אאא

כתבי אישום יוגשו היום (שני) כנגד שלושה קטינים, תלמידי ישיבת "עוד יוסף חי" שביצהר, החשודים בפעילות תג מחיר לפני כחודש בגוש חלב. החשודים יואשמו בין היתר בעבירות של השחתת פני מקרקעין, פגיעה וחבלה ברכב. לפי הדיווח בכלי תקשורת המזוהים על הימין, השלושה הכחישו את המיוחס להם והחליטו לשמור על זכות השתיקה.

לפני מספר ימים, הוארך בחמישה ימים מעצרם של הקטינים על ידי בית משפט השלום בפתח תקווה, כשבמהלך תקופה זו גובש נגדם כתב האישום. "הראיות עליהן מתבססת הצהרת התובע, הן ראיות נסיבתיות בלבד אשר ערכן המשפטי טרם הוברר" אמרו בארגון "חוננו" המייצג את הצעירים. 

לפי החשדות המיוחסים לשלושה, הם לכאורה ניקבו צמיגים של עשרות כלי רכב וכן ריססו כתובת גרפיטי לפיה "רק גויים מפנים מארצנו" במסגרת אירועי "תג מחיר" בגוש חלב שבגליל.

שר האוצר יאיר לפיד, התייחס לפני מספר שבועות לאירועי תג המחיר, וכינה את העומדים מאחוריהם "פחדנים". "מי שמבזה את מקום התפילה של אדם אחר אין לו כבוד לאלו-הים שלו עצמו. זה לא תג מחיר אלא פעולה נפשעת של אנשים שאין להם חלק ונחלה בעם ישראל ובמדינת ישראל, פעולה שמחייבת טיפול ביד קשה ונחרצת". את הדברים אמר לפיד לאחר השחתת מסגד בפורדיס שנחשד כפעולת תג מחיר.