8th day  druchhx  rch bkjni  rthui nuyh..
אילוסטרציהאחרי החגים: איסור גורף על העלאת אופניים רגילים לרכבת
י"ח בתשרי תשפ | 17.10.19
מכה לנוסעים הרוכבים: הרכבת תגביל הסעת אופניים רק לדגמים מתקפלים ורק בשעות השפל, בניסיון להפחית את הצפיפות בקרונות. האיסור ייכנס לתוקף ממש בקרוב (תחבורה)
הדרך הארוכה שעשתה חברת אגד להצלחההדרך הארוכה שעשתה חברת אגד להצלחהכיכר בשיתוף אגד2
שנת תש"פ תירשם כשנת מהפך, כזאת שעידן חדש יפציע בה ויפתח פרק חדש בהתנהלותה של החברה השזורה בקורותיה של מדינת ישראל. תוואי הדרך החדש של אגד, מתחיל עכשיו (תחבורה, מקודם)
בעקבות השביתה: תביעה נגד אגד תעבורהבעקבות השביתה: תביעה נגד אגד תעבורהאבי רבינא9
התראה לפני תביעה הוגשה לחברת 'אגד תעבורה' זאת בעקבות השבתת התחבורה במספר יישובים חרדים במהלך יום הבחירות. "הפרה בוטה וברורה של החוק" (חדשות תחבורה)
נוסעים: שביתה פתאומית ב'אגד תעבורה'נוסעים: שביתה פתאומית ב'אגד תעבורה'אבי רבינא16
חרדים המתגוררים ביישובים בהם 'אגד תעבורה' מפעילה את התחבורה הציבורית שיגרו תלונות ל'כיכר השבת' ולפיהם יש שביתה פתאומית בחברה, והם אינם יכולים להגיע לקלפי (ארץ)
אם לא תהיה הענות לא נוכל להמשיך את ההסעות למשך כל השנההתנאי הסודי של קרן ההסעות עם החברותכיכר בשיתוף קרן ההסעות
אלפי תלמידים עושים את דרכם מידי בוקר באמצעות 'קרן ההסעות' • השנה הוכנס סעיף בחוזה שנחתם עם חברות ההסעות • מאמצים ילד וזוכים לכתיבה וחתימה טובה (שיווקי)
סמוטריץ': אדרעי נוהגת בבריונות לא חוקיתסמוטריץ': אדרעי נוהגת בבריונות לא חוקיתדניאל הרץ6
השר סמוטריץ' תוקף את גילה אדרעי יו"ר ועד העובדים של רכבת ישראל ומתחייב לחוק בוררות חובה בשירותים חיוניים שישים סוף לשביתות. הוועד בתגובה: "מביך ועצוב" (חדשות)
הנכים חסמו את הרכבת וגרמו לשיבושיםהנכים חסמו את הרכבת וגרמו לשיבושיםדניאל הרץ
הפגנות הנכים חוזרות? נכים חסמו הבוקר את פסי הרכבת ליד שפיים וגרמו לשיבושים קשים בתנועת הרכבות שסובלת מעומסים קשים, מדי יום ראשון, שמכבידים על הנוסעים (רכב)
רכבת ישראלהרכבת: "הוועד נוקט עיצומים, ההשקה המלאה של הקו לירושלים עשויה להידחות שוב"ליאור גוטמן, כלכליסט
בהנהלה אומרים כי "יו"ר הוועד גילה אדרעי חזרה לפעול באופן כוחני ובלתי חוקי, ושברה את השקט התעשייתי". בוועד אומרים בתגובה: "אנו לא נוקטים עיצומים, ההנהלה מנסה להפיל עלינו את המחדלים שלה" (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציההחל מהיום: רב קו עובד גם במוניות השירותדניאל הרץ11
כחלק מהרפורמה בתחבורה הציבורית החל מהיום מתחילים לפעול כמה מקווי מוניות השירות גם באמצעות הרב קו מבלי צורך לשלם במזומן כפי שהיה עד עתה במוניות השירות (רכב)
אילוסטרציה'אפיקים' בתיגבור קווים לרווחת נופשי 'בין הזמנים'כיכר בשיתוף אפיקים1
'אפיקים' מתגברת את הקווים בבין הזמנים בהיקף נרחב (תחבורה, שיווקי)
עיריית בית שמש עתרה נגד משרד התחבורהעיריית בית שמש עתרה נגד משרד התחבורהכיכר השבת
עיריית בית שמש הגישה עתירה נגד משרד התחבורה בשל עיכוב של שנתיים במכרזי התחבורה הציבורית בעיר: "תושבי העיר הם צרכנים שבויים של תחבורה מיושנת" (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהבעקבות חג הקורבן: 80 אלף נסיעות - יבוטלוכיכר השבת11
כמעט חצי מהנהגים בישראל הם לא יהודים, בשל חג הקורבן שחל השבוע רובם לא יבואו לעבודה ובשל כך צפויים עשרות אלפי ביטולי נסיעות • עדכונים שוטפים וטיפים חשובים (בארץ)
עם מפעיל חדש: הרכבת הקלה מתרחבתעם מפעיל חדש: הרכבת הקלה מתרחבתכיכר השבת3
חברת TransJerusalem J-Net LTD נבחרה כזוכה במכרז ה-JNET של הרכבת הקלה בירושלים, ותפעיל את רשת הרכבות הקלות בשכונות רבות נוספות ברחבי העיר (תחבורה ציבורית)
בצלאל סמוטריץ' שר התחבורה יוני 2019משרד התחבורה ישתף פעולה עם ארגוני נוסעי התחבורה הציבוריתאודי עציון, כלכליסט3
השר סמוטריץ' מסיר את החרם של משרד התחבורה על ארגוני נוסעי התחבורה הציבורית השונים, שכץ סירב להיפגש ולעבוד עימם. ביום חמישי התקיימה פגישה היסטורית, והשר החדש הבטיח שיתוף פעולה מעכשיו (תחבורה)
רכבת. ארכיוןהפתרון של הרכבת לעומס: קרונות עמידהתומר הדר4
במסגרת פיילוט של הרכבת שיתחיל ביום ראשון, פורקו חלק מההכיסאות והשולחנות בכמה קרונות. על פי הרכבת, השינוי יאפשר להגדיל את מספר הנוסעים בכל קרון ב-20% (תחבורה)
אוטובוס חשמלי של BYD בפוליןמאוגוסט: אוטובוסים חשמליים - בירושליםאודי עציון, כלכליסט4
עשרה אוטובוסים יופעלו בקו 15 מבנייני האומה לתלפיות - בירושלים; כיום פועלים האוטובוסים בחיפה, בטווח יומי של 200 ק"מ והמטרה היא להגדיל את השימוש בהם (תחבורה)
תעריף המוניות עולה: המחיר התחלתי - 12.4 שקליםתעריף המוניות עולה: המחיר התחלתי - 12.4 שקליםאודי עציון, שירות כלכליסט1
ההתייקרות נובעת מהתייקרות עלויות אחזקת המונית שהוכרו בידי ועדת המחירים; יו"ר איגוד נהגי המוניות: "ההתייקרות תפצה את הנהגים על הגידול בעלויות אחזקת המונית" (רכב)
למרות ההתנגדויות: 'אגד' תהפוך לחברה בע"מלמרות ההתנגדויות: 'אגד' תהפוך לחברה בע"מליטל דוברוביצקי, כלכליסט1
עד כה היתה אגד אגודה שיתופית. נגד ההליך הוגשו מספר התנגדויות, בהם של קרן הגמלאות של חברי אגד אשר טענה כי שינוי המבנה עלול לפגוע בזכויותיה ובמעמדה (תחבורה ציבורית)
גם נהגי אוטובוסים ומשאיות לא צריכים להחזיק רשיונותגם נהגי אוטובוסים ומשאיות לא צריכים להחזיק רשיונותכיכר השבת
מהחודש הבא תבוטל החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב, בעת הנהיגה, גם באוטובוסים וכלי רכב כבדים. ביטול החובה תצמצם את הביורוקרטיה ותחסוך מהנהגים קנסות (תחבורה)
"ילדים צרחו מהיסטריה, והנהג היכה אותם""ילדים צרחו מהיסטריה, והנהג היכה אותם"דניאל הרץ56
ילדי חיידר ברכסים שנסעו בהסעת אגד, נתקלו בנהג אלים שסירב לפתוח את האוטובוס בתחנות השונות, נהג בפראות, הכה ילדים ולבסוף אף הוריד אותם במקום מסוכן (תחבורה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה"מדוע בוטלה התחבורה מבני ברק לבת ים?"דניאל הרץ18
חברת דן קיצרה את הקו שהגיע מבני ברק לבת ים, ובחזרה, בשל עבודות הרכבת הקלה באזור - זאת מבלי לתת לתושבים שמשתמשים בקו אף לא חלופה מתאימה אחת (תח"צ, חרדים)
היערכות נרחבת לאירועי ל"ג בעומר במירוןהיערכות נרחבת לאירועי ל"ג בעומר במירוןדניאל הרץ5
לראשונה: רכבות בכל שעות היממה להילולת הרשב"י בל"ג בעומר. השר כץ: במסגרת מבצע ההיסעים הגדול, שמוביל משרד התחבורה, יבוצעו למעלה מעשרת אלפים נסיעות (רכב)
הרכבת הקלה בירושליםרק שלוש קבוצות ייגשו למכרז הרכבת החדשה בירושלים; קבוצה נוספת מתנדנדתליאור גוטמן, כלכליסט1
שמונה קבוצות ניגשו בשנה שעברה למכרז, אולם בדיקת כלכליסט מעלה שמחר (ב') מספר הקבוצות שיגישו בפועל הצעה מחייבת נחתך בחצי. בנוסף, חלק מהמתמודדים מחזיקים קבלני משנה סינים הפועלים באיראן, ועל רקע הסנקציות שארה"ב מטילה על איראן והביקורת על חברות סיניות הפועלות בישראל, עלול להיווצר מצב שגם חלק מהקבוצות שייגשו למכרז הסופי עלולות להישאר בחוץ (תחבורה)
אילוסטרציהנתיב אקספרס שלחה אוטובוס עם תקלותשלומי זייבלד11
לנסיעה של חברת נתיב אקספרס מצפת לירושלים, נשלח אוטובוס עם בעיות היגוי - מה שסיכן את חיי הנוסעים שהתלוננו במשטרה, עד שהחליפו להם את האוטובוס (תח"צ)
הרכבת הקלה בירושליםמפעילת הרכבת הקלה בי-ם עוזבת את העירליאור גוטמן, כלכליסט5
סיטיפס, שהפעילה את הרכבת הקלה בי-ם במשך 8 שנים, פרשה מהתמודדות במכרז להפעלת הקו החדש, שכולל גם את הפעלת הקו הקיים. סיטיפס: "הזיכיון לא סביר" (רכב, תחבורה)
שוב בלגן ברכבת: תנועת הרכבות הופסקהשוב בלגן ברכבת: תנועת הרכבות הופסקהכיכר השבת4
הבוקר הודיעו פקדי הבטיחות על "מחלה" וברכבת נאלצו להודיע על ביטול כל הנסיעות עד להודעה חדשה. ברכבת מאשימים את וועד העובדים בהתנהלות פרועה (תחבורה, רכב)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook