אאא

עשרות בני אדם המתינו אמש (ראשון) בתחנות האוטובוסים בירושלים במשך זמן רב, חלקם במשך כשעתיים, לאחר שהאוטובוסים הגיעו באיחור ניכר.

הסיבה לאיחורים היא התפטרותם של שלושים נהגי החברה המתגוררים במזרח ירושלים שהודיעו בימים האחרונים כי אין בכוונתם להמשיך לעבוד בחברה. מנגד, ישנם עוד 120 נהגים אחרים שממשיכים בשביתה בה פתחו לפני כמה ימים ומסרבים להגיע לעבודתם.

השביתה החלה מאז היוודע דבר מותו של נהג החברה, יוסף ראמוני, שנמצא ללא רוח חיים במסוף אגד בהר חוצבים, ותוצאות נתיחת גופתו קבעו כי שם קץ לחייו ולא נרצח על רקע לאומני כטענת הפלסטינים.

מאז החלה השביתה, הנוסעים מדווחים על איחורים ניכרים וכי האיחורים של אמש הפכו לשגרה בשבוע האחרון. "לא ייתכן שאנחנו צריכים להמתין כל כך הרבה זמן בשביל אוטובוס. זה בלתי אפשרי. בלתי מוצדק. לא אחראי", אמר אחד הנוסעים ל"כיכר השבת".

"אני מבין שיש שביתה של נהגים ערבים אבל לא ייתכן שהחברה לא תספק מענה הולם לנוסעים. אנחנו לא צריכים לסבול מכך. אם יש בעיות שיפטרו את הנהגים ויביאו אחרים", הוסיף הנוסע.

דובר חברת "אגד", רון רטנר, אישר את הפרטים ל"כיכר השבת": "אכן, בשל הנסיבות שמנית התחבורה העירונית בירושלים טרם שבה לסדרה, ישנה האטה בפעילות הנובעת מסיבות ברורות אלה, הדברים מתואמים עם משרד התחבורה אשר ער למתרחש בירושלים . הציבור אף הוא מתבקש להפגין סבלנות ואורך רוח עד אשר המצב יתאזן הדברים ישובו לקדמותם".