שיבושים ברכבת הקלה: נהג נדבק ב'קורונה'צפי לשיבושים ברכבת הקלה: נהג נדבק ב'קורונה'
כ' באב תשפ | 10.08.20
נהג ברכבת הקלה בירושלים חלה בקורונה ובעקבות כך חבריו הנהגים שבאו איתו במגע נכנסו לבידוד. בימים הקרובים צפויים שיבושים בלוח הזמנים של הרכבת בשל מחסור בנהגים (רכב)
בשורה לנכים: לקראת הנגשת האוטובוסיםבשורה לנכים: לקראת הנגשת האוטובוסיםכיכר השבת1
משרד התחבורה יפרסם מחר קול קורא המבקש מהציבור להציע רעיונות להנגשת אוטובוסים בקווים הבינעירוניים לאנשים עם מוגבלות המתניידים בכיסאות גלגלים (אקטואליה)
שימו לב: השינויים בסופ"ש ברכבת ישראלשימו לב: השינויים בסופ"ש ברכבת ישראלדניאל הרץ
ביום שישי ומוצאי שבת - צפויים שינויים בתנועת הרכבת בנתב"ג, תל אביב, מודיעין ולוד בשל עבודות שדרוג ופיתוח המסילה בנתב"ג. שימו לב לשינויים בתחנות (תחבורה, בארץ)
אילוסטרציה בלבדהיכונו לעומס: שליש מהנהגים יצאו לחופשדניאל הרץ7
חג הקרבן המוסלמי יחל בסוף השבוע הקרוב, בעקבותיו כשליש מנהגי האוטובוסים יצאו לחופשה. המשמעות: צמצום במספר האוטובוסים ועומס רב בנסיעות שיישארו (רכב, בארץ)
חברת האוטובוסים סופרבוסמחר: עיצומים בתחבורה הציבורית של סופרבוסליאור גוטמן, כלכליסט
העובדים טוענים שהם סופגים קנסות מצד החברה על סירובם לקבל תשלום מזומן מהנוסעים. "במצב הנוכחי, החזרת התשלום הידני משמעה שנהג ניצב במרחק של 20 ס"מ מאדם המצוי בקבוצת סיכון", הם טוענים (רכב)
אוטובוס שהגלה בו חולה קורונהישראל מובילה ב... חזרה לתחבורה ציבוריתאודי עציון5
נתוני אפליקציית Moovit מראים חזרה המונית של ישראלים לתחבורה ציבורית, לעומת ערים בעולם. בארץ היקף השימוש הוא 79%, כפול מבאירופה, וגבוה במחצית מארה"ב (אקטואלי)
מקלב: "להשתמש בתח"צ לצרכים חיוניים בלבד"מקלב: "להשתמש בתח"צ לצרכים חיוניים בלבד"כיכר השבת1
החל ממחר בבוקר יכנסו לתוקפם ההגבלות בתחבורה הציבורית • סגן שר התחבורה: "אם לא יהיה דילול עצמאי אין אפשרות לספק את קווי השירות בצורה סדירה" (תחבורה)
למרות ההנחיות: מספר הנוסעים רק יוגבללמרות ההנחיות: מספר הנוסעים רק יוגבלדניאל הרץ3
הממשלה קבעה כי בתחבורה הציבורית ייסעו רק 20 נוסעים אך שרת התחבורה החליטה לרכך את ההחלטה ולקבוע על תפוסה של כ-50 אחוז וקיצוץ בשעות הפעילות (תחבורה)
תחבורה ציבורית, נוסעים, אוטובוס, ארכיוןקשישים יוכלו שוב לשלם במזומן באוטבוסיםליאור גוטמן, כלכליסט7
שרת התחבורה מירי רגב הנחתה את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן ל"אזרחים ותיקים", לתושבי יהודה ושומרון ולמלווים של נוסעים עיוורים (אקטואליה)
אחרי שלושה חודשים: הרכבת חזרה לפעולאחרי שלושה חודשים: הרכבת חזרה לפעולדניאל הרץ
רכבת ישראל חזרה הבוקר (שני) לפעול לאחר שלושה חודשים של השבתה בעקבות הקורונה. הפעילות נערכת במתכונת מצומצמת ובהזמנת כרטיסי נסיעה מראש (תחבורה ציבורית)
לונדון זה כאן: משרד התחבורה יערוך פיילוט של אוטובוסים דו-קומתייםלונדון זה כאן: משרד התחבורה יערוך פיילוט של אוטובוסים דו-קומתייםליאור גוטמן, כלכליסט12
לפי התוכנית של המשרד, ברבעון הראשון של 2021 יופעלו ארבעה אוטובוסים דו-קומתיים בקווים בין-עירוניים של אגד; השרה רגב: "המטרה שלנו - לאפשר ליותר ויותר אזרחים לוותר על הרכב הפרטי" (תח"צ)
סגן השר אורי מקלבאפליקציית התשלומים החדשה תותאם למגזר החרדיאבי רבינא
סגן שר התחבורה, ח"כ אורי מקלב הודיע במענה לשאילתא שהגיש ח"כ יעקב טסלר כי משרדו פועל בימים אלו לבדיקת היתכנות להתאמת אפליקציית התשלומים החדשה בתחבורה הציבורית גם למשתמשי הטלפונים הכשרים (חרדים)
אילוסטרציה. רכבת ישראל בקורונההחברות מציבות אולטימטום: "התחב"צ במדינה - תקרוס"כיכר השבת2
פורום חברות התחבורה בישראל, שיגר מכתב חריף ונזעם לשרת התחבורה מירי רגב, בו הוא קבל על חוסר היחס, והציב אולטימטום של 10 ימים לפתרון המשבר - אחרת, התחבורה במדינה תקרוס (ארץ)
רכבת ישראל נוסעתלמרות ההבטחות - הרכבת לא תשוב מחר לפעילותליאור גוטמן, כלכליסט1
שלושה ימים אחרי שהשרה רגב הבטיחה שפעילות הרכבת תחודש, הוחלט רשמית: זה לא יקרה מחר. מחר תדון הממשלה באופן החזרת הרכבת לפעילות, אשר פתיחתה נדחתה כבר 3 פעמים ונקבעה לרביעי השבוע 0רכב)
נתב"ג ייפתח? התקנות החדשות בשדה התעופהנתב"ג ייפתח? התקנות החדשות בשדה התעופהכיכר השבת
גם בשדה התעופה הבינלאומי של ישראל - נתב"ג, יתחילו החל ממחר לחזור לשגרת קורונה. בתחילה הדבר יעשה כ'פיילוט' ניסיוני. במידה ויצליח, השדה ייפתח שוב לנוסעים (אקטואלי)
היה לכם חופשי חודשי? אתם זכאים לפיצויהיה לכם חופשי חודשי? אתם זכאים לפיצויכיכר השבת6
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע כי בעלי חופשי חודשי שלא מימשו את הנסיעות בשל השבתת התחבורה הציבורית בימי הקורונה, יקבלו פיצוי כספי, בשלושה חלופות (אקטואליה)
מיום שישי: התח"צ שבה לפעול בסוף שבועמיום שישי: התח"צ שבה לפעול בסוף שבועכיכר השבת3
פעילות התחבורה הציבורית תחודש בסוף השבוע הקרוב, כשקווי האוטובוס העירוניים יחזרו לפעול בימי שישי ובמוצאי השבת • לא ניתן לשלם או להטעין רב-קו אצל הנהג (חדשות)
אילוסטרציהסמוטריץ': נהגי האוטובוס יקבלו תאי זכוכיתדניאל הרץ9
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע על בשורה לנהגי התחבורה הציבורית שיזכו בקרוב לתאים משלהם כדי למנוע את המגע בין הנהג לנוסעים ולהפחית את הסיכון שבכך (רכב)
מונית גט טקסי get taxiביהמ"ש אישר ייצוגית נגד גט: "מאפשרת תשלום לפי מונה בלבד"ליטל דוברוביצקי, כלכליסט1
משתמש באפליקציה לשירות המוניות טען שברוב הנסיעות הבין עירוניות, גט מאפשרת תשלום על נסיעה לפי מונה בלבד, למרות שקיים גם מחירון אחיד של משרד התחבורה. התוצאה: הלקוח משלם ביוקר; גט: "פועלת בהתאם להוראות הדין" (תחבורה)
מחר: נהגי 'אגד תעבורה' ישביתו את הקוויםמחר: נהגי 'אגד תעבורה' ישביתו את הקוויםכיכר השבת4
גוש עציון, עוטף בנימין, נתניה, מעלה אדומים, מבשרת ציון, גבעת זאב ועוד יישארו מחר ללא תחבורה ציבורית, וזאת בשל שביתת ועד הנהגים של "אגד תעבורה" (תחבורה ציבורית)
סמוטריץ' הורה: הרכבת תגיע לכותל המערביסמוטריץ' הורה: הרכבת תגיע לכותל המערבידניאל הרץ1
בהוראת שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הרכבת המהירה לירושלים תגיע עד לכותל המערבי ותקל משמעותית על הבאים לשריד בית מקדשנו. תחנה נוספת תהיה במרכז העיר (תח"צ)
אוטובוס מונגש לנכים של חברת מרכביםהאוטובוסים המונגשים ייוצרו בישראל, אבל בארץ לא תראו אותםאודי עציון כלכליסט
חברת מרכבים תחל לייצא אוטובוסים מונגשים עם מעלון חשמלי לטובת נוסעים בעלי מוגבלויות; במקביל, דוח חדש חושף את הטיפול הלקוי של הרשויות בישראל בסוגיית הנגישות של התחבורה הציבורית הבינעירונית (רכב)
אילוסטרציהשביתה בתחבורה הציבורית בערים החרדיותכיכר השבת5
נהגי האוטובוסים, החליטו לשבות מחר (חמישי) ולא להפעיל את מערך התחבורה הציבורית, בגלל אי העברת התקציבים אליהם. הערים החרדיות; מודיעין עילית, ביתר ואלעד (חרדים)
השרים סמוטריץ וכץ ברכבתנחנך קו הרכבת המהיר מירושלים לתל אביבדניאל הרץ2
לאחר שנים של עיכובים החל ממוצאי שבת לא תצטרכו להחליף רכבת בדרך מירושלים לתל אביב ותוכלו לנסוע באופן ישיר ומהיר מתחנת נבון בירושלים לתחנות הרכבת בת"א (ארץ)
נהגים מפגינים, ארכיוןי-ם: נהגי אגד ביטלו את השיבושים הצפוייםדניאל הרץ
במהלך הלילה בוטלו השיבושים של נהגי חברת 'אגד' בירושלים, שהיו צפויים להתקיים בשעות הבוקר - עקב הפגיעה בשכרם, לאחר שהצדדים הגיעו לפשרה בבית המשפט (בארץ)
מחר: שיבושים באוטובוסים באזור ירושליםמחר: שיבושים באוטובוסים באזור ירושליםבילי פרנקל, כלכליסט
ההסתדרות תודיע על סכסוך עבודה דחוף - בטענה לפגיעה בשכר הנהגים בשל שינוי באופן חישוב הפרמיות שלהם; השיבושים יהיו בין השעות 6:00 ל-8:00 בבוקר; אגד: השינויים בפרמיות בוצעו בהסכמת ההסתדרות (תחבורה ציבורית)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

כיכר facebook