אאא

עשרות בני אדם נפגעו במהלך השבת בתאונת דרכים קשה. מדובר בנוסעי אוטובוס פרטי, תושבי הכפר מג´דל כרום מהצפון, ששבו מטיול להר הבית. המשטרה בוחנת חשד ולפיו נהג האוטובוס נרדם על ההגה וגרם לתאונה הקשה.

כוחות גדולים של משטרה, צוותי מד"א וכיבוי אש הוזנקו למקום וטיפלו ב-46 פצועים, בדרגות פציעה שונות, בהם גם פצוע אנוש ו-3 פצועים קשה.

אלי בין, מנכ"ל מד"א, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "טיפלנו בכמה פצועים קשה, בהם גבר כבן 50 עם פגיעת ראש קשה, עוד 10 פצועים בינוני והיתר קל". צוותי מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים "בילינסון" בפתח תקווה, "מאיר" בכפר סבא ו"הלל יפה" בחדרה.

לפי דיווחים, האוטובוס התהפך על צידו וחסם את 3 נתיבי הכביש המהיר. שלושה צוותי כיבוי סייעו בהעברת הנפגעים לבתי החולים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נבדק חשד: הנהג נרדם

חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה פתחו מיד בחקירת האירוע. קטע הכביש בו אירעה התאונה הוא כביש מהיר, ללא סיבובים או בעיות תשתית והראות הייתה מצויינת, ולכן בודקים במשטרה את החשד שהנהג נרדם ואיבד שליטה על האוטובוס.

ניצב משנה ישראל ג´יבלי, מפקד משטרת התנועה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 כי כל הפצועים פונו כבר לבתי החולים. "האוטובוס התהפך וחסם את שלושת הנתיבים בקטע הכביש בין מחלף אייל לניצני עוז, ולכן חסמנו את הכביש לכיוון צפון". 

על האוטובוס היו בני משפחות מהכפר מג´דל כרום שבגליל, מבוגרים וילדים, שהיו בדרכם חזרה מטיול למסגד אל-אקצה בהר הבית בירושלים. את הטיול אירגן הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית.