אאא

הכיכר האדומה ברוסיה התמלאה באלפי יהודים מריעים כשחיילי תזמורת צה"ל הופיעו שם ונגנו ממיטב הרפרטואר היהודי בפסטיבל הבינלאומי השני ללהקות צבאיות, לכבוד יום מוסקבה. החיילים עלו, לבושים במדי צה"ל ועם דגלי ישראל, והופיעו מול קהל של אלפי רוסים מריעים, עם חצוצרות, טובות קלרינט ועוד כלי נגינה רבים. ישראל היא אחת מתוך שמונה מדינות שמשתתפות בפסטיבל, ביניהן: רוסיה, צרפת, איטליה, קזחסטן, סין ופינלנד.

45 חברי המשלחת הישראלית הופיעו מול קהל של אלפי אנשים בניצוחו של סא"ל מיכאל יערן, שקיבל לאחר ההופעה מחמאות רבות מהמנצח הראשי במופע, גנרל חליאור, על הרמה, המקצועיות וההתלהבות של המשלחת הישראלית על הבמה. התזמורת הכניסה את הקהל לאווירה יהודית-ישראלית עם רפרטואר שכלל שירים חסידיים.

"בהופעה של המשלחת שלנו הרגשתי שהנגנים נתנו את הנשמה על הבמה והקהל הגיב בהתאם", מסביר מפקד המשלחת, אלוף-משנה אפרים שיפטן. "אנחנו לא התזמורת הכי גדולה אבל אנחנו התזמורת הכי צעירה, רוב הנגנים פה הם חיילי חובה. האווירה פה מאוד טובה, כל חברי המשלחת מבינים את גודל המעמד ושמחים להיות חלק מזה. זה אחד מהאירועים היותר מרשימים ומשמעותיים שלתזמורת הייתה הזדמנות להופיע בה".

במהלך ביקורה, הופיעה המשלחת גם בפני הקהילה היהודית במוסקבה באחד מבתי הכנסת בעיר. "בבית הכנסת לא נתנו לנו לרדת מהבמה. אני מאמין שזה סוג של התגשמות חלום עבורם לראות את חיילי צה"ל מופיעים ברפרטואר יהודי ברוסיה", הוסיף אל"מ שיפטן.