אאא

שלהי אלול תשע"ב,

כולנו כרגיל בעניין של סיכומים, סיומים וחשבונות נפש, לא זוכרים שזה מה שעשינו בדיוק אשתקד, וכלום לא השתנה... (טוב, אבל לא על זה רציתי לדבר אתכם).

אז מה היה לנו השנה.. מישהו זוכר?

לטובת אלו שלא, אני מתכבדת להגיש את סיכום מאורעות השנה החולפת, בתקווה שלא נחזור שוב על אותן טעויות ונלמד סוף סוף לקח - אחרי שפעמיים כבר חזרנו על אותה הטעות ונתנו לביבי להיות ראש הממשלה.

נתחיל עם משהו טוב שדווקא היה לנו השנה, ב-1 לאוקטובר 2012 עלה שכר המינימום מ-4,100 ל-4,300 שקלים. מי שתהה מדוע החליטו לפרגן לנו כל כך, יכול היום לדעת שהעלייה הזאת בסך-הכל הקדימה את עליית מחירי הדלק - אז אל תתלוננו, שילמו לנו על זה מראש.

אם כבר אנחנו מדברים על דלק, בואו לא נשכח את המחאה החברתית שהייתה לנו בתחילת השנה הזאת. עם ישראל בהמוניו עבר לאוהלים, בעקבות מחירי הדיור, המזון, הדלק, המים והחשמל, והכל, נו אם אני אמשיך אני לא אספיק לסיים את הטור הזה עד 2:00 בלילה וזה הזמן שהקצבתי לעצמי כי אז אני צריכה להכניס מכונת כביסה בזול ולא להפיל את השאלטר של המדינה.

ולא מספיק כל זה - גם גנבו לנו את מספרי כרטיסי האשראי, כאילו נשאר משהו למשוך...

טוב, ככה זה, עבודה ערבית.

בכלל יש פה משהו שאני לא מבינה. אם כ"כ יקר לחיות פה, אז למה הסודנים ממלאים את המדינה? מאיפה יש להם כסף? מה, אצלם יותר יקר....?!

כן, ולא שכחתי שהשנה חילקנו 500 דולר לכל מסתנן שהואיל ברוב טובו לחזור הביתה לביקור בחיק משפחתו. איזה אציליים אנחנו, ממש מצוות "ואהבת את הגר", במלוא הדרה. ועוד אח"כ יגידו שהמדינה שלנו מתנתקת מתורה ומצוות חלילה...

ושלא לדבר על פדיון שבויים! מישהו פה זוכר שגלעד שליט כבר בבית?!

ולהבדיל, זוכרים שפירורים של בן לאדן מתעופפים להם ברחבי הגלובוס...? מחיית עמלק כפשוטו!

מתלוננים

אנחנו מתלוננים כי אנחנו לא זוכרים! לא זוכרים שכ"כ חיכינו לגשם השנה, ולא רק שקבלנו גשם, קבלנו גם שלג, ועוד בירושלים! ואם אתם חושבים שמפלס הכנרת עדיין לא מספיק גבוה, אין לנו הוכחה יותר טובה מחברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי שהראתה לכולם בשידור חי כי מים כבר אינם מצרך נדיר כ"כ בארצנו, ואפשר אפילו לשפוך אותם על חברי כנסת אחרים. אה?! לא מספיק?!

טוב, מי שיתלונן עכשיו על הקטע של הצבא, והחוק לגיוס חרדים, אין לו על מי להלין כי אם על עצמו בלבד. ברור שתשאלו למה ואני גם אענה לכם:

אם הצלחנו להבריח את כל החילונים מבית שמש באמצעות יריקה אחת וכמה מילים באידיש, למה שלא ישתמשו בנו לחיסול מחבלים בגזרה ויחסכו לצה"ל ולמדינה מיליארדי שקלים המיועדים להתחמשות וביטחון מדיני?! ואח"כ עוד תנסו להצטדק ולומר שאנחנו לא מספיק יעילים ומיליטנטים.

אחחח, מה שיריקה אחת יכולה לעשות...

נפרדנו כך

היו לנו גם פרידות כואבות השנה, וזה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו:

השר לשעבר שלמה בניזרי נפרד מתא הכלא ופינה את מקומו למשה קצב.

גם ציפי לבני נפרדה מאתנו ברגע של חולשה, כי כבר לא היה לה נעים לרדת מהעץ.

לעומת זאת מהשר שאול מופז כמעט נפרדנו - וזה כי הוא ירד להביא סולם מהבית ואז ירד מהעץ.

היה לנו את ניסו שחם, שנפרד מכיסאו לעת עתה.

לא נשכח גם את נשיא מצרים - חוסני מובארק - שהופרד בכוח מהדיקטטורה שהוא יצר לעצמו, אם אתם שואלים אותי דווקא חבל לי עליו, אבל מה לעשות שלי ולמצרים יש טעם שונה...?!

וכמובן את עוזרת הבית של שרה נתניהו - שנאלצה להיפרד ממנה בגלל שחששה להעיר לה על ג'וקים מתים. טראגי, באמת.

ואם הקדנציה של מיכה לינדנשטראוס הייתה נמשכת עד שהוא היה מסיים את דו"ח אסון הכרמל, כנראה שלא היינו זוכים להיפרד ממנו לעולם...

אה, וגם מיצחק שמיר ז"ל נפרדנו בצער השנה, למי שהספיק לשכוח, או למי שחשב שנפרדנו ממנו כבר ממזמן.

שיא הרייטינג

ואחרי הכל הצלחנו לשבור גם כמה שיאים השנה:

שיא הלחם: 7.05 וכולם עדיין ישנים..

שיא הדלק: 8.25 ואף אחד עדיין לא התעורר..

שיא המע"מ: 17% - מישהו מקבל החזרים...?

שיא הרייטינג: לא להאמין - אבל עשינו השנה עבודה מצוינת בכל מה שקשור לרייטינג תקשורתי. היינו הנושא הכי חם כמעט בכל מהדורת חדשות..

אז בסה"כ אפשר לומר שהייתה שנה לא רעה בכלל..

ובכל זאת עם הפנים לעתיד טוב יותר אני מברכת את כולנו שבשנה הבאה עלינו לטובה נתבשר רק בחדשות ובשורות טובות, שנשבור שיאים מוצלחים יותר, ושלא נדע פרידות כואבות.

תחל שנה וברכותיה - תהא שנת עכשיו גאולה! (ובתרגום לחבדניקית – תהא שנת משיח נאו!)