3 הרוגים..  3 מתו לונה..  cre  guko..
רכבת. ארכיוןהפתרון של הרכבת לעומס: קרונות עמידה
י"ג בתמוז תשעט | 16.07.19
במסגרת פיילוט של הרכבת שיתחיל ביום ראשון הקרוב, פורקו חלק מההכיסאות והשולחנות בכמה מהקרונות. על פי הרכבת, השינוי יאפשר להגדיל את מספר הנוסעים בכל קרון ב-20% (תחבורה)
אוטובוס חשמלי של BYD בפוליןמאוגוסט: אוטובוסים חשמליים - בירושליםאודי עציון, כלכליסט4
עשרה אוטובוסים יופעלו בקו 15 מבנייני האומה לתלפיות - בירושלים; כיום פועלים האוטובוסים בחיפה, בטווח יומי של 200 ק"מ והמטרה היא להגדיל את השימוש בהם (תחבורה)
תעריף המוניות עולה: המחיר התחלתי - 12.4 שקליםתעריף המוניות עולה: המחיר התחלתי - 12.4 שקליםאודי עציון, שירות כלכליסט1
ההתייקרות נובעת מהתייקרות עלויות אחזקת המונית שהוכרו בידי ועדת המחירים; יו"ר איגוד נהגי המוניות: "ההתייקרות תפצה את הנהגים על הגידול בעלויות אחזקת המונית" (רכב)
למרות ההתנגדויות: 'אגד' תהפוך לחברה בע"מלמרות ההתנגדויות: 'אגד' תהפוך לחברה בע"מליטל דוברוביצקי, כלכליסט1
עד כה היתה אגד אגודה שיתופית. נגד ההליך הוגשו מספר התנגדויות, בהם של קרן הגמלאות של חברי אגד אשר טענה כי שינוי המבנה עלול לפגוע בזכויותיה ובמעמדה (תחבורה ציבורית)
גם נהגי אוטובוסים ומשאיות לא צריכים להחזיק רשיונותגם נהגי אוטובוסים ומשאיות לא צריכים להחזיק רשיונותכיכר השבת
מהחודש הבא תבוטל החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב, בעת הנהיגה, גם באוטובוסים וכלי רכב כבדים. ביטול החובה תצמצם את הביורוקרטיה ותחסוך מהנהגים קנסות (תחבורה)
"ילדים צרחו מהיסטריה, והנהג היכה אותם""ילדים צרחו מהיסטריה, והנהג היכה אותם"דניאל הרץ56
ילדי חיידר ברכסים שנסעו בהסעת אגד, נתקלו בנהג אלים שסירב לפתוח את האוטובוס בתחנות השונות, נהג בפראות, הכה ילדים ולבסוף אף הוריד אותם במקום מסוכן (תחבורה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה"מדוע בוטלה התחבורה מבני ברק לבת ים?"דניאל הרץ17
חברת דן קיצרה את הקו שהגיע מבני ברק לבת ים, ובחזרה, בשל עבודות הרכבת הקלה באזור - זאת מבלי לתת לתושבים שמשתמשים בקו אף לא חלופה מתאימה אחת (תח"צ, חרדים)
היערכות נרחבת לאירועי ל"ג בעומר במירוןהיערכות נרחבת לאירועי ל"ג בעומר במירוןדניאל הרץ5
לראשונה: רכבות בכל שעות היממה להילולת הרשב"י בל"ג בעומר. השר כץ: במסגרת מבצע ההיסעים הגדול, שמוביל משרד התחבורה, יבוצעו למעלה מעשרת אלפים נסיעות (רכב)
הרכבת הקלה בירושליםרק שלוש קבוצות ייגשו למכרז הרכבת החדשה בירושלים; קבוצה נוספת מתנדנדתליאור גוטמן, כלכליסט1
שמונה קבוצות ניגשו בשנה שעברה למכרז, אולם בדיקת כלכליסט מעלה שמחר (ב') מספר הקבוצות שיגישו בפועל הצעה מחייבת נחתך בחצי. בנוסף, חלק מהמתמודדים מחזיקים קבלני משנה סינים הפועלים באיראן, ועל רקע הסנקציות שארה"ב מטילה על איראן והביקורת על חברות סיניות הפועלות בישראל, עלול להיווצר מצב שגם חלק מהקבוצות שייגשו למכרז הסופי עלולות להישאר בחוץ (תחבורה)
אילוסטרציהנתיב אקספרס שלחה אוטובוס עם תקלותשלומי זייבלד11
לנסיעה של חברת נתיב אקספרס מצפת לירושלים, נשלח אוטובוס עם בעיות היגוי - מה שסיכן את חיי הנוסעים שהתלוננו במשטרה, עד שהחליפו להם את האוטובוס (תח"צ)
הרכבת הקלה בירושליםמפעילת הרכבת הקלה בי-ם עוזבת את העירליאור גוטמן, כלכליסט5
סיטיפס, שהפעילה את הרכבת הקלה בי-ם במשך 8 שנים, פרשה מהתמודדות במכרז להפעלת הקו החדש, שכולל גם את הפעלת הקו הקיים. סיטיפס: "הזיכיון לא סביר" (רכב, תחבורה)
שוב בלגן ברכבת: תנועת הרכבות הופסקהשוב בלגן ברכבת: תנועת הרכבות הופסקהכיכר השבת4
הבוקר הודיעו פקדי הבטיחות על "מחלה" וברכבת נאלצו להודיע על ביטול כל הנסיעות עד להודעה חדשה. ברכבת מאשימים את וועד העובדים בהתנהלות פרועה (תחבורה, רכב)
האוטובוס הארוךהאוטובוס הציבורי הארוך בעולם יוצר בסיןכיכר השבת4
חברה לייצור אוטובוסים חשמליים בסין ייצרה אוטובוס באורך 27 מטר עם 250 מקומות ישיבה. האוטובוס הענק נקנה על ידי קולומביה ותכל'ס אנחנו רק יכולים לקנא (תחבורה, רכב)
תחנה מרכזית חדשה תוקם בעיר בני ברקתחנה מרכזית חדשה תוקם בעיר בני ברקדניאל הרץ3
הוועדה המחוזית החליטה להקים תוך 5 שנים תחנה מרכזית חדשה סמוך לכניסה מגשר קוקה קולה וזאת במטרה לצמצם את כמות האוטובוסים הבין עירוניים בלב העיר העמוסה (רכב)
רכבת ישראל: 300 שעות איחור מצטבר בחודש מרץרכבת ישראל: 300 שעות איחור מצטבר בחודש מרץאודי עציון, שירות כלכליסט
העימות בין ההנהלה לעובדים גובה מחיר: 190 רכבות בוטלו בחודש האחרון, ומספרן של אלה שנתקעו זינק בחדות; הוועד: "ההנהלה מסלפת עובדות" (תחבורה ציבורית)
תחנת הרכבת בירושליםמהשבוע: הרכבת מירושלים כבר לא בחינםכיכר השבת
הנוסעים ברכבת מירושלים לנמל התעופה נהנו בחצי השנה האחרונה מנסיעות חינם. מהיום, קו הרכבת מירושלים יתחיל לעלות כסף, אך תינתן הנחה בגובה 50% (תחבורה ציבורית)
כרטיס רב-קו, ארכוןלראשונה בישראל יושק פיילוט; רב-קו לתיירכיכר השבת1
כרטיס הרב-קו ימתין בשלב הפיילוט לתיירים הנכנסים דרך טרמינל 3 ויורחב בעתיד לכלל מוקדיי התיירות בארץ, הכרטיס יעניק 20% הנחה במספר אתרי תיירות פופולריים (תחבורה)
ביום הבוחר: נסיעות חינם בקווים בין עירונייםביום הבוחר: נסיעות חינם בקווים בין עירונייםכיכר השבת5
ועדת הבחירות הקצתה תקציב מיוחד על מנת לממן נסיעות בקווי התחבורה הציבורית הבין עירוניים, במטרה להקל על האזרחים להגיע לקלפי ולממש את זכותם ולהצביע (תחבורה)
רכבת ישראלמחלה ללא מרפא? נהגי הרכבת שוב חוליםתומר הדר, כלכליסט2
"המחלה" ממשיכה לתקוף את רכבת ישראל, נהגים מאבדים את מפתחות הקטר, צוותי עובדים מאחרים להגיע למשמרות ונהגי קטר מדווחים על עייפות מסתורית בצהרי היום (תחבורה)
הרכבת הקלה בירושליםרכבת 'קלה'? נסיעת הרכבות בבירה - איטיתקובי רוזן15
לפי דו"ח המבקר, תדירות הנסיעה של הרכבת הקלה בירושלים איטית - בניגוד לתנאי הזיכיון. בנוסף, החברה המפעילה, 'סיטיפס', צמצמה את תדירות הנסיעות ופגעה בנוסעים (ארץ)
אילוסטרציהלמרות המיליארדים: ליקויים במערך התח"ציוני גבאי2
מבקר המדינה מפרסם דו"ח על מצב התחבורה הציבורית בישראל ומאשים את שר התחבורה ישראל כץ המכהן כבר עשור במשרד התחבורה • אלו הליקויים המרכזיים (אקטואליה)
רכבת ישראל, אילוסטרציהלמרות הסיכומים: עובדי הרכבת שוב "חלו"כיכר השבת1
חוזרים לנקודת ההתחלה - עובדי הרכבת שוב "חלו" בהפרש של כמה דקות, וההסכם שנחתם אתמול של וועד העובדים מול ההנהלה הופר • כעת שבושים ברכבות השונות (תחבורה)
רכבתהמשא ומתן נתקע: השביתה ברכבת נמשכתכיכר השבת1
המשא ומתן בין הנהלת רכבת ישראל להסתדרות וועד העובדים הסתיים ללא תוצאות, והשביתה מחריפה: וועד עובדי הרכבת הודיע על השבתת כלל הרכבות למשך מספר דקות (תחבורה)
אוטובוס בירושליםקו 15 בירושלים הוכתר כקו הגרוע בישראלכיכר השבת7
ארגון '15 דקות' בדק 7,200 של תלונות שהגיעו אליו מהנוסעים בתחבורה הציבורית. בשתי המקומות הראשונים בדו"ח נמצאים קווים הנוסעים בירושלים (תחבורה ציבורית)
רכבת ישראל, אילוסטרציהמחלה חוזרת? שוב נהגי רכבת ישראל חוליםכיכר השבת3
לאחר שככל הנראה לוחות הזמנים לא התאימו לחלק מנהגי הקטר ברכבת ישראל, הודיעו 18 הנהגים ביחד כי כולם חולים במחלה, ולא יוכלו להגיע מחר אל העבודה (תחבורה ציבורית)
הרכבת הקלה בתל אביבכפי המסתמן: עיכוב ברכבת הקלה בגוש דןכיכר השבת8
התוכנית של פתיחת 'הקו האדום' בתל אביב ב-2021 נראית רחוקה מאוד מהמציאות, וכעת הויכוח בין גורמי המקצוע האם יהיה עיכוב של 'רק' שנתיים , או של 4 שנים (תחבורה ציבורית)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook