עשן מיתמר בגליל העליוןשלוש רקטות שוגרו מלבנון - שתיים נפלו בצפון; צה"ל מגיב
כ"ו באב תשפא | 04.08.21
בשעה 12:15 הופעלה אזעקה באזור קריית שמונה, בימים בהם הצפון עמוס בנופשים; תושבים שמעו הדי פיצוצים ומצה"ל נמסר כי שוגרו 3 רקטות מלבנון; כוחות צה"ל מגיבים בירי ארטילריה (אקטואליה)
טיול לבין הזמנים: שייט קייקים - ללא קייקיםטיול לבין הזמנים: שייט קייקים - ללא קייקיםישראל שפירא3
יצאנו לנַחַל חֶרְמוֹן תחתון (המכונה בָּנְיַאס אצל הישיבישערס') השוצף מים קרירים וזכים. הפעם, פנינו אל החלק הכי מהנה שלו - וחינמי לגמרי: מסלול הליכה במים במשך שעתיים (טיול)
פינה מטריפה: מפל ברוחב 10 מטר - בירדןפינה מטריפה: מפל ברוחב 10 מטר - בירדןישראל שפירא16
ליד מתקן ההטיה של הירדן ההיסטורי, מסתתרת פינת חמד מטריפה, בין המעולות ביותר שהטבע הישראלי יכול לייצר לנו - מפל ברוחב 10 מטר וזרימת מים עוצמתית. איך מגיעים? (ארץ)
מרהיב: הנקטרינות של אלוני הבשןמרהיב: הנקטרינות של אלוני הבשןכיכר השבת1
הצלם אוהד עומסי עם גלריית טבע מרהיבה מרמת הגולן, במושב השיתופי אלוני הבשן, שם תיעד את פריחת הנקטרינות (תיירות, בארץ)
מרענן: הנחל שמתחיל בלבנון ונגמר בישראלמרענן: הנחל שמתחיל בלבנון ונגמר בישראלחיים גולדברג
בין הזמנים: צלם 'כיכר השבת' חיים גולדברג מגיש גלריה מרהיבה מנחל החצבני, שרובו בתחומי לבנון וחלקו התחתון בישראל; זהו אחד הנחלים הכי ארוכים בארץ הקודש (גלריה)
ילדים על הטנק הסורי בבניאסטיול לבין הזמנים: החלק החינמי של הבניאסישראל שפירא
בשמורת הטבע בניאס, יש גם את החלק החינמי שבה. אם אנו מטיבי לכת, יש לנו מסלול של עד חמש שעות - רובו מוצל וצמוד למים זורמים, ממש גם עדן; ויש גם מסלול קצר (היסטורי)
מערת פמיאס, מוצא המיםטיול לבין הזמנים: הקדושה של ה'בניאס'ישראל שפירא
לאחר שביקרנו בשמורה העליונה של הבניאס על עשרות בריכות המים והמפלים שבה, נעסוק בקברי קדמונינו זי"ע שממלאים את האזור וכנראה שיש למים קדושה מיוחדת (ארץ)
אילוסטרציהמה צריך לדעת כאשר אוכלים מחוץ לבית?הרב אברהם יוסף שוורץ6
יוצאים לחופש מחוץ לבית ואוכלים בחוץ? הרב אברהם יוסף שוורץ עונה, על מה מותר לסמוך בשעת הדחק, איך בודקים תעודת כשרות ומה צריך לשאול את המשגיח כשרות (חרדים)
טיול בצפון בעדשת המצלמה; צפו בגלריהטיול בצפון בעדשת המצלמה; צפו בגלריהכיכר השבת2
במשך יומיים טייל אלעזר ובר-ארליך בצפון, חמוש במצלמה - ותיעד; כעת, הוא מגיש גלריית סיכום מהממת מהכנרת, מצפה אופיר, נחל הג'ילבון, מעיינות עדן והגולן • צפו בגלריה (תיירות)
כשנשר פגש עזניה בגמלא לארוחת בוקרכשנשר פגש עזניה בגמלא לארוחת בוקרכיכר השבת1
עזניה שחורה וחמישה נשרים הגיעו לבקר בתחנת האכלה בשמורת הטבע גמלא. בשנים האחרונות ירד מספר הנשרים בישראל והם נמצאים בסכנת הכחדה; צפו בתיעוד (תיירות)
נחל כזיב ומבצר מונפורטיול לבין הזמנים: כך תטיילו ב'נחל כזיב'ישראל שפירא2
נַחַל כְּזִיב הוא גדול הנחלים בגליל המערבי, המתחיל בהר מירון עד הים התיכון; ישראל שפירא עם כל האופציות לטייל בנחל ולסיום המסלול; וגם, ההיסטוריה של מבצר המונפור (תיירות)
הקרמורן ימי הנדיר נצפה שוב בחופי ישראלהקרמורן ימי הנדיר נצפה שוב בחופי ישראלכיכר השבת4
תצפית שלישית בישראל של קורמורן ימי בגן לאומי תל דור. מדובר בעוף שמגיע באופן נדיר לחופי ישראל ועד היום נצפה בבירור רק פעמיים באשקלון ובמעגן מיכאל (תיירות בארץ)
טיול לבין הזמנים: בואו לנחל של בני התורהטיול לבין הזמנים: בואו לנחל של בני התורהישראל שפירא
אחד המסלולים המהממים והמבוקש ביותר על ידי בני התורה בבין הזמנים הוא נַחַל כְּזִיב בגליל המערבי; ישראל שפירא לוקח אתכם דרך האופציה הקצרה אך עם מיטב המעיינות (מסלולים)
עין חרדליתטיול לבין הזמנים: בואו ל'גן העדן של הילדים'ישראל שפירא
אחד המסלולים המהממים ביותר שיש בארצנו הוא נַחַל כְּזִיב בגליל המערבי. לנחל כניסות ויציאות רבות ואנו נתחיל מהקל אל הקשה; בפרק הראשון: עין חרדלית; סיקור ותיעוד (היסטורי)
סיום חילוץ הנעריםנערים נסחפו עם אבוב, המציל - חילצם; צפוכיכר השבת7
שלושה נערים נסחפו היום (שלישי) על גבי אבוב לעומק הכנרת - ללא יכולת לחזור, סמוך למקטע 13 בחוף גולן. אחד המצילים מיהר עם אופנוע ים לעברם - וחילצם
ג'ילבוןאלו הנחלים בצפון שנמצאו מזוהמים לרחצהכיכר השבת6
משרדי הבריאות והגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בתוצאות מצב הזיהום בנחלים אחדים בצפון הארץ, ומודיעים למטיילים כי הכניסה לנחלים אלה עלולה להיות מסוכנת (ארץ)
אילוסטרציההמשטרה מציגה את ההנחיות ל'בין הזמנים'כיכר השבת2
לקראת היציאה ל'בין הזמנים', וכדי למנוע סכנות, במשטרת ישראל מציינים את האתגרים שיש בהם להביא לסיכון חיים ולהשבתת החופשה ולכן חובת הכלל להקפיד עליהם (תיירות)
חוף נפרד נוסף יוקם עבור בין הזמנים בכנרתחוף נפרד נוסף יוקם עבור בין הזמנים בכנרתכיכר השבת9
משרד הפנים ואיגוד ערים כינרת החלו בהערכות לקראת תקופת 'בין הזמנים' והסדרה זמנית של חוף נוסף לרחצה בהפרדה בחוף גולן (מקטע 13) במיוחד עבור החופש (תיירות)
אילוסטרציהתושבי הצפון, שימו לב: זמני ההתגוננות - עודכנוכיכר השבת
זמני ההתגוננות בכל נקודה בארץ במקרה של אזעקה שונים, אבל במספר יישובים בצפון הארץ זמני ההתגוננות הוארכו כך שיהיה יותר זמן להספיק להגיע למרחב מוגן או מקלט (ביטחון)
אילוסטרציהאיך תצליחו להימנע ממקרי טביעה • הנחיותקובי רוזן3
בשנים האחרונות, מקרי הטביעה בישראל נהפכו להיות שכיחים יותר ויותר - מכמה סיבות • אלו ההנחיות החשובות ומצילות חיים המאפשרות להימנע מאסונות הבריכה (חדשות)
אילוסטרציהיוצאים לטייל? זו מפת העומסים העדכניתכיכר השבת
חנוקים אחרי הקורונה, אי אפשר לצאת לחו"ל ויצאתם לטייל בארץ? • משטרת ישראל מעדכנת את מפת העומסים הארצית הנכונה לשעה זו - בכל רחבי הארץ • סעו בזהירות (אקטואליה)
החרמון, הבוקרהחרמון: 10 ס"מ של שלג ירד במהלך הלילהמישאל לוי2
חשבתם לטייל בפסח באתר החרמון וחששתם אם יישאר שלג? תהיו רגועים, במהלך הלילה ירדו במפלס התחתון כ-4 ס"מ שלג ובעליון נוספו עוד כ-10 ס"מ שלג • צפו בתיעוד (חדשות בארץ)
תיעוד מרהיב: נדידת הציפורים בעמק החולהתיעוד מרהיב: נדידת הציפורים בעמק החולהכיכר השבת
אגם החולה בצפון מושך אליו עופות רבים בעת הנדידה לקראת האביב. הצלם תומר נויברג, הגיע לשם בשבוע שעבר ותיעד את המראות הקסומים והייחודיים של האגם המרהיב (תיירות)
מדהים: פריחת אירוס הגולן - הראשון לעונהמדהים: פריחת אירוס הגולן - הראשון לעונהכיכר השבת
הצלם אוהד עומסי עם תיעוד גלריית טבע מרהיבה מהצפון, והפעם: פריחת אירוס הגולן הראשון לעונה בצומת המפלים, ואירוס הביצות בשמורת אחו נוב • צפו בתמונות (תיירות, ארץ)
תמונות רחפן: השלג עדיין מכסה את הצפוןתמונות רחפן: השלג עדיין מכסה את הצפוןכיכר השבת
חלפו כבר מספר ימים מאז הסערה החורפית, אבל שכבה לבנה עדיין מכסה את אזור צפון הארץ • הצלם אבי אלון, הרים את הרחפן ומגיש סט של תמונות מרהיבות (תיירות, צפון הארץ)
רגע לפני הסערה: תמונות טבע מהגולן • צפורגע לפני הסערה: תמונות טבע מהגולן • צפוכיכר השבת3
החרמון מרכס חרמונית, ומהכרמים שליד; בריכת חורף על רקע בנטל אביטל; קרן עין גב והסוסיתא; שקדיות בדרום הגולן, ועוד - בגלריה מרהיבה מהגולן, בעדשת מצלמתו של אוהד עומסי (תיירות)

עוד כתבות

צפון הארץ

חדשות תיירות בכיכר השבת- חופשות, מסלולי טיול ושפע של אטרקציות ובילויים למשפחה החרדית, בבין הזמנים, חול המועד או סתם חג - טיסות, דילים, צימרים כשרים ועוד.

כיכר facebook