אאא

חשד לפגע וברח: איש ביטחון ישראלי בן 50 נדרס הבוקר (ראשון) למוות בכביש שמוביל משערי תקווה לכביש מס' 5, על-יד נהג רכב פלסטיני שהסיע שוהים בלתי חוקיים.

המאבטחים במחסום ניסו לעצור את כניסת הרכב לאחד היישובים הסמוכים, ובעוד איש הביטחון ניסה לתעד את הרכב והשב"חים, הנהג האיץ ודרס אותו.

לאחר הדריסה, הוזעקו למקום כוחות גדולים שהחלו בפעולות החייאה על איש הביטחון, במהלכן פונה עם פגיעה רב מערכתית לבית החולים בילינסון בפתח תווה שם נאלצו לקבוע את מותו.

הנהג נמלט  אך הרכב אותר. לאחר-מכן הוא התייצב בתחנת המשטרה ודיווח כי רכבו נגנב. המשטרה לא שוללת כי בעל הרכב שהתלונן על הגניבה לא היה זה שנהג ברכב וממשיכה בסריקות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

למרות השתלשלות האירוע, במשטרה מעריכים כעת כי לא מדובר באירוע על רקע לאומני.

מהמשטרה נמסר כי "איש ביטחון מהישוב שערי תקווה נדרס בכביש 505. הוא נפצע באורח אנוש ומת מפצעיו בבית החולים. הרכב הדורס נמלט מהמקום".

עוד נמסר כי "על פי החשד נהג הרכב הסיע שוהים בלתי חוקיים ופגע באיש הביטחון לאחר שסימן לו לעצור לבדיקה. בסריקות שנערכו באזור נמצא הרכב הפוגע כשהוא ריק מאנשים. כעת נערכים חיפושים אחר הנהג ושאר יושבי הרכב".

"מחקירה ראשונית עולה כי איש הביטחון הגיע לתעד מעבר שוהים בלתי חוקיים וניסה לעצור את הרכב, שהמשיך בנסיעה מהירה. הרכב פגע בו וגרם למותו. לדברי מפקד מחוז ש"י, ניצב עמוס יעקב, הדריסה הייתה ככל הנראה מכוונת ונבדקים כל כיווני החקירה. לאחר האירוע יצר בעל הרכב קשר עם המשטרה וטען כי רכבו נגנב. הוא זומן לחקירה".