אאא

"הקרן החדשה לישראל", ארגון הגג של ארגוני זכויות האדם בישראל, פנתה במכתב גלוי למפקד גלי-צה"ל, מר יצחק טוניק על-מנת שיפעיל את סמכויותיו כנגד צמד מגישי התוכנית "המילה האחרונה", עירית לינור וקובי אריאלי לאחר שלטענתם, אלו פנו למאזינים בקריאה לפעול באלימות כלפי אנשי הארגון "שוברים שתיקה".

המכתב, הממוען גם לדובר צה"ל אבי בניהו ולרמטכ"ל גבי אשכנזי נשלח לאחר שביום חמישי האחרון, 16.7.09, בתוכניתם המילה האחרונה, שוחחו עירית לינור וקובי אריאלי מיד בפתיחת התוכנית, על דו"ח הארגון 'שוברים שתיקה' שפורסם בשבוע שעבר.

להלן תמליל השיחה שהגיעה לידי "כיכר השבת".

אריאלי: בוקר טוב עם ישראל,

לינור: בוקר טוב,

אריאלי: תשמעי, כשאנחנו היינו קטנים, בשכונה היו שני מחנות. היה את המחנה שלנו, זאת הייתה קבוצת חזקי, אנחנו היינו מאד חזקים.

לינור: אוקיי.

אריאלי: המחנה שלנו היינו מאד חזקים.

לינור: מה לא הייתם 'מחנה קובי'?

אריאלי: לא, מחנה תמיד נקרא אחרי החזק. אני הייתי קטן ושמנמן. אני הייתי סוג של מולוטוב כזה, כמו מולוטוב לסטאלין, הלחשן מספר שתיים. היו לי מגוון תפקידים, הייתי גם קמ"ן מאד מוכשר, בעיקרון נתתי את הרוח. ממול היה מחנה מוטי, של עוד ילד אחד מאד סרוט, והייתה תקופה שמאד חייתי את המחנאות הזאת.

אריאלי: יום אחד תפסנו מישהו מהמחנה שלנו שמסר מידע למחנה השני.

לינור: היה בוגד במחנה חזקי!

אריאלי: כן

לינור: הוענונו של מחנה חזקי.

אריאלי: לחלוטין. אני ראיתי אותו לפני כמה שנים בשכונה, וראיתי את הצלקת ליד האוזן של מה שחזקי עשה לו. פשוט תפס אותו... את יודעת... ילדים.. לדעתי זה נגמר אפילו על גבול האלימות.... לא משנה,,, זה כמובן אסור לחלוטין אבל זה אינסטינקט, ושאלתי היא – האם המקרה של בוגדים שמאלנים, עם בעיות זהות שלא סגורים על עצמם מלשינים עלינו למחנה אחר...

לינור: הלשנות שווא כמובן...

אריאלי: בוודאי. מה השאלה. השאלה היא מדוע החזקים שלנו לא מנפחים להם את הצורה ושולחים אותם הביתה עם צלקות?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לינור: או קיי, אתה מדבר על ארגון 'שוברים שתיקה'.

אריאל: כן.

לינור: שהקריץ דו"ח עם כל מיני האשמות מגוחכות ולא מבוססות.

השניים חותמים את שיחתם במילים: לינור: "לנפח את הצורה במכות אין זה סגנוננו".

אריאלי: "לא אנחנו. חזקי! חזקי! איפה אתה כשצריך אותך?"

אליעזר יערי, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל פנה למפקד גלי צה"ל במילים: "לאחר הקריאה הבוטה של מר אריאלי הקורא "לנפח את הצורה" לאנשי 'שוברים שתיקה' תוך עידוד לגלגני של הגב' לינור, שאומרת על גלי האתר "לא כדאי לבזבז מכות על נמושות ופחדנים כמו 'שוברים שתיקה'", השיחה המשיכה והתפתלה. תוך כדי האזנה נזכרתי כי כל אנשי 'שוברים שתיקה' היו לוחמים קרביים".

יערי חותם את מכתבו בקריאה למפקד גלי צה"ל לפעול בנושא: לגלי צה"ל האזנה לא מבוטלת, וברחובות, מן הסתם, מסתובב כעת ה "חזקי" שנשלח למשימתו על ידי מר אריאלי. אני בטוח שתמצא דרך להביע את הסתייגותך הפומבית מדברי ההסתה המסוכנים של שני האזרחים העובדים בתחנת השידור הצבאית שלה אתה אחראי, ולהעמיד אותם במקומם. ללא זאת, אתה הופך שותף לתופעה מסוכנת, וחס וחלילה גם שותף לדבר עבירה. "חזקי" הרי קיבל אישור לפעולה ממר אריאלי, ודבריו, כידוע, הם דברי אלוקים חיים. איזה קטעים אפשר יהיה להריץ על זה אחר כך, במילה האחרונה. ממש דאחקות. כמו הבדיחה ההיא על אמיל גרינצוויג או איך שקראו לו".