(איור: כיכר השבת)
תוכן גולשים
(איור: כיכר השבת)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

את שירותי הצבאי עשיתי בחיל השריון ולמרות זאת (כמה מפתיע...) נותרה כיפתי צמודה היטב לראשי וקוטרה לא השתנה... לאחר השירות חזרתי ללמוד בישיבה הציונית (או ה"מוסד הציוני" כפי שאתם מכנים אותה בזלזול). לאחר נישואי, המשכתי ללמוד וכיום קרוב ל-40 שנה אח"כ אני מצוי עדיין בין כתלי הישיבה.

רבותי בישיבה היו מחשובי הבוגרים של ישיבות חברון ופוניבז'. כלפי אותם רבנים המלווים את הישיבה קרוב ל50 שנה ישנו יחס מדהים של כבוד והערכה עמוקה מתלמידה הישיבה, בוגריה, רבניה וראשיה. לא שמענו מעולם על רב סרוג כיפה (כן, יש כאלה...) שנכנס להגיד שיעור בישיבה חרדית.

רעייתי שתחי', כמו חברותיה ובנות משפחתה, מכסה את ראשה היטב במטפחת, ולא בפאה שרמת הצניעות שלה מפוקפקת ועלותה אלפי שקלים.

כשאני נכנס לתפילה בספירת העומר בשטיבל שב"בית ישראל" לא סופרים אותי למניין למרות שלחיי עטורות בזקן. כנראה שהכיפה הסרוגה שעל ראשי פוסלת אותי מלבוא ב"קהל הקדוש".

למרות שאני גר ב'בית של גויים' - אין לי טלוויזיה

מידי ערב אני צועד רגלית ברחובות ירושלים. אם באותו ערב יש משחק כדורגל "חשוב" אני רואה את מיטב הלמדנים שחורי הכיפות שאינם משרתים בצה"ל כיוון שהם "ממיתים עצמם באוהלה של תורה" יושבים בבתי קפה ומסעדות וצופים בטלוויזיות בריכוז מפעים (לי אין אחת כזו בבית למרות שאני גר ב"בית של גויים"), הלוואי שככה הם היו מסתכלים בגמרות שלהם.

בתי שתחי' משרתת בשירות לאומי במוסד... ניחשתם נכון- חרדי! ואינה בת השירות היחידה שם. כמה נוח להשמיץ ולבזות את בנות השירות הלאומי ובו בזמן להנות משירותן המסור.

הייתי שמח לדעת באיזה בית כנסת חרדי אומרים תפילה לשלום המדינה וחיילי צה"ל שאוכל לבוא לבדוק שכולם עומדים ושותקים...

דוגמא מופלאה ל"חינוך" שאתם נותנים לילדיכם מגיל צעיר קיבלתי כאשר חזרה ביתי בת ה-5 בוכייה הביתה וסיפרה שילדים חרדים אמרו לה שהיא לא מספיק צנועה. ילדים בני 8 הבודקים את רגליהן של בנות ה5 מעניין מה יבדקו כשיגיעו לגיל 18?.

כאשר מתקשרים אלי לברר על שידוכים לבחורי ישיבה דתיים לאומיים השאלה היחידה שמעולם לא נשאלתי היא כמה הצד השני נותן. מה שמזכיר לי את הבדיחה שחילונים מדברים על כסף ובחורות וחרדים על פרנסה ושידוכים. אצלנו ב"ה אף בחורה לא תישאר רווקה כי להוריה לא היה מספיק כסף לממן לה חתן "הגון".

גם לאחר הבחירות לא נמנע שום קבצן חרדי מלדפוק בדלת ביתי ולבקש כסף..

הגזמתי?? הכללתי???

הגיע הזמן שהציבור החרדי יבין, תוצאת הבחירות אינה הסיבה אלא התוצאה של השמצות חוזרות ונשנות כלפי כל אחד שלא לובש כיפה שחורה, זלזול נורא בגדולי ישראל רק בשל השתייכותם המגזרית, בעוד כל אברך ועסקן צרוע וזב הופך להיות הרב הגאון הגדול. חירוף וגידוף מדינת ישראל, שמכספיה, אגב, הציבור החרדי יודע לחיות טוב מאוד, ובעיטה ברגל גסה בציבורים השונים שמכספם הציבור החרדי חי.

כאשר הוטחה בפוליטיקאיים החרדים הבשורה המרה שלא ישבו בקואליציה הם הגיבו בהתבטאויות זעם ושטנה שלא היו מביישות את גדול האנטישמיים. ולמה? האם יש להם עליה חזקה? כשנציגי הציבור הדתי לאומי נזרקו מקואליציית שרון והחרדים ששו אליה כמוצאי שלל רב במחיר "קטן" של הרס חייהם של 10000 איש, החרבת בתיהם, וגדיעת מטה לחמם בשרירות לב נוראה, האם מישהו בציבור החרדי פצה פה? כשפינו את קבריהם של גיבורי ישראל הי"ד בגוש קטיף האם ראינו מחאה דומה לזו שהיתה כשמצאו ספק עצמות אדם במקום שהיה אמור להיות מתחם ממוגן בביה"ח ברזילי?? אין קול ואין עונה.

ועוד לא דיברנו על תנועת ש"ס שמכרה את תושבי יש"ע בהסכמי אוסלו תמורת נזיד עדשים, ורבות הדוגמאות לצערנו.

האמת שלפי ההתנהגות של הציבור החרדי, מעולם לא חשבתם על הציבור הדת"ל במונחים של אח, אולי אח קטן וחורג...

אז חבל על האנשים הטובים שבמגזר החרדי שנאלצים לסבול בגלל קטנוניות ומרמור, ובשונה ממכם אני יודע שיש דברים טובים גם במקומות ומגזרים אחרים.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.