קטר חשמלי רכבת ישראל קו תל אביב ירושליםעיכוב נוסף בפתיחת קו הרכבת לירושליםתומר הדר, כלכליסט4
הפתיחה שמתוכננת לספטמבר צפויה להידחות. הסיבות: מדריכי הקטרים בסכסוך עבודה, חוסר יכולת לחשמל את מלוא המסילה ואי עמידה בתקנים בינלאומיים (תחבורה ציבורית)
רכבת ישראלרכבת השרון מרעננה לת"א תחל את פעילותה ביוליתומר הדר, כלכליסט
זאת כחלק מלוח זמנים חדש, שייכנס לתוקפו בתחילת יולי. הנסיעה מתחנות רעננה לתל אביב תיארך כ-40 דקות. בשנה הבאה אמורות תחנות רעננה להתחבר גם לתחנת הרצליה ומסילות החוף, והנסיעה לת"א תתקצר לכ-20 דקות (רכב)
מהפכת מוניות השירות: רב קו וקווים חדשיםמהפכת מוניות השירות: רב קו וקווים חדשיםדניאל הרץ2
במשרד התחבורה משיקים רפורמה רחבה עם כ-110 קווים חדשים או משודרגים יכללו ב-20 האשכולות שיהיו בתכנית. הנוסעים יוכלו להשתמש בכרטיס הרב קו שלהם במוניות (רכב)
עבודות ברכבת: כמה מהתחנות ייסגרו זמניתעבודות ברכבת: כמה מהתחנות ייסגרו זמניתכיכר השבת
בימים הקרובים ייסגרו למשך ארבעה ימים לא פחות מחמש תחנות, ועוד לפני כן תופסק לארבעה ימים נוספים תנועת הרכבות בין נתב"ג למודיעין • כל הפרטים (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהבשורה לירושלמים: קווי 'אגד' יוצאו למכרזדניאל הרץ3
על פי ההסכם שאושר על ידי משרד התחבורה ואגד, הקואופרטיב יהפוך לחברה ובמהלך 12 השנים הבאות כל קווי אגד לתחרות. 50% מהקווים בירושלים כבר בקרוב (תחבורה)
האינטרס הכספי שמונע מהרכבת לעצור בתחנותהאינטרס הכספי שמונע מהרכבת לעצור בתחנותליאור גוטמן, כלכליסט
מקורות ברכבת ישראל מסבירים שהסיבה לכך שרכבות מהירות לא עצרו אתמול לאסוף נוסעים שהמתינו שעות על הרציפים בשל שיבושים בתנועה, היא הרצון לעמוד במדד הדיוק שמשפיע על גובה הסובסידיה שהחברה מקבלת (רכב)
סוף סוף: זמן אמת גם עבור רכבת ישראלסוף סוף: זמן אמת גם עבור רכבת ישראלכיכר השבת2
חדש באתר ובאפליקציה רכבת ישראל: מיקום הרכבת בזמן אמת, מדד המאפשר לקבל מידע על רמת העומס ברכבת ומידע בזמן אמת על זמן הגעת רכבת לרציף (תחבורה ציבורית)
משרד התחבורה יפרסם מכרז חדש לרכבתמשרד התחבורה יפרסם מכרז חדש לרכבתדניאל הרץ7
האם בקרוב הירושלמים יוכלו להתפטר מחברת סיטיפס? ייתכן והמדינה תקנה את הקו מהחברה ותעביר אותו לניהולה של חברה אחרת שתתנהל בצורה יעילה יותר (תחבורה ציבורית)
כץ בנסיעת מבחן בקורציתם לנסוע ברכבת המהירה? תחכו הרבהכיכר השבת10
מתברר שפרויקט הקו המהיר מתל אביב לירושלים שהיה אמור להתחיל לפעול בחג הפסח האחרון, צפוי להתעכב עוד חודשים רבים ובמשרד התחבורה מבינים כי ישנה בעיה חמורה (תח"צ)
תנועת הרכבת בין נתניה לחיפה תופסק ביום שישיתנועת הרכבת בין נתניה לחיפה תופסק ביום שישידניאל הרץ
תופסק זמנית תנועת הרכבות בין תחנות חוף הכרמל ונתניה, בשני הכיוונים, בליל שישי הקרוב, החל מ-12 בלילה ועד השעה 18:00 לפני כניסת השבת, בשל עבודות (תחבורה)
אילוסטרציההחל מהיום: הוזלה בנסיעות בינעירוניותכיכר השבת4
השלב האחרון ברפורמת המחירים של משרד התחבורה נכנס לתוקפו ומחירי הנסיעות הבינעירוניות יוזלו באופן משמעותי בעשרות אחוזים באמצעות רכישת כרטיסי חופשי יומי (רכב)
הוזלה משמעותית במחירי התחבורה ציבוריתהוזלה משמעותית במחירי התחבורה ציבוריתדניאל הרץ5
מהשבוע הבא: הוזלות של עשרות אחוזים בתעריפי הנסיעה הבינעירוניים באוטובוסים וברכבות בכל הארץ. השר ישראל כץ: "יוזיל באופן משמעותי את יוקר המחייה" (תחבורה ציבורית)
סובלים מפקקים? הכירו את המונית המעופפתסובלים מפקקים? הכירו את המונית המעופפתכיכר השבת8
היא תטוס עם מוטות כנפיים באורך של 12 מטרים ותגיע למהירות של 180 קמ"ש. האם מדובר בדבר הבא, או שהליך הייצור הארוך יהיה בעוכרי החברה? (תחבורה)
אוטובוס אגד עירוניחדש בירושלים: ההגה לא רק אצל 'אגד'כיכר השבת6
מצב התחבורה הציבורית בי-ם הוביל את משרד התחבורה להחלטה שתבטל את הבלעדיות של 'אגד' על התחבורה הציבורית בעיר. גם מוניות שירות פנימיות יסייעו בעומס (בארץ)
אחת התחנות שהותקנהתחנות אוטובוס סולאריות בעיר ביתר עיליתבני סולומון3
תאורה סולארית בתחנות האוטובוסים: עיריית ביתר החלה בפיילוט להתקנת תחנות אוטובוסים סולאריות. בשלב הראשון יותקנו כ-10 תחנות כאלו, ברחובות המרכזיים בביתר (רכב)
ממחר: הנסיעה בתח"צ בירושלים מורכבת יותרממחר: הנסיעה בתח"צ בירושלים מורכבת יותרכיכר השבת4
תושבי ירושלים והעולים אליה לביקור, שימו לב: החל ממחר יכנס השינוי במסגרתו תצטרכו לעלות לאוטובוס כשכרטיס הרב קו שלכם טעון. איפה תוכלו להטעין את הכרטיס החכם? (רכב)
כץ בנסיעת מבחן בקו הרכבת המהירהרכבת המהירה מת"א לי-ם תפעל מסוכותכיכר השבת5
שר התחבורה, ישראל כץ הודיע כי לאחר העיכובים בהפעלת קו הרכבת המהיר מתל אביב לירושלים, היא תתחיל לפעול בעוד כחצי שנה ובחוה"מ סוכות יהיו נסיעות חינם (תחבורה ציבורית)
אזרחים ותיקים יוכלו להמשיך לרכוש נסיעה אצל הנהגאזרחים ותיקים יוכלו להמשיך לרכוש נסיעה אצל הנהגדניאל הרץ
השר ישראל כץ הודיע כי למרות הרפורמה בתחבורה הציבורית, אזרחים ותיקים יוכלו להמשיך לרכוש כרטיס נסיעה בודדת אצל הנהג בהנחה של 50%, בתקופת ההסתגלות (תחבורה ציבורית)
בעוד שבוע וחצי: אין נסיעה בלי כרטיס רב קובעוד שבוע וחצי: אין נסיעה בלי כרטיס רב קודניאל הרץ12
החל מתאריך 8.3.18 לא תנתן אפשרות תשלום באוטובוס ללא רב קו וכן תוך כמה חודשים לא תנתן אפשרות הטענה כלל באוטובוס אלא רק בעמדות הטענה ברחבי העיר (תחבורה)
פקח חנייה. אילוסטרציההערים ירושלים וב"ב - שיאניות פקחי החנייהאלי רוטמן10
הביקוש הגובר למקומות חניה והגידול הרב במספר כלי הרכב החדשים, משמחים ראשי ערים רבים שהחליטו להפוך מקומות חניה ציבוריים לנדל"ן שמצמיח קנסות ודמי חניה (תחבורה)
הוסרו מחיצות הבנייה מתחנת הרכבת בבנייני האומההוסרו מחיצות הבנייה מתחנת הרכבת בבנייני האומהדניאל הרץ
סקרני ירושלים זכו אתמול להצצה ראשונה לעבר תחנת הרכבת התת-קרקעית החדשה מול בנייני האומה לאחר שנים של בנייה בהן המקום היה מוקף במחיצות בנייה גבוהות (רכב)
מרכז העסקים בשכונת גבעת שאול. הפקקים יחריפופקקי התנועה בי-ם יחמירו כבר בזמן הקרובאלי רוטמן5
מתווה עבודות הרכבת הקלה בבירה יכנס בעוד מספר שבועות לקצב מואץ, ובשלב מסוים היא תעבור בלב רחוב כנפי נשרים הסואן בה יונחו מסילות לרכבת בין נווה יעקב להר נוף (בארץ)
אילוסטרציהבקרוב: ייאסר שימוש בכסף מזומן באוטובוסכיכר השבת19
משרד התחבורה מקדם מהלך שיימנע שימוש בכסף מזומן באוטובוסים ויצריך את הנוסעים לטעון את כרטיסם במכונות או בעצמם. נהגי אגד מרוצים מהמהלך, הנוסעים פחות (תחבורה)
שר התחבורה ב'נסיעת המבחן''מסילות דוד המלך': הרכבת לי-ם יצאה לדרךקובי רוזן7
שמה של הרכבת מתל אביב לירושלים, שתחל לשמש את אסרחי ישראל כבר בפסח הקרוב, נקבע כ"מסילות דוד המלך". היום חנך שר התחבורה את נסיעת המבחן שלה • גלריה (ארץ)
עבודות אחזקה במסילות הרכבת הקלה בי-םעבודות אחזקה במסילות הרכבת הקלה בי-םכיכר השבת
בחודש הקרוב ייערכו עבודות אחזקה לאורך תוואי מסילת הרכבת הקלה בירושלים. החל מיום חמישי הקרוב, ומדי לילה בשבוע הקרוב, יתבצעו העבודות מפסגת זאב עד משה דיין (תחבורה)
ישראל כץכץ: יחוברו מסילות ברזל מסעודיה עד לחיפהליאור גוטמן2
השר כץ: יש ליזום מהלכים עם מנהיגי מדינות ערב ודרכם לבנות ציר כלכלי. לדבריו, אם רבע מהמסחר של סעודיה יעבור כאן, הדבר יניב פעילות של 250 מיליארד דולר בשנה (חדשות)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook