אאא

תקרית אנטישמית נוספת מצטרפת לשרשרת אירועים אנטישמיים המתרחשים באחרונה בשכונות החרדיות בניו-יורק.

אירוע חמור במיוחד התרחש אמש (מוצאי-שבת). חבורת צעירים ממוצא רוסי יצאה מ'מועדון' הממוקם בתוככי שכונת פלטבוש. כשהבחינו הצעירים בקבוצת יהודים, הם צעקו לעברם "יהודים מלוכלכים", "יהודים דפוקים".

במקום התפתחה אלימות מילולית. "תחזרו לישראל ושם יהרגו אותכם", צעקו הרוסים והציגו על גופם קעקועים אנטישמיים.

היהודים שניסו להגן על עצמם, קראו לעבר הגויים "לא יותר נאציזם בעולם" - מה שהביא להתפתחות אלימות פיזית והטחת חפצים אחד על השני שהביאה לפציעתו של בחור יהודי.

המשטרה שהגיעה למקום, עצרה 2 בחורים יהודים והובילה אותם למעצר. העסקן אלחנן שטאובר מחברת השמירה המקומית הוזעק במכשיר הקשר והגיע עם צוות שניסה להשליט סדר ולנזוף בצעירים שקיללו את היהודים. כשסוף כל סוף היה נראה שהשקט כבר שב בין הניצים, המשטרה המקומית הגיעה ועצרה גם אותו.

בקהילה היהודית הביעו זעזוע חמור בעקבות ההתפתחות הקשה הנוספת הלילה כלפי יהודים וחוששים מהבאות. בשעה זו, נכנסים העסקנים המקומיים לתמונה על-מנת להפעיל את כל הגורמים הרלוונטיים, לפתוח תיק חקירה נגד החבורה הרוסית, ולהביא לשחרורם של  העצורים היהודיים.

בשבוע שעבר, צעד בחור יהודי באותו איזור ולפתע התנפלו עליו ללא סיבה חבורת בריונים אנטישמית. כתוצאה מהמכות הוא נזקק לטיפול רפואי ואושפז בביה"ח.

העיתונאי החרדי נחמן וויס ששוהה בשכונה היהודית מדווח על "תחושות של חרדה ודאגה מלקראת הבאות בקרב היהודים תושבי השכונה, מדובר ברצף של תקריות שמדליק נורה אדומה אצל התושבים המקומיים.