אאא

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים השיקה היום ערכות בטיחות ייחודיות המיועדות לילדים ולהוריהם. ההשקה התקיימה בפגישה חגיגית בעיריית בני ברק בין מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רון מוסקוביץ´ עם ראש העיר הרב יעקב אשר. בני ברק היא העיר הראשונה שלוקחת חלק בפרויקט ייחודי זה, כאשר הערים הבאות בהן יושקו ערכות הבטיחות הן בית"ר עילית ואלעד.

כל ערכה מכילה בתוכה שתי חוברות, כאשר אחת מיועדת להורים והשנייה לילדים. החוברת להורים שכותרתה היא "מפסיקים לגלגל אחריות" מכילה בתוכה מסרי בטיחות והמלצות לחינוך לזהירות בדרכים מפי גדולי ישראל. החוברת המיועדת לילדים שכותרתה היא "ילדים בדרך" מעבירה את מסרי הבטיחות באמצעות הפעלות כגון תשחצים, מדבקות וצביעה. יצוין כי התכנים והמסרים בכל הערכות הותאמו במיוחד עבור ציבור שומר התורה והמצוות, זאת בכדי להעביר בדרך הטובה ביותר את החשיבות שבשמירה על כללי הבטיחות הן להורים והן לילדים.

הערכות יחולקו ב- 3,000 בתי אב בבני ברק, אליהן יצורף שי צנוע מתחום הבטיחות בדרכים.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים זיהתה את האוכלוסייה החרדית כאוכלוסייה בסיכון, וככזאת ששיעור מעורבותה בתאונות דרכים גבוהה יותר משיעורה באוכלוסייה. בשל כך פועלת הרשות באופן צמוד עם מנהיגי הציבור החרדי ועם מובילי דעת הקהל שלו במטרה לקדם את נושא הבטיחות בדרכים ולמנוע מצבים של פיקוח נפש בנהיגה ובהליכה.

רון מוסקוביץ´, מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים:

"ריבוי תאונות הדרכים הפך לצערנו לדבר שבשגרה, כאשר בכל יום מתרחשות תאונות או כמעט תאונות. כהורים לילדים אסור לנו להתעלם מהסכנות האורבות להם ברחוב או בכביש.

"האחריות לכך היא בראש ובראשונה שלנו כהורים, עלינו לחנך את ילדינו לזהות את הסכנות, ללמד אותם את כללי הזהירות ודרכי ההגנה מפניהן. ערכות הבטיחות שהושקו היום הן דבר ייחודי המבטא את פעילותה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בקרב כל שכבות הציבור, ועל אחת כמה וכמה בקרב הציבור החרדי המקיים את מצוות "ונשמרתם לנפשותיכם עד מאוד". אני מברך את ראש העיר בני ברק הרב יעקב אשר על עשייתו הרבה במטרה המשותפת לכולנו והיא צמצום תאונות הדרכים".