אאא

ימים אחדים לפני שתושבי העיר החרדית בני ברק יחלו בבניית סוכות, חרדי תושב העיר מנהל מאבק עיקש כנגד בניית הסוכות באופן ארעי ואף הגיע לשולחנו של מבקר המדינה זאת לאחר שבבניין מגוריו בנו השכנים סוכה ארעית תוך שהם חוסמים את חלון דירתו.

בשיחה עם "כיכר השבת", הסביר דוד עובדיה, שמנהל את המאבק, כיצד נולד המאבק: "הכל התחיל אשתקד כאשר דיירים חדשים נכנסו לדירה בבניין מגוריי. לפתע אחרי כמה ימים מכניסתם, ראיתי כי בדירה נמצאים כמה פועלי בניין שעוסקים בשבירת הקיר החיצוני בדירה".

לדבריו, הוא פנה לחברה שהדירה בבעלותה, וזו השיבה לטענותיו כי היא לא אישרה את קיום השיפוצים בדירה. "פניתי כמובן לעמידר, שם אמרו לי שהם כמובן לא אחראים לשיפוצים. הם אמרו לי עוד שאין מצב כזה שהם מתירים כזה דבר".

משכך, פנה הוא לעירייה שהתחייבה לשלוח למקום פקחים. "פניתי למוקד העירוני והסברתי להם את הסיפור במלואו ושאני מבקש שהם יגיעו במהירות למקום ויורו על עצירת הבנייה. המוקדנית אמרה לי כי הם ישלחו למקום פקחים וכי עלי להסיר דאגה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הסרתי את דאגתי והלכתי לעבודה אך מסתבר שטעיתי כשנקטתי בצעד זה משום שכשחזרתי מהעבודה, בניית החדר המדובר כבר הייתה בסיומה", הוא מוסיף.

פניתי שוב לעירייה וזו הוציאה למקום פקחים ונתנו צו הריסה למקום תוך 72 שעות, השעות אכן עברו ולמקום הגיעו פועלים של העירייה שהחלו בשבירת הקיר החיצוני בחדר אך לאחר כמה דקות הבנייה נעצרה. פניתי שוב לעירייה למחלקת הנדסה ושם נאמר לי שהליך ההריסה נעצר בהחלטתו של ראש העיר וכי כעת הסיפור הועבר למחלקה המשפטית", הוא מספר.

בעקבות כך פנה הוא למבקר המדינה השופט יוסף שפירא, ובימים אלו הפרשה נבדקת.

טרם נתקבלה תגובת עיריית בני ברק.