אאא

בעוד 22 ימים, תגיע לסיומה מערכת הבחירות המוניציפלית. ככל שהתאריך מתקרב, המשא-ומתן הופך לקדחתני, כל מועמד אלמוני כפופולרי, עושה כל שביכולתו לאגד סביבו עוד ועוד מפלגות - לעתים גם כאלו שהשקפת עולמם שונה בתכלית.  

העיר המעורבת בית שמש, מהווה כר פורה לתרחישים מעין אלו. המועמד החילוני אלי כהן שנתמך בידי המפלגות "יש עתיד" ו"הבית היהודי" פועל ללא לאות לאחד סביבו את המפלגות החרדיות או אף את חלקן, לעת עתה הוא נכשל כמעט בכל הניסיונות, למעט הצלחה אחת עם הצטרפותה של מפלגת 'טוב' שהצהירה על תמיכתה בו.

בשיחה עם "כיכר השבת", מצהיר אלי כהן כי בימים הקרובים תהיינה הפתעות. "יש עניין מצד כולם, ישנה הידברות עם חלקים נכבדים. אני מניח שלפחות בחלקים מסוימים, הדיבורים יקרמו עור וגידים בימים הקרובים".

"היו שיחות עם כולם עוד קודם הפיצול וגם אחרי. כרגע יש מגעים רציניים עם חלקם", הוא אומר בהתייחסו למגעים אותם הוא מנהל עם חלק מהמפלגות החרדיות האשכנזיות שהתפלגו זה עתה.

אמנם הוא מצהיר בביטחון כי מתנהלים מגעים אך המציאות שונה, בסיעות החרדיות מסרבים להגיב באומרם כי אין לכך שום סיכוי ולכן הוא לא ראוי לתגובה, אך הוא מסרב להתרגש, "אם היית שואל לפני שלושה חודשים האם סיעת טוב תצטרף אלי, הייתי אומר שאין לכך שום סיכוי".

מבחינת המועמד החילוני, סיעת 'טוב' המייצגת את החרדים העובדים, תהיה חלק מרכזי בקואליציה אותה יקים באם ייבחר, גם אם תהיה מפלגה חרדית נוספת שתצטרף אליה בתמיכתה. מבחינתו התיקים כבר סגורים, "סיכמנו עם סיעת טוב על חלוקת התיקים. אנחנו הסכמנו שהסיעה הזו תוביל את הקשר לעולם החרדי והיא תדאג לכל הצרכים של העולם החרדי המתגורר בעיר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הדאגה שלהם לא רק בנושא החרדי אלא גם לנושאים משותפים לחילונים וחרדים כמו נושא האנטנות הסלולאריים, איכות החיים, שיפור פני העיר. הם ייקחו חלק בנושאים החברתיים וחלק בנושאים הספציפיים בעניינה של הציבור החרדי", אומר כהן.

מה הוביל את הסיעה החרדית לתמוך במועמד חילוני? לכהן יש הסבר. "אנחנו רואים עין בעין את עתידה של בית שמש שבה יש מקום לכולם, אני רואה בהם את הקשר לעולם החרדי, כמובן שאנחנו מצפים שבעתיד כשאבחר, יהיו מפלגות חרדיות נוספות שיצטרפו אלינו ואולי עוד קודם לאור הפיצול שקיים בסיעות החרדיות".

בסיום שיחתנו הוא לא חוסך מדברי ביקורת על המתמודד מולו, ראש העיר המכהן משה אבוטבול (ש"ס), "אני חושב שהיום ברור לכולם שהבעיות בעיר הם בעיות כלליות. אין בבית שמש מלחמת תרבות למרות שאבוטבול ימשיך לנסות ולדחוף לכיוון הזה, הוא לא יצליח".

"אין שום סיבה שילדים חרדים ילמדו בקרוונים כאשר יש מאה כיתות שצריכות להיבנות ולא נבנות, אין שום סיבה, שהשכונות רמה ב' ורמה א', שכונות חרדיות, יהיו עם המון אשפה וזבל ברחובות. אין שום סיבה שלא יהיה שם בית תרבות", מוסיף כהן.

תגובת ראש העיר משה אבוטבול לא התקבלה עד מועד פרסום הכתבה, לכשזו תתקבל - נפרסמה.