אאא

כנראה שלא רק קיצוניים חרדים יורקים לעבר ילדות, אלא גם חילונים. הורים חרדים מבית שמש טוענים בשיחה עם 'כיכר השבת' כי צלם 'הארץ', אלכס ליבק, ירק על בתם, לכאורה.

הסיפור, לדברי ההורים, התרחש ביום שלישי השבוע. מ', תושבת חרדית של העיר, עשתה את הדרך לבית יחד עם ביתה בת הארבע, כאשר הילדה הולכת מספר צעדים אחריה.

לפתע, כך הם מספרים, הילדה החלה לצעוק ולבכות. "הסתובבתי לאחור ונדהמתי לראות צלם חילוני צועק ומשפיל את ביתי. שאלתי את הצלם 'מה קרה?' והוא ענה לי 'היא צעקה עלי'". האם מספרת כי היא המשיכה ושאלה את הצלם 'אבל למה אתה מרים עליה את הקול? אתה לא רואה שהילדה מפוחדת?' ו"אז הצלם ירק לעברה ולעבר הילדה".

מאוחר יותר, יצאה האם לרחוב שם התקיימה הפגנה וזיהתה את הצלם. כששאלו אותו איך קוראים לו, הוא השיב: "אלכס ליבק מעיתון 'הארץ'".

האם סיפרה בצהריים (רביעי) ל'כיכר השבת': "כשחזרנו לבית, הילדה הייתה מפוחדת ובטראומה. היא בכתה ולא הגיבה לכל הסובבים אותה. מאוחר יותר, הייתי צריכה לצאת להביא את אחת מהבנות שלי חזרה מהגן והילדה סירבה לצאת מהבית כשהיא חששה שמישהו יתקוף אותה שוב".

האם טוענת כי "זאת התוצאה מההסתה שמשתוללת ברחוב בימים האלו. אולי הצלם רצה להוציא דרכינו עוד אייטם לעיתון אבל זה לא צלח לו".

אתמול (רביעי) הוגשה תלונה במשטרה על-ידי ההורים.

הצלם מגיב

בשיחה עם 'כיכר השבת' טוען הצלם ליבק כי לא היה ולא נברא. "אני לא ירקתי עליה", מתגונן ליבק, "אני לא בן-אדם שיורק על אנשים. בפעם האחרונה שירקתי - זה כשהיה לי משהו לא טעים בפה. חוץ מזה אני לא יורק".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אז מה באמת קרה שם?

"מה שקרה זה כך: הילדה עברה לידיי ואמרה לי להפסיק לצלם, אז התחלתי לצעוק עליה ואז היא הלכה לאמא שלה והתחילה לבכות. זה הכל".

האמא טוענת שאתה ירקת עליה.

"אז האמא טוענת. היא יכולה להגיש גם עוד דברים. כל אחד שטוען זה לא אומר שהוא גם צודק, עובדה שהייתה שם גם משטרה והייא פנתה למשטרה והם לא פנו אליי. אף שוטר לא ניגש אליי".

ולמה כן צעקת עליה, בכל זאת היא ילדה בת 4?

"צעקתי עליה כי היא התחילה לקלל. היא אמרה אל תצלם... אתה יודע".

להגיד 'לא' לצלם זה לא 'לקלל'.

"תשמע, תשמע רגע, מה אתה שופט? מה אתה רוצה ממני בדיוק? אני מספר לך מה שהיה. צעקתי עליה, מה יש? צעקתי עליה, מה אתה רוצה? מה אסור לצעוק על ילדים? את זה אני לא שמעתי. יכול להיות שאתה לא צועק על הילדים שלך, אבל אני כן צועק על הילדים שלי, ולא שמעתי שלצעוק זה עבירה. אני לא יודע, אולי יש חוקים חדשים".