אאא

גם החילונים מופתעים לראות בחור ישיבה מכה, ולא סתם מכה, מכה באישור וזוכה באליפות הארץ באגרוף תאילנדי.

לבחור הישיבה הזה קוראים אוריאל בן חמו, ויש לו תשעה אחים ואחיות, חלקם נשואים. את יומו הוא מחלק בין לימודים בישיבה, ישיבת 'מגיד מישרים' של הרב סננס, ובין אימונים לקראת אליפות העולם.

איך מסתדר בחור חרדי עם תחביב שכזה? אתמהה.

הוריו של בן חמו התנגדו לדרכו וניסו להניא אותו ממעשיו. אך הוא התעקש, ורבנים הורו להם שלא להילחם בו. כיום אומר האלוף הצעיר. אני מקדיש הרבה פחות זמן לאימונים. רוב היום אני עוסק בלימוד תורה.

והוא אפילו סופר סת"ם שכותב יחד עם אחד מאחיו ספר תורה. בן חמו טוען שאין שום איסור בתורה לעשות כושר גופני. יתרה מזו, הוא בוחר לצטט את הרמב"ם שעודד את פיתוח הגוף. לדבריו.


המתאגרף. חיילך לאורייתא? צילום מתוך הכתבה

"ראש הישיבה הוא ראש פתוח, אין סיבה שלא אנצל את הכישורים שה' נתן לי", אומר בן חמו. העובדה שהוא לבוש כחרדי (חליפה וכובע), גר בשכונה חרדית (גאולה), לומד בישיבה חרדית (מגיד מישרים), אינה מונעת ממנו את העיסוק בספורט הבלתי חרדי בעליל.

ואיך נחשף הנער ל'אגרוף'? הרי ברור שבתלמוד תורה לא לימדו 'אגרוף תיאלנדי'... בן חמו מספר כי בגיל 14 ראה יחד עם חבר סרט של 'ברוס לי', מה שגרם לו להתעניין בתחום, ולהגיע למעמד של אלוף הארץ.
ומה עם צבא? בן חמו אומר שהוא לא מעוניין לעשות צבא. "מה יש לי לחפש שם", הוא שואל.מהי ההגדרה לחרדי? זו שאלת השאלות. האם בחור שבוחר להתאגרף עדיין יכול לעמוד תחת ההגדרה 'חרדי'?לא רק לחרדים קשה לאכול את ה'אלוף', הזה, גם החילונים עומדים המומים כשהם רואים בחור ישיבה שנראה בנוי לתלפיות ונותן מכות.מה אתם אומרים? ייתכן דבר כזה? אלוף אגרוף חרדי? טקבקו.

מוסף 24 - ידיעות אחרונות
מוסף 24 - ידיעות אחרונות