עיריית בית שמש עתרה נגד משרד התחבורהעיריית בית שמש עתרה נגד משרד התחבורהכיכר השבת
עיריית בית שמש הגישה עתירה נגד משרד התחבורה בשל עיכוב של שנתיים במכרזי התחבורה הציבורית בעיר: "תושבי העיר הם צרכנים שבויים של תחבורה מיושנת" (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציה'אפיקים' בתיגבור קווים לרווחת נופשי 'בין הזמנים'כיכר בשיתוף אפיקים1
'אפיקים' מתגברת את הקווים בבין הזמנים בהיקף נרחב (תחבורה, שיווקי)
אילוסטרציהבעקבות חג הקורבן: 80 אלף נסיעות - יבוטלוכיכר השבת11
כמעט חצי מהנהגים בישראל הם לא יהודים, בשל חג הקורבן שחל השבוע רובם לא יבואו לעבודה ובשל כך צפויים עשרות אלפי ביטולי נסיעות • עדכונים שוטפים וטיפים חשובים (בארץ)
עם מפעיל חדש: הרכבת הקלה מתרחבתעם מפעיל חדש: הרכבת הקלה מתרחבתכיכר השבת3
חברת TransJerusalem J-Net LTD נבחרה כזוכה במכרז ה-JNET של הרכבת הקלה בירושלים, ותפעיל את רשת הרכבות הקלות בשכונות רבות נוספות ברחבי העיר (תחבורה ציבורית)
בצלאל סמוטריץ' שר התחבורה יוני 2019משרד התחבורה ישתף פעולה עם ארגוני נוסעי התחבורה הציבוריתאודי עציון, כלכליסט3
השר סמוטריץ' מסיר את החרם של משרד התחבורה על ארגוני נוסעי התחבורה הציבורית השונים, שכץ סירב להיפגש ולעבוד עימם. ביום חמישי התקיימה פגישה היסטורית, והשר החדש הבטיח שיתוף פעולה מעכשיו (תחבורה)
רכבת. ארכיוןהפתרון של הרכבת לעומס: קרונות עמידהתומר הדר4
במסגרת פיילוט של הרכבת שיתחיל ביום ראשון, פורקו חלק מההכיסאות והשולחנות בכמה קרונות. על פי הרכבת, השינוי יאפשר להגדיל את מספר הנוסעים בכל קרון ב-20% (תחבורה)
אוטובוס חשמלי של BYD בפוליןמאוגוסט: אוטובוסים חשמליים - בירושליםאודי עציון, כלכליסט4
עשרה אוטובוסים יופעלו בקו 15 מבנייני האומה לתלפיות - בירושלים; כיום פועלים האוטובוסים בחיפה, בטווח יומי של 200 ק"מ והמטרה היא להגדיל את השימוש בהם (תחבורה)
תעריף המוניות עולה: המחיר התחלתי - 12.4 שקליםתעריף המוניות עולה: המחיר התחלתי - 12.4 שקליםאודי עציון, שירות כלכליסט1
ההתייקרות נובעת מהתייקרות עלויות אחזקת המונית שהוכרו בידי ועדת המחירים; יו"ר איגוד נהגי המוניות: "ההתייקרות תפצה את הנהגים על הגידול בעלויות אחזקת המונית" (רכב)
למרות ההתנגדויות: 'אגד' תהפוך לחברה בע"מלמרות ההתנגדויות: 'אגד' תהפוך לחברה בע"מליטל דוברוביצקי, כלכליסט1
עד כה היתה אגד אגודה שיתופית. נגד ההליך הוגשו מספר התנגדויות, בהם של קרן הגמלאות של חברי אגד אשר טענה כי שינוי המבנה עלול לפגוע בזכויותיה ובמעמדה (תחבורה ציבורית)
גם נהגי אוטובוסים ומשאיות לא צריכים להחזיק רשיונותגם נהגי אוטובוסים ומשאיות לא צריכים להחזיק רשיונותכיכר השבת
מהחודש הבא תבוטל החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב, בעת הנהיגה, גם באוטובוסים וכלי רכב כבדים. ביטול החובה תצמצם את הביורוקרטיה ותחסוך מהנהגים קנסות (תחבורה)
"ילדים צרחו מהיסטריה, והנהג היכה אותם""ילדים צרחו מהיסטריה, והנהג היכה אותם"דניאל הרץ57
ילדי חיידר ברכסים שנסעו בהסעת אגד, נתקלו בנהג אלים שסירב לפתוח את האוטובוס בתחנות השונות, נהג בפראות, הכה ילדים ולבסוף אף הוריד אותם במקום מסוכן (תחבורה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה"מדוע בוטלה התחבורה מבני ברק לבת ים?"דניאל הרץ20
חברת דן קיצרה את הקו שהגיע מבני ברק לבת ים, ובחזרה, בשל עבודות הרכבת הקלה באזור - זאת מבלי לתת לתושבים שמשתמשים בקו אף לא חלופה מתאימה אחת (תח"צ, חרדים)
היערכות נרחבת לאירועי ל"ג בעומר במירוןהיערכות נרחבת לאירועי ל"ג בעומר במירוןדניאל הרץ5
לראשונה: רכבות בכל שעות היממה להילולת הרשב"י בל"ג בעומר. השר כץ: במסגרת מבצע ההיסעים הגדול, שמוביל משרד התחבורה, יבוצעו למעלה מעשרת אלפים נסיעות (רכב)
הרכבת הקלה בירושליםרק שלוש קבוצות ייגשו למכרז הרכבת החדשה בירושלים; קבוצה נוספת מתנדנדתליאור גוטמן, כלכליסט1
שמונה קבוצות ניגשו בשנה שעברה למכרז, אולם בדיקת כלכליסט מעלה שמחר (ב') מספר הקבוצות שיגישו בפועל הצעה מחייבת נחתך בחצי. בנוסף, חלק מהמתמודדים מחזיקים קבלני משנה סינים הפועלים באיראן, ועל רקע הסנקציות שארה"ב מטילה על איראן והביקורת על חברות סיניות הפועלות בישראל, עלול להיווצר מצב שגם חלק מהקבוצות שייגשו למכרז הסופי עלולות להישאר בחוץ (תחבורה)
אילוסטרציהנתיב אקספרס שלחה אוטובוס עם תקלותשלומי זייבלד11
לנסיעה של חברת נתיב אקספרס מצפת לירושלים, נשלח אוטובוס עם בעיות היגוי - מה שסיכן את חיי הנוסעים שהתלוננו במשטרה, עד שהחליפו להם את האוטובוס (תח"צ)
הרכבת הקלה בירושליםמפעילת הרכבת הקלה בי-ם עוזבת את העירליאור גוטמן, כלכליסט5
סיטיפס, שהפעילה את הרכבת הקלה בי-ם במשך 8 שנים, פרשה מהתמודדות במכרז להפעלת הקו החדש, שכולל גם את הפעלת הקו הקיים. סיטיפס: "הזיכיון לא סביר" (רכב, תחבורה)
שוב בלגן ברכבת: תנועת הרכבות הופסקהשוב בלגן ברכבת: תנועת הרכבות הופסקהכיכר השבת4
הבוקר הודיעו פקדי הבטיחות על "מחלה" וברכבת נאלצו להודיע על ביטול כל הנסיעות עד להודעה חדשה. ברכבת מאשימים את וועד העובדים בהתנהלות פרועה (תחבורה, רכב)
האוטובוס הארוךהאוטובוס הציבורי הארוך בעולם יוצר בסיןכיכר השבת4
חברה לייצור אוטובוסים חשמליים בסין ייצרה אוטובוס באורך 27 מטר עם 250 מקומות ישיבה. האוטובוס הענק נקנה על ידי קולומביה ותכל'ס אנחנו רק יכולים לקנא (תחבורה, רכב)
תחנה מרכזית חדשה תוקם בעיר בני ברקתחנה מרכזית חדשה תוקם בעיר בני ברקדניאל הרץ3
הוועדה המחוזית החליטה להקים תוך 5 שנים תחנה מרכזית חדשה סמוך לכניסה מגשר קוקה קולה וזאת במטרה לצמצם את כמות האוטובוסים הבין עירוניים בלב העיר העמוסה (רכב)
רכבת ישראל: 300 שעות איחור מצטבר בחודש מרץרכבת ישראל: 300 שעות איחור מצטבר בחודש מרץאודי עציון, שירות כלכליסט
העימות בין ההנהלה לעובדים גובה מחיר: 190 רכבות בוטלו בחודש האחרון, ומספרן של אלה שנתקעו זינק בחדות; הוועד: "ההנהלה מסלפת עובדות" (תחבורה ציבורית)
תחנת הרכבת בירושליםמהשבוע: הרכבת מירושלים כבר לא בחינםכיכר השבת
הנוסעים ברכבת מירושלים לנמל התעופה נהנו בחצי השנה האחרונה מנסיעות חינם. מהיום, קו הרכבת מירושלים יתחיל לעלות כסף, אך תינתן הנחה בגובה 50% (תחבורה ציבורית)
כרטיס רב-קו, ארכוןלראשונה בישראל יושק פיילוט; רב-קו לתיירכיכר השבת1
כרטיס הרב-קו ימתין בשלב הפיילוט לתיירים הנכנסים דרך טרמינל 3 ויורחב בעתיד לכלל מוקדיי התיירות בארץ, הכרטיס יעניק 20% הנחה במספר אתרי תיירות פופולריים (תחבורה)
ביום הבוחר: נסיעות חינם בקווים בין עירונייםביום הבוחר: נסיעות חינם בקווים בין עירונייםכיכר השבת5
ועדת הבחירות הקצתה תקציב מיוחד על מנת לממן נסיעות בקווי התחבורה הציבורית הבין עירוניים, במטרה להקל על האזרחים להגיע לקלפי ולממש את זכותם ולהצביע (תחבורה)
רכבת ישראלמחלה ללא מרפא? נהגי הרכבת שוב חוליםתומר הדר, כלכליסט2
"המחלה" ממשיכה לתקוף את רכבת ישראל, נהגים מאבדים את מפתחות הקטר, צוותי עובדים מאחרים להגיע למשמרות ונהגי קטר מדווחים על עייפות מסתורית בצהרי היום (תחבורה)
הרכבת הקלה בירושליםרכבת 'קלה'? נסיעת הרכבות בבירה - איטיתקובי רוזן15
לפי דו"ח המבקר, תדירות הנסיעה של הרכבת הקלה בירושלים איטית - בניגוד לתנאי הזיכיון. בנוסף, החברה המפעילה, 'סיטיפס', צמצמה את תדירות הנסיעות ופגעה בנוסעים (ארץ)
אילוסטרציהלמרות המיליארדים: ליקויים במערך התח"ציוני גבאי2
מבקר המדינה מפרסם דו"ח על מצב התחבורה הציבורית בישראל ומאשים את שר התחבורה ישראל כץ המכהן כבר עשור במשרד התחבורה • אלו הליקויים המרכזיים (אקטואליה)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook