אאא

בבורסה לניירות ערך בת"א נרשם היום (ב') יום חיובי נוסף, כשהעליות התחזקו בחצי השעה האחרונה של המסחר תוך גידול משמעותי במחזורים. פתיחת שבוע חיובית באירופה ובניו יורק תמכה בשוק המקומי. מחזור המסחר הסתכם בסכום של 1.96 מיליארד שקל, מתוכו כ-287 מיליון שקל ברציו. מדד המעו"ף רחוק כעת בכ-3% בלבד מהשיא שסימן בתחילת חודש אפריל השנה.

נזכיר כי בשל חופשת החגים, פקיעת אופציות המעו"ף לחודש ספטמבר הוקדמה גם היא ונקבעה ליום ג' הקרוב, רגע פני היציאה לחופשת החג. מחר צפויה גם הודעת ריבית בארה"ב שעשויה לתת גם היא את אותותיה בשווקים.

בגזרת המאקרו המקומית, בנק ישראל פרסם היום את נתוני המדד המשולב למצב המשק לחודש אוגוסט, שרשם עלייה של 0.2%. העלייה במדד מצביעה על המשך ההתרחבות של הפעילות במשק. העלייה במדד התרחשה הודות לעלייה במדדי היצור התעשייתי, הפדיון במסחר ושירותיים ובמדד יצוא השירותיים. עליה זו מותנה על ידי ירידה במדדי יצוא ויבוא הסחורות.יפרסם היום בנק ישראל את המדד המשולב לחודש אוגוסט.

רציו צונחת, גבעות עדיין בהפסקה

כוכבת המסחר, גם היום, היא מניית שותפות גבעות - וזאת על אף שגם היום כלל לא התנהל בה מסחר. אתמול, כזכור, הודיעה הבורסה על הקפאת המסחר במניה עד לשיחרור הודעה מלאה מצד השותף הכללי אשר תפרט באופן מלא וברור את משמעות הדו"ח ההנדסי שקיבלה החברה לידיה בסוף השבוע שעבר, טרם יום הכיפורים. מאוחר יותר הודיעה הבורסה למשקיעים כי יום המסחר האחרון בכתבי האופציות של החברה מסדרה 10 שצפוי היה להתקיים היום יידחה למחר (יום ג') במידה ולא יחודש המסחר במניה.

יתר מניות שותפויות קידוחי הגז והנפט שכן נסחרו בלטו גם היום במחזורי ענק. מניית ספן , שמתאפיינת בתנודתיות קיצונית בימים האחרונה, זינקה בעשרות אחוזים אתמול וגם היום. בלטו במחזורים גם אבנר , רציו , דלק אנרגיה , דלק קידוחים , גלוב אקספ יהש ואחרות.

לידי "גלובס" הגיעה סקירה נדירה יחסיתשל יחידת ההשקעות והאסטרטגיה בבנק מזרחי, המתייחס לתחום הגז הטבעי בישראל. למיטב הידיעה, בנק מזרחי הוא הראשון המתייחס באופן פומבי לתחום הנחשב מסוכן וספקולטיבי. תחת הכותרת "במעבר מחלום למציאות" מנתחת האנליסטית יעל מישלי את הנעשה בתחום תוך התייחסות לקידוחי "תמר" ו"לוויתן".

מניות הבנקים נסחרות במגמה מעורבת במשך מרבית היום אולם סגרו בעליות, לאחר שאתמול תרמו לחיזוק "ראלי ספטמבר" בשוק המקומי הן מניות הבנקים: מדד הבנקים זינק בשיעור חד של 3.3% בהובלת השחקנים הגדולים בענף הבנקאות - לאומי ופועלים .

S&P מעלות הורידה בסוף השבוע את הדירוג לאג"ח מסדרה א' של קבוצת אלון . לדירוג לאג"ח לרמה של "-A". בשטר הנאמנות של ההנפקה מ-2007 אלון התחייבה כי במידה והדירוג של האג"ח יירד "מתחת לדירוג של-A" המחזיקים יוכלו לדרוש פירעון מיידי, ומכאן שהקבוצה בניהולו של דודי ויסמן עלולה להידרש לפרוע חוב של 2.5 מיליארד שקל בהקדם.

חברת ההחזקות אקויטל מתכננת לגייס מחר כ-100 מיליון שקל מהמשקיעים המוסדיים, זאת במסגרת הנפקת אג"ח צמודות למדד, המובטחות בשיעבוד ראשון וקבוע על יחידות ההשתתפות של ישראמקו ביחס של 140% מהחוב המונפק (תוך הפעלת מנגנון MTM - Mark To Market) - כך פורסם אמש. ההנפקה לפי תיקון לתשקיף המדף שפורסם ב-16 בספטמבר. ההנפקה הינה ללא דירוג וטרם נקבע בה שיעור הריבית המקסימלי.

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]