נתב"ג ייפתח? התקנות החדשות בשדה התעופהנתב"ג ייפתח? התקנות החדשות בשדה התעופה
י"ט באייר תשפ | 13.05.20
גם בשדה התעופה הבינלאומי של ישראל - נתב"ג, יתחילו החל ממחר לחזור לשגרת קורונה. בתחילה הדבר יעשה כ'פיילוט' ניסיוני. במידה ויצליח, השדה ייפתח שוב לנוסעים (אקטואלי)
היה לכם חופשי חודשי? אתם זכאים לפיצויהיה לכם חופשי חודשי? אתם זכאים לפיצויכיכר השבת6
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע כי בעלי חופשי חודשי שלא מימשו את הנסיעות בשל השבתת התחבורה הציבורית בימי הקורונה, יקבלו פיצוי כספי, בשלושה חלופות (אקטואליה)
מיום שישי: התח"צ שבה לפעול בסוף שבועמיום שישי: התח"צ שבה לפעול בסוף שבועכיכר השבת3
פעילות התחבורה הציבורית תחודש בסוף השבוע הקרוב, כשקווי האוטובוס העירוניים יחזרו לפעול בימי שישי ובמוצאי השבת • לא ניתן לשלם או להטעין רב-קו אצל הנהג (חדשות)
אילוסטרציהסמוטריץ': נהגי האוטובוס יקבלו תאי זכוכיתדניאל הרץ9
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע על בשורה לנהגי התחבורה הציבורית שיזכו בקרוב לתאים משלהם כדי למנוע את המגע בין הנהג לנוסעים ולהפחית את הסיכון שבכך (רכב)
מונית גט טקסי get taxiביהמ"ש אישר ייצוגית נגד גט: "מאפשרת תשלום לפי מונה בלבד"ליטל דוברוביצקי, כלכליסט1
משתמש באפליקציה לשירות המוניות טען שברוב הנסיעות הבין עירוניות, גט מאפשרת תשלום על נסיעה לפי מונה בלבד, למרות שקיים גם מחירון אחיד של משרד התחבורה. התוצאה: הלקוח משלם ביוקר; גט: "פועלת בהתאם להוראות הדין" (תחבורה)
מחר: נהגי 'אגד תעבורה' ישביתו את הקוויםמחר: נהגי 'אגד תעבורה' ישביתו את הקוויםכיכר השבת4
גוש עציון, עוטף בנימין, נתניה, מעלה אדומים, מבשרת ציון, גבעת זאב ועוד יישארו מחר ללא תחבורה ציבורית, וזאת בשל שביתת ועד הנהגים של "אגד תעבורה" (תחבורה ציבורית)
סמוטריץ' הורה: הרכבת תגיע לכותל המערביסמוטריץ' הורה: הרכבת תגיע לכותל המערבידניאל הרץ1
בהוראת שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הרכבת המהירה לירושלים תגיע עד לכותל המערבי ותקל משמעותית על הבאים לשריד בית מקדשנו. תחנה נוספת תהיה במרכז העיר (תח"צ)
אוטובוס מונגש לנכים של חברת מרכביםהאוטובוסים המונגשים ייוצרו בישראל, אבל בארץ לא תראו אותםאודי עציון כלכליסט
חברת מרכבים תחל לייצא אוטובוסים מונגשים עם מעלון חשמלי לטובת נוסעים בעלי מוגבלויות; במקביל, דוח חדש חושף את הטיפול הלקוי של הרשויות בישראל בסוגיית הנגישות של התחבורה הציבורית הבינעירונית (רכב)
אילוסטרציהשביתה בתחבורה הציבורית בערים החרדיותכיכר השבת5
נהגי האוטובוסים, החליטו לשבות מחר (חמישי) ולא להפעיל את מערך התחבורה הציבורית, בגלל אי העברת התקציבים אליהם. הערים החרדיות; מודיעין עילית, ביתר ואלעד (חרדים)
השרים סמוטריץ וכץ ברכבתנחנך קו הרכבת המהיר מירושלים לתל אביבדניאל הרץ2
לאחר שנים של עיכובים החל ממוצאי שבת לא תצטרכו להחליף רכבת בדרך מירושלים לתל אביב ותוכלו לנסוע באופן ישיר ומהיר מתחנת נבון בירושלים לתחנות הרכבת בת"א (ארץ)
נהגים מפגינים, ארכיוןי-ם: נהגי אגד ביטלו את השיבושים הצפוייםדניאל הרץ
במהלך הלילה בוטלו השיבושים של נהגי חברת 'אגד' בירושלים, שהיו צפויים להתקיים בשעות הבוקר - עקב הפגיעה בשכרם, לאחר שהצדדים הגיעו לפשרה בבית המשפט (בארץ)
מחר: שיבושים באוטובוסים באזור ירושליםמחר: שיבושים באוטובוסים באזור ירושליםבילי פרנקל, כלכליסט
ההסתדרות תודיע על סכסוך עבודה דחוף - בטענה לפגיעה בשכר הנהגים בשל שינוי באופן חישוב הפרמיות שלהם; השיבושים יהיו בין השעות 6:00 ל-8:00 בבוקר; אגד: השינויים בפרמיות בוצעו בהסכמת ההסתדרות (תחבורה ציבורית)
אמיר אסרף: "נשים את הלקוח של התחבורה הציבורית במרכז'"אמיר אסרף: "נשים את הלקוח של התחבורה הציבורית במרכז'"ליאור גוטמן, כלכליסט
יו"ר רשות התחבורה הציבורית התייחס לשיטת התשלומים החדשה שתונהג בפברואר הקרוב: " אתה תעלה עם האפליקציה לכל כלי התחבורה שיש בישראל, פרט לרכבת הקלה בירושלים. תסע כמה פעמים שתרצה, ובסוף החודש תקבל ממני חשבון אחרי שעשיתי עבורך אופטימיזיציה של תשלום" (תח"צ)
מפברואר נוכל לשלם באפליקציה בתחבורה הציבוריתמפברואר נוכל לשלם באפליקציה בתחבורה הציבוריתצבי זרחיה, כלכליסט4
לדברי שר התחבורה, "במקום 100 תעריפים יהיו 4 תעריפים בלבד. בנוסף, תהיה אופציה שנוכל לדעת איפה בדיוק נמצא האוטובוס, כמה הוא מתעכב ואם יש בו מקום" (תחבורה ציבורית)
צפו: כך קולטים קרונות חדשים ברכבת ישראלצפו: כך קולטים קרונות חדשים ברכבת ישראלכיכר השבת1
הקרונות מגיעים לארץ "עירומים", ובמתחם התחזוקה בדימונה מתקינים בהם מושבים, שולחנות וריהוט נוסף, לצד מערכות שונות. כך זה נראה (תחבורה ציבורית)
צפו: נסיעת מבחן בקו הרכבת החשמלי בין ירושלים לת"אצפו: נסיעת מבחן בקו הרכבת החשמלי בין ירושלים לת"אכיכר השבת3
רכבת ישראל החלה בנסיעות הרצה סדירות בקטע המסילה החשמלי שבין תחנת נתב"ג לתל אביב ההגנה, לאחר שהושלמה התשתית החשמלית בין ירושלים לתל אביב (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהאחרי השבת הגשומה: תחזית חמה במיוחדכיכר השבת1
בשבת האחרונה זכינו לכמות גשמים יפה ולזרימה אדירה בנחלים. אך כבר הערב תחול מגמה של התחממות שתלווה אותנו לכל אורך השבוע הקרוב. • התחזית המלאה (מזג האוויר)
אילוסטרציהבעקבות הירי: נהגי 'דן' יערכו שרשרת מחאהכיכר השבת3
לאחר ירי שבוצע על נהג בחברת 'דן ב"ש', החליטו חבריו לצאת למחאה המונית בעיר באר שבע, לדברי המארגנים: "קרב היום בו נהג יירצח על ההגה דמנו אינו הפקר" (תחבורה)
האופניים החשמליים המהירים בדרך לישראלהאופניים החשמליים המהירים בדרך לישראלאודי עציון, כלכליסט
הדרג המקצועי במשרד התחבורה תומך באימוץ התקינה האירופית, המאפשרת אופניים חשמליים עד 45 קמ"ש. התנאי: מעמד חוקי כשל קטנוע 50 סמ"ק, עם חובת רשיון וביטוח חובה. המהלך יוצג לאישור שר התחבורה הקבוע, כשיתמנה, ומחייב אישור הכנסת
התקדמות משמעותית בהכנת 'הקו המהיר'התקדמות משמעותית בהכנת 'הקו המהיר'דניאל הרץ2
לאחר תלאות ועיכובים רבים להשלמת התשתית החשמלית בלוד, הבוקר יצאה רכבת חשמלית ראשונה מהמתחם התפעולי החשמלי בלוד לשירות בקו המהיר לירושלים (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהחברת דן מעסיקה בן 86 שהיה מעורב בתאונהאודי עציון, כלכליסט1
הנהג המבוגר ביותר בחברת האוטובוסים היה מעורב לפני שבועיים בתאונה קלה, אך ממשיך לנהוג, לאור היעדר הגבלת גיל בחוק. בענף חסרים 3,000 נהגים. דן: נהגים מבוגרים יותר הם גם רגועים ושירותיים יותר. מחקרים: הם מסוכנים יותר (תחבורה)
האם חברות האוטובוסים ייפתחו בשביתה?האם חברות האוטובוסים ייפתחו בשביתה?ליאור גוטמן, כלכליסט1
חברות האוטובוסים מאיימות כי הן ייפתחו בשביתה בשל הודעת האוצר שלא יעביר להן 20% מהסובסידיות שהוא מעביר באופן שוטף, בנימוק של העדר תקציב (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהאחרי החג: תיאסר עליית אופנים לרכבתאודי עציון, כלכליסט3
מכה לנוסעים הרוכבים: הרכבת תגביל הסעת אופניים רק לדגמים מתקפלים ורק בשעות השפל, בניסיון להפחית את הצפיפות בקרונות. האיסור ייכנס לתוקף ממש בקרוב (תחבורה)
הדרך הארוכה שעשתה חברת אגד להצלחההדרך הארוכה שעשתה חברת אגד להצלחהכיכר בשיתוף אגד3
שנת תש"פ תירשם כשנת מהפך, כזאת שעידן חדש יפציע בה ויפתח פרק חדש בהתנהלותה של החברה השזורה בקורותיה של מדינת ישראל. תוואי הדרך החדש של אגד, מתחיל עכשיו (תחבורה, מקודם)
בעקבות השביתה: תביעה נגד אגד תעבורהבעקבות השביתה: תביעה נגד אגד תעבורהאבי רבינא9
התראה לפני תביעה הוגשה לחברת 'אגד תעבורה' זאת בעקבות השבתת התחבורה במספר יישובים חרדים במהלך יום הבחירות. "הפרה בוטה וברורה של החוק" (חדשות תחבורה)
נוסעים: שביתה פתאומית ב'אגד תעבורה'נוסעים: שביתה פתאומית ב'אגד תעבורה'אבי רבינא16
חרדים המתגוררים ביישובים בהם 'אגד תעבורה' מפעילה את התחבורה הציבורית שיגרו תלונות ל'כיכר השבת' ולפיהם יש שביתה פתאומית בחברה, והם אינם יכולים להגיע לקלפי (ארץ)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

כיכר facebook