אאא

שער מוסף "סופשבוע" של מעריב מוקדש השבוע לתחקיר על יו"ר ארגון זק"א, יהודה משי זהב. תחת הכותרת "פרצופו האמיתי של משי זהב", חושף תחקירן העיתון קלמן ליבסקינד שחיתויות הקיימות לכאורה בארגון החסד, הטיסות על חשבון התורמים, חופשות היוקרה, הג'יפ המפואר והמיליונים שהוזרמו לחברה הפרטית על חשבון ארגון החסד.

התחקיר מבוסס על עדותו של העו"ד ורו"ח שמשון מרון שמונה מטעמו של בית המשפט המחוזי בירושלים לשמש כנאמן של עמותת זק"א לאחר שזו נקלעה לקשיים תקציביים והותירה חובות עצומים לספקים, עובדים ולרשויות.

לטענת התחקיר, במהלך השנים הוקמה במקביל לעמותה גם חברה פרטית בעלת שם דומה שבה בעלי המניות הינם יהודה משי זהב ואחיו רמי המנהל אותה בפועל, ולעמותה זו הוזרמו כספים רבים שלא דווחו.

על פי התחקיר הצהיר יהודה משי זהב בשנים האחרונות כי הוא נמצא בצרות כלכליות גדולות, כשלהוצאה לפועל לבד קיים חוב על שמו של כמעט 5 מליון ש"ח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתגובה ל"כיכר השבת", אמר משי זהב: "בשעה שהתעסקתי סביב השעון ללא שינה בטיפול וקבורת גופות הקדושים שנרצחו בטולוז, ישב הכתב בחדר ממוזג ועשה את הכתבה.

"חינכתי דור של אלפי אנשים שרצים לעזור ולסייע ולא מתעסקים בקישקושים ובבדיות".

גורמים בזק"א אומרים בציניות לכיכר השבת כי על אף הכתבה הרשעית, אם חלילה יאונה רע לכתב הם יטפלו בו כפי שהם מטפלים במסירות ברבים אחרים.

"מדובר בכתבה מגמתית ולא נכונה", אמרו גורמים בזק"א, "הכתב יודע שלמשי זהב אין חלק בחברה הפרטית ובכל אופן בחר להציג מצג שווא בפני הקוראים".