אאא

חודשיים לפני שהשר לשעבר הרב שלמה בניזרי אמור להיכנס לכלא לריצוי עונש מאסר של ארבע שנים בגין קבלת שוחד, הוא מעביר את ימי החופש האחרונים שלו - בחופשה בצפון.

"תודה רבה לכם, שימחתם אותי", אמר בניזרי לקהל בחורי-הישיבה שהתגודד סביבו בקריאות תמיכה בעת החופשה, ואותו תיעדה מצלמת "כיכר השבת".

"בנאדם שנמצא בכל צרה, במצוקה, צריך לדעת שבכוח השמחה הוא יוצא. שמחה מבטאת את אהבת השם. לכן, כל דבר שבא על בנאדם - הכוח שלנו הוא לרפות מחשבות", הוסיף.

כזכור, לפני שבוע הגיש השר אלי ישי בקשת חנינה לנשיא המדינה שמעון פרס בקשת חנינה לשר לשעבר, מטעם חברי מפלגתו בש"ס. אחיו, הרב דוד בניזרי, התבטא בחומרה כלפי השופט במשפט, אדמונד לוי, והיועץ המשפטי בוחן את האפשרות להעמידו לדין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בית המשפט העליון החליט בסוף חודש יוני השנה, להחמיר את עונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי. בניזרי יישלח למאסר בפועל של לא פחות מ-4 שנים. עונש חמור הרבה יותר ממה שנגזר עליו לפני הערעור - שנה וחצי בלבד. בנוסף, יחוייב השר לשעבר בקנס כספי של 250 אלף שקלים.

"צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי", כתב השופט אדמונד לוי בפסק הדין. "צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה התדרדר לתהום כה עמוקה. וצר לי על האדם בניזרי, בעל משפחה, שבהרשעתו וענישתו כרוך סבל רב גם לבני משפחתו שלא חטאו".

לפני מספר ימים, אמר אחיו של שלמה בניזרי, כי חשבון הבנק שלו עוקל בעקבות חובות כבדים.

לצפייה בקטע שני - לחצו כאן