אאא

ערב מינויו לשר החינוך, סופג היום (חמישי) ח"כ שי פירון מתקפה חריפה מעו"ד יעל תותחני המאשימה אותו כמי שעושה איפה ואיפה בין מזרחים ואשכנזים. 

בהודעה שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה כתבה: "שי פירון שר החינוך. האדם שאצלו למדתי שש שנים תמימות והכרתיו ככזה העושה איפה ואיפה בין מזרחים ואשכנזים, בין אתיופים לרוסים, בין תימנים לכל האחרים.

"מעניין אם עכשיו יפציעו כיתות חדשות ברחבי הארץ, כאלו שמחולקות לפי גזעים/עדות, בדיוק כפי שפירון הנהיג בפתח תקווה. געגועיי לכיתת האתיופיות. כיתת התימניות. כיתת הפולניות. אכן לימדתני חינוך מהו, מר שי פירון".

דבריה הקשים של עו"ד תותחני נגד פירון התקבלו בהלם על ידי הגולשים. אלה ניסו לתהות על תוכן האשמותיה החמורות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

תותחני השיבה לגולשים: "אני לא מכירה את יאיר לפיד. אני מכירה את שי פירון. מי שמעוניין, אשמח להראות את ספרי המחזור של האולפנה בראשותו, רק מהם כבר רואים את החלוקה הגזעית והעדתית בין הכיתות".

במהלך הדיאלוג עם הגולשים, הוסיפה תותחני ותקפה: "יש ממש קבוצה שלמה של נפגעי שי פירון בפתח תקווה. אני יכולה לספר לך שכאשר עימתנו אותו עם החלוקה הגזעית בבית הספר הוא אמר שהוא כלל לא גזען, אלא שהוא רצה לחלק את הכיתות לפי אזורי מגורים בפתח תקווה.

"והנה, כאשר ביקשנו שיבטל חלוקה "אזורית" זו הוא סירב. והנה צמחו להן כיתות כחתות המחולקות לפי עדות ולפי מעמד כלכלי. הדרכים שלו להצדיק את פעולותיו מחוכמות ומטופשות כאחת. חבל לי שזה יהיה שר חינוך בישראל".

את תגובתו של שי פירון לא היה ניתן להשיג.