אאא

תושבי העיר פתח-תקווה התלוננו ביממה האחרונה כי הם אינם שומעים אזעקות בחלקים נרחבים בעיר, בעת ירי רקטות אל אזורם. לאור זאת, קציני פיקוד העורף נפגשו עם ראש העיר שביקש מהם לטפל בתקלה במהירות המרבית.

ראש עיריית פתח-תקווה, עו"ד איציק ברוורמן, אישר בשיחה עם "כיכר השבת" כי תושבים התלוננו שהם אינם שמעו את האזעקות: "הייתה תלונה שלא בכל מקום שומעים את האזעקות. דרשתי לטפל בזה והגיעו לכאן אנשי פיקוד העורף המטפלים בנושאים אלו, הם בודקים האם ישנה תקלה ואם כן הם יסדרו אותה והם הבטיחו והתחייבו לי שהכול יהיה מסודר".

בהתייחסו למצב הביטחוני, אמר ראש העיר כי עיריית פתח-תקווה ערוכה לכל תרחיש: "אנחנו ערוכים ומסודרים, החיים פה חיים תקינים, אנחנו מוכנים לכל תרחיש ובינתיים החיים כאן ברוך השם מתנהלים כסדרם ואנחנו ערוכים לכל".

"פיננו והעברנו את כל מוסדות החינוך: גני ילדים וקיטנות שלא היו במקומות ממוגנים, אל מקומות ממוגנים ומעבר לכך אנחנו ערוכים ומסודרים". הוסיף ראש העיר.

בפיקוד העורף מסרו ל"כיכר השבת": "פיקוד העורף ביצע בדיקה לכל הצופרים היכן שאמרו שלא שומעים את האזעקה, והם תקינים". בפיקוד העורף ביקשו לחדד את הנהלים בזמני חירום, "הכלל הוא : שמעת? נכנסת! לאן? למרחב מוגן. מה שמעת? קול נפץ או אזעקה, כנס למרחב מוגן".