יואלי דיקמן  ישי ריבו  מלך..  מיר
דן בתחתית הרשימה - איזו חברת תחבורה ציבורית הגרועה ביותר?איזו חברת תחבורה ציבורית הגרועה ביותר?דניאל הרץ10
חברות התחבורה הציבורית מחויבות לרמת שירות מסוימת אך חלקן לא עומדות בה. לאחר שנתיים התפרסם דו"ח חדש המציג את רשימת החברות והדירוג שלהן מבחינת התקלות (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציה - נהג אוטובוס יוכר כנפגע בגלל הרעש?נהג אוטובוס יוכר כנפגע בגלל הרעש?יוסף ויצמן, עו"ד1
האם נהג אוטובוס שעבד במשך שנים על אוטובוסים ישנים ורועשים יהיה זכאי להכרה בו כנפגע עבודה בגלל ליקויי שמיעה? שאלה ייחודית ובעייתית זו, נידונה בבית הדין לעבודה בתל אביב (טור משפטי)
למשך שבוע: הרכבת מחיפה וצפונה תושבתלמשך שבוע: הרכבת מחיפה וצפונה תושבתדניאל הרץ
שיפוצים ושיפורים יערכו במקטעים שונים בקו הצפוני של רכבת ישראל, לשם כך הרכבת תפסיק את פעילותה בקו זה - מחיפה וצפונה, למשך שבוע • כל הפרטים על השינויים (תחבורה ציבורית)
האוטובוס העילי שיסיע 1200 איש נכנס לייצורהאוטובוס העילי שיסיע 1200 איש נכנס לייצורדניאל הרץ13
פרויקט ענק של תחבורה ציבורית עיתדנית שיאפשר לכלי רכב ולאוטובוס לנסוע במקביל מבלי להפריע האחד לשני, יוצא לדרך. בתוך כמה חודשים יעשו נסיעות ניסיון. בקרוב אצלנו? (תחבורה)
נהגי מוניות יוכלו לקחת כמה נוסעים ביחדנהגי מוניות יוכלו לקחת כמה נוסעים ביחדדניאל הרץ2
תכנית חדשה של משרד האוצר תאפשר לנהגי מוניות לפצל את חשבונית הנסיעה לכמה נוסעים ובעצם לאפשר להם להשתתף יחד במחיר הנסיעה. בנוסף תתאפשר פעילות כמוניות שירות (צרכנות)
צומת בר אילן - ה'קו הירוק' של הרכבת הקלה בירושלים אושרה'קו הירוק' של הרכבת הקלה בירושלים אושרכיכר השבת5
הוועדה המחוזית אישרה בתנאים את הקו הירוק של הרכבת הקלה, שישרת גם את תושבי השכונות החרדיות בציר בר אילן, אחד הצירים העמוסים בבירה. אורך הקו כ-20 ק"מ והוא בן 36 תחנות (תחבורה)
עידן חדש: אוטובוסים ללא נהג בשנה הקרובהעידן חדש: אוטובוסים ללא נהג בשנה הקרובהשרון מנדל2
חברת תחבורה בסינגפור הודיעה כי עוד השנה תחל לעשות שימוש ב"תרמילים" חשמליים - מיניבוסים חשמליים ללא נהג, שיסתובבו בשלב הראשוני בכבישים קטנים ויסיעו עשרות אלפי נוסעים ביום (תחבורה)
הצעת חוק: מוקד יפקח על הנהגים בזמן אמתהצעת חוק: מוקד יפקח על הנהגים בזמן אמתכיכר השבת1
לנוכח "אסון 402" שאירע בקו 402 של 'אגד', הגישו הח"כים משה גפני ואורי מקלב הצעת חוק המחייבת פרסום פרטים ליצירת קשר של נוסעים כדי לדווח על עבירות תנועה שמבצעים נהגים (תחבורה)
אייכלר דרש: לאסור השארת נוסעים בתחנותאייכלר דרש: לאסור השארת נוסעים בתחנותכיכר השבת6
הוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ ישראל אייכלר קיימה סדרת דיונים בפניות הציבור על כשלי התחבורה הציבורית, בהן דרש אייכלר ממשרד התחבורה להנחות שלא להשאיר נוסעים בתחנות (תחבורה)
הנהג לכותל נפרד במכתב מרגש מהנוסעותהנהג לכותל נפרד במכתב מרגש מהנוסעותכיכר השבת17
דוד ביטון, הוא הנהג הקבוע בקו האוטובוס של אגד לכותל המערבי משכונת הר נוף, בעשור האחרון. כעת הוא פורש לפנסיה, אך לפני זה טרח להשאיר מכתב מיוחד לנוסעות הקבועות (חדשות, רכב)
צפו: נהג אוטובוס משוחח בסלולרי בנסיעהצפו: נהג אוטובוס משוחח בסלולרי בנסיעהצביקה גרוניך10
למרות התאונה הקטלנית באסון 402, ישנם נהגי אוטובוסים שממשיכים לנהוג בחוסר זהירות. לידי "כיכר השבת" הגיע תיעוד של נהג בחברת דן המשוחח בטלפון הנייד במהלך הנסיעה. צפו (רכב)
העבודות על הרכבת הקלה ב תל אביב רחוב יהודה הלוי - "ניהול הרכבת הקלה לוקה בחסר""ניהול הרכבת הקלה לוקה בחסר"ליאור גוטמן
היועץ המשפטי לממשלה בודק את מכרז הקרונות של הרכבת הקלה. במסגרת הבדיקה הגיעו לידיו ממצאים חמורים של רשות החברות ושל החשבת הכללית באוצר, שמצאה כשלים בהתנהלות (תחבורה)
העבודות על הרכבת הקלה ב תל אביב רחוב יהודה הלוי - גוף בינלאומי יקבע את מפ התחבורה בגוש דןגוף בינלאומי יקבע את מפ התחבורה בגוש דןליאור גוטמן
משרדי האוצר והתחבורה יוציאו מכרז לגוף, שיבחן את שבעת קווי הרכבת העתידיים במרכז - ויכריע האם הרכבת תהיה תחתית או עילית. הטמנת הקווים תשפר את התחבורה, אך תנפח את העלות (רכב)
אילוסטרציה - בעקבות הפרסומים: נהג שסימס בנהיגה נחקרבעקבות הפרסומים: נהג שסימס בנהיגה נחקרכיכר השבת1
בעקבות סרטונים שתיעדו נהגים של חברת 'קווים-עילית' שמתעסקים בטלפון הסלולרי שלהם במהלך הנסיעה ומסכנים את הנוסעים, המשטרה זימנה לחקירה את אחד הנהגים (חדשות תחבורה, בארץ)
אושר: הרכבת הקלה תעבור מתחת לגאולהאושר: הרכבת הקלה תעבור מתחת לגאולהצביקה גרוניך5
הוועדה לתכנון ובניה בירושלים אישרה את תכנית "הקו הכחול", של הרכבת הקלה, שתכלול מנהרה שתעבור בין השאר, בשטראוס, יחזקאל, כיכר השבת ורמות. צפו בהדמיית הקו החדש (רכב, תח"צ)
עלות אחזקת אוטובוסים ירדה, המחיר לא השתנהעלות אחזקת אוטובוסים ירדה, המחיר לא השתנהליאור גוטמן3
הצניחה במחיר הנפט השפיעה על מחיר הסולר שירד מ-7.75 שקל לליטר לפני שלוש שנים לכ-5.9 שקל לליטר כיום, אך מחיר הנסיעה ירד ב-30 אגורות בלבד
תחבורה ציבורית, ארכיון - סופי: בקרוב תשלמו פחות על תחבורה ציבוריתסופי: בקרוב תשלמו פחות על תחבורה ציבוריתישי כהן9
אושרה הצעת החוק להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית. השר אריה דרעי אמר כי "המשמעות של ההצעה היא שבימים הקרובים כל האזרחים שמשתמשים בתחבורה הציבורית ישלמו פחות" (חדשות)
אילוסטרציה - נמנעה השביתה ב'אגד'; שכר הנהגים יעודכןנמנעה השביתה ב'אגד'; שכר הנהגים יעודכןצביקה גרוניך1
לאחר משא ומתן מרתוני שנמשך אל תוך הלילה, בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל משרד התחבורה ועד העובדים והנהלת אגד סוכם על העלאת שכר הנהגים ובכך נמנעה השביתה בחברה (בארץ)
מרתון פגישות במאמץ למנוע שביתה ב'אגד'מרתון פגישות במאמץ למנוע שביתה ב'אגד'צביקה גרוניך4
במאמץ אחרון למנוע את השביתה הגדולה בכלל קווי אגד ברחבי הארץ, יתקיימו היום סדרת פגישות בין מנכ"ל משרד התחבורה, יו"ר ההסתדרות ויו"ר אגד. אם יכשלו - מחר תחל השביתה (רכב, תח"צ)
תתכוננו: בשבוע הבא סיוט באגדתתכוננו: בשבוע הבא סיוט באגדכיכר השבת4
ועד הנהגים העובדים באגד מאיימים כי ישביתו את כלל הקווים בכל רחבי הארץ החל מיום שני הקרוב וזאת במחאה על כך שלטענתם החברה פוצצה את המשא ומתן על תנאי העסקתם (חדשות, רכב)
תחבורה ציבורית - הממשלה תאשר: הוזלה בתחבורה הציבוריתהממשלה תאשר: הוזלה בתחבורה הציבוריתישי כהן4
הממשלה צפויה לאשר מחר את ההסכם להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית בגובה המע"מ. את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור המע"מ תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון שקלים (חדשות,ארץ)
נהגי סופרבוס פתחו בשביתה בת יממהנהגי סופרבוס פתחו בשביתה בת יממהצביקה גרוניך1
בפעם השנייה השבוע, נהגי חברת "סופרבוס", פתחו בשביתה, הפעם ארוכה יותר, בת יממה, וזאת במחאה על אי הכרת החברה בוועד העובדים החדש. "מכבדים את זכות ההתארגנות" (רכב)
מהבוקר: נהגי סופרבוס שובתים ל-11 שעותמהבוקר: נהגי סופרבוס שובתים ל-11 שעותצביקה גרוניך1
מאות נהגים בחברת סופרבוס בערים השונות בהן: בית שמש, מבשרת ציון, עפולה, נצרת בית שאן ועוד, פתחו הבוקר בשביתה בת 11 שעות במחאה על אי ההסכמה להכיר בוועד העובדים (רכב)
כץ: "לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבת"כץ: "לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבת"צביקה גרוניך2
שר התחבורה ישראל כץ, אומר כי יש לאפשר נסיעה של מוניות שירות בשבת בצורה מורחבת, זאת במקום התחבורה הציבורית המסובסדת בידי המשרד שהפעלתה תפגע בסטטוס קוו (פוליטי)
הבוקר: נהגי סופרבוס השביתו את האוטובוסיםהבוקר: נהגי סופרבוס השביתו את האוטובוסיםצביקה גרוניך
כפי שפורסם לראשונה ב"כיכר השבת", ועד העובדים בחברת סופרבוס הודיע הבוקר על שביתה בת ארבע שעות בכל קווי האוטובוסים של החברה ברחבי הארץ במחאה על תנאיהם (רכב)
הנהגים ב'סופרבוס' מאיימים בשביתההנהגים ב'סופרבוס' מאיימים בשביתהצביקה גרוניך3
נהגי חברת סופרבוס מאימיים כי ישבתו מהשבוע הבא, כך נודע ל"כיכר השבת". הנהגים שובתים בשל אי הכרה בוועד החדש שהקימו ובמחאה על תנאי העסקתם. החברה: "בודקים בימים אלו את הבקשה" (רכב)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook