חיים ישראל  אומן  גד אלבז  חברון
הרכבת הקלה תתוגבר בימי החגים הבעל"טהרכבת הקלה תתוגבר בימי החגים הבעל"ט
ח' בתשרי תשעט | 17.09.18
לקראת החגים ברכבת הקלה נערכים לשינויים בכמות הנוסעים ולתחילת פעולתה של הרכבת המהירה לתל אביב. זמני הנסיעות יורחבו ומספר הרכבות ייגדל באופן משמעותי (רכב)
שר התחבורה ישראל כץ השקת קו הרכבת המהיר בין תל אביב לירושליםבלגן ברכבת: נסיעות בוטלו בשל "מחלה", פתיחת הקו לירושלים עשויה להידחותליאור גוטמן, כלכליסט1
תרגיל בטיחות שנערך בקו הרכבת המהיר ת”א־ירושלים, שאמור להיפתח בשבוע הבא, הופסק בעקבות מחלוקת בין המשטרה למכבי האש; בתוך כך, עשרות נהגי רכבת הצהירו ביממה האחרונה על מחלה - נסיעות בוטלו; ועד העובדים: "שההנהלה תבדוק למה העובדים חלו"
הלו"ז: אלו זמני הרכבות לתקופת החגיםהלו"ז: אלו זמני הרכבות לתקופת החגיםדניאל הרץ
רכבת ישראל פרסמה לוח זמנים ייעודי, הכולל שינויים מסוימים בלוחות הזמנים והפעלת רכבות תגבור, במהלך ערבי החגים, מוצאי החגים ותקופת חול המועד (תחבורה ציבורית)
'קווי לילה' לחוגגים בשמחות בית השואבה'קווי לילה' לחוגגים בשמחות בית השואבהדניאל הרץ1
במהלך לילות חול המועד יפעלו קווים שונים עד לשעות הקטנות של הלילה זאת כדי לסייע לאלפי המשתתפים בשמחות בית שואבה לחזור לבתיהם בקלות (תחבורה ציבורית)
תחנת אוטובוס בבית שמש. אילוסטרציההתחבורה בבית שמש ובגבעת זאב - תושבתאלי רוטמן1
מאות אלפי אזרחים, בערים שונות ברחבי הארץ, ייאלצו ביום ראשון הקרוב להסתדר בלי תחבורה ציבורית, זאת בשל שביתה בת יום אחד אותה יקיימו נהגי 'סופרבוס' ו'אגד תעבורה' (בארץ)
בשל עבודות: שבוע של עומס ברכבת ישראלבשל עבודות: שבוע של עומס ברכבת ישראלכיכר השבת1
בשל העבודות האחרונות לפני השקתו של הקו המהיר מירושלים לתל אביב סגרה רכבת ישראל למשך שבוע את אחת המסילות בתל אביב מה שיגרום לעומסים כבדים (תחבורה)
לא טענתם את הרב קו? תשלמו כפול באוטובוסלא טענתם את הרב קו? תשלמו כפול באוטובוסכיכר השבת21
בסוף החודש תושלם הרפורמה בירושלים בתחבורה הציבורית בה יחדלו הנהגים להתעסק בטעינת הרב קו. נוסע שיעלה עם כרטיס לא טעון ייאלץ לשלם כפול על הנסיעה (רכב, תחבורה)
השר כץ ביטל את קיצור קו הרכבת לכרמיאלהשר כץ ביטל את קיצור קו הרכבת לכרמיאלכיכר השבת4
השר כץ הנחה את רכבת ישראל שלא לצמצם את פעילות הקווים הקיימים כדי לעמוד בעומס. התערבות השר באה בעקבות עצומה עליה חתמו 11,000 איש (תחבורה ציבורית)
הקו המהיר לירושלים פוגע בקווים הקיימיםהקו המהיר לירושלים פוגע בקווים הקיימיםכיכר השבת8
היערכות לקויה או פגיעה זמנית? הקו המהיר לירושלים מצריך את רכבת ישראל להפחית את תדירות חלק מהקווים הקיימים או לקצר אותם ובכך צפוי העומס לגדול בכמה מהם (תחבורה)
רוב הישראלים נוסעים לעבודה ברכב פרטירוב הישראלים נוסעים לעבודה ברכב פרטיכיכר השבת2
על פי נתוני חוקרי בנק ישראל למעלה מ-60% מהישראלים מגיעים למקום העבודה שלהם ברכבם הפרטי ורק כרבע מהם מגיע בתחבורה הציבורית האיטית והלא יעילה (תחבורה, רכב)
כך ייראו הרכבות החשמליות החדשות • צפוכך ייראו הרכבות החשמליות החדשות • צפודניאל הרץ16
לקראת מהפכת חישמול רשת המסילות הצטיידה רכבת ישראל בכ-330 קרונועים חשמליים החדשים מדגם סימנס DDEMU, הראשונים יגיעו לישראל בשנת 2020 (תחבורה ציבורית)
הדמיית הרכבת הקלה בתל אביב, הקו הסגולמשרד התחבורה התחיל לתכנן את ה"מטרו"דניאל הרץ3
חצי מיליארד שקל הועברו לתחילת תכנונו של הפרויקט, מהגדולים בתולדות מדינת ישראל - ה"מטרו" שעלותו מוערכת ביותר מ-100 מיליארד שקל. לוח הזמנים? בעייתי (תחבורה)
אוטובוס ירושלמי עמוס לעייפהחברת אגד מזלזלת בנוסעים החרדים בתחבורה בירושליםנתנאל לייפר76
מצב התחבורה בקווי האוטובוס של אגד בירושלים בכי רע ועכשיו רואים את זה גם במספרים. על פי דו"ח משרד התחבורה נסיעות רבות לא מתבצעות כלל. אגד בתגובה: בגלל ההפגנות (תחבורה)
אילוסטרציהדו"ח התח"צ: יותר נוסעים, פחות שירותכיכר השבת1
על פי משרד התחבורה, ישנה ירידה של 4% ברמת השירות של חברות התחבורה הציבורית בישראל, זאת לצד עלייה של כ-4.5% במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית (תחבורה)
עבודות ברכבת בסוף השבוע: תחנות ייסגרועבודות ברכבת בסוף השבוע: תחנות ייסגרוכיכר השבת1
רכבת ישראל תסגור בגלל עבודות החל מחצות את תחנת חיפה בת גלים לתנועת רכבות, וכן תופסק זמנית תנועת הרכבות בין ת"א לתחנת לוד בשני הכיוונים (תחבורה ציבורית)
תעריפי הנסיעה במונית צפויים להתייקר בשיעור של כ-4%תעריפי הנסיעה במונית צפויים להתייקר בשיעור של כ-4%ליאור גוטמן, כלכליסט
ההתייקרות במחירי הנסיעות במוניות תיכנס לתוקף בשבוע הבא, והיא מיוחסת לעליית מחירי הדלק מתחילת השנה (תחבורה ציבורית, רכב)
מראה שגרתי ומקומםאלה קווי האוטובוס הגרועים ביותר בישראלאלי רוטמן81
מחסור בהיצע ובשירות בתחבורה הציבורית, וכן אמינותה הנמוכה, מהווים את רוב התלונות שהגיעו מנוסעים ש"נהנים" כל יום מתת-שירות מצד החברות הגדולות • זו הרשימה (בארץ)
משה כחלון שר האוצרכחלון חתם על פטור ממס לאוטובוסים חשמלייםליאור גוטמן
משה כחלון יעניק פטור מתשלום מס רכישה בייבוא אוטובוסים חשמליים, שהם פחות מזהמים. הצו יבטל את שיעור המכס בשיעור של 7%. הבעיה: אין תשתיות טעינה לכלי רכב חשמליים והקמתן תארך שנים (רכב)
אוטובוסים של 'אפיקים'. ארכיוןנהגי 'אפיקים' ישבתו ביום א' למשך 5 שעותכיכר השבת1
נהגי חברת "אפיקים" הודיעו היום (חמישי) כי ישביתו ביום ראשון הקרוב את קווי האוטובוס של החברה, מהשעה 05:00 בבוקר ועד השעה 10:00 - במחאה על האלימות (תחבורה)
קטר חשמלי רכבת ישראל קו תל אביב ירושליםעיכוב נוסף בפתיחת קו הרכבת לירושליםתומר הדר, כלכליסט4
הפתיחה שמתוכננת לספטמבר צפויה להידחות. הסיבות: מדריכי הקטרים בסכסוך עבודה, חוסר יכולת לחשמל את מלוא המסילה ואי עמידה בתקנים בינלאומיים (תחבורה ציבורית)
רכבת ישראלרכבת השרון מרעננה לת"א תחל את פעילותה ביוליתומר הדר, כלכליסט
זאת כחלק מלוח זמנים חדש, שייכנס לתוקפו בתחילת יולי. הנסיעה מתחנות רעננה לתל אביב תיארך כ-40 דקות. בשנה הבאה אמורות תחנות רעננה להתחבר גם לתחנת הרצליה ומסילות החוף, והנסיעה לת"א תתקצר לכ-20 דקות (רכב)
מהפכת מוניות השירות: רב קו וקווים חדשיםמהפכת מוניות השירות: רב קו וקווים חדשיםדניאל הרץ1
במשרד התחבורה משיקים רפורמה רחבה עם כ-110 קווים חדשים או משודרגים יכללו ב-20 האשכולות שיהיו בתכנית. הנוסעים יוכלו להשתמש בכרטיס הרב קו שלהם במוניות (רכב)
עבודות ברכבת: כמה מהתחנות ייסגרו זמניתעבודות ברכבת: כמה מהתחנות ייסגרו זמניתכיכר השבת
בימים הקרובים ייסגרו למשך ארבעה ימים לא פחות מחמש תחנות, ועוד לפני כן תופסק לארבעה ימים נוספים תנועת הרכבות בין נתב"ג למודיעין • כל הפרטים (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהבשורה לירושלמים: קווי 'אגד' יוצאו למכרזדניאל הרץ3
על פי ההסכם שאושר על ידי משרד התחבורה ואגד, הקואופרטיב יהפוך לחברה ובמהלך 12 השנים הבאות כל קווי אגד לתחרות. 50% מהקווים בירושלים כבר בקרוב (תחבורה)
האינטרס הכספי שמונע מהרכבת לעצור בתחנותהאינטרס הכספי שמונע מהרכבת לעצור בתחנותליאור גוטמן, כלכליסט
מקורות ברכבת ישראל מסבירים שהסיבה לכך שרכבות מהירות לא עצרו אתמול לאסוף נוסעים שהמתינו שעות על הרציפים בשל שיבושים בתנועה, היא הרצון לעמוד במדד הדיוק שמשפיע על גובה הסובסידיה שהחברה מקבלת (רכב)
סוף סוף: זמן אמת גם עבור רכבת ישראלסוף סוף: זמן אמת גם עבור רכבת ישראלכיכר השבת2
חדש באתר ובאפליקציה רכבת ישראל: מיקום הרכבת בזמן אמת, מדד המאפשר לקבל מידע על רמת העומס ברכבת ומידע בזמן אמת על זמן הגעת רכבת לרציף (תחבורה ציבורית)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook