התפילה הקודמת בכותל המערבי
התפילה הקודמת בכותל המערבי (צילום: פלאש 90)

לקראת תפילת ראש חודש אב ביום שני הקרוב, נערכים עסקני הציבור החרדי לפרובוקציה הקבועה של 'נשות הכותל' והארגונים הרפורמיים, כשבימים האחרונים הוחלט לקיים שוב תפילת נשים המונית ברחבת הכותל המערבי כתגובה ומחאה לתפילת אותן נשים.

במהלך השבוע האחרון, הכריע מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן, לקיים את תפילת בנות הסמינרים בר"ח הקרוב, כשגדולי ישראל מכל החוגים הצטרפו אף הם להכרעה, ובראשם האדמו"רים מבעלזא, ערלוי וסלונים.

במסגרת ההכנות, נפגשו ח"כ מאיר פרוש מתנועת 'אגודת ישראל' יחד עם סגני ראש העיר יוסי דייטש ויצחק פינדרוס לישיבה מיוחדת שהתקיימה בסוף השבוע יחד עם מפקדי המשטרה, וזאת על מנת להבטיח שהסדר והארגון יישמרו ושלא יתרחשו מצבים מבישים כפי שהתרחשו לפני חודש כאשר המשטרה בחרה לסגור את רחבת הכותל המערבי בפני הבאים להתפלל.

לאור הוראת גדולי ישראל, ייערכו מחר (ראשון) ראשי מנהלי הסמינרים לתפילת הנשים, וזאת בשל העובדה כי מרבית בנות הסמינרים נמצאות כבר בחופשת הקיץ ויש לדאוג למערך הסעות מאורגן שיביא את כולן לתפילה.

התפילה הקודמת בכותל (צילום: שלומי כהן)

לדברי המארגנים, התפילה תחל בשעה 6.30 בדיוק. המארגנים מוסיפים כי הציבור נקרא שלא להיגרר לפרובוקציות ולעימותים כל שהם אותם ינסו ליצור הנשים הרפורמיות.

הגברת לאה אהרוני, מארגון 'נשים למען הכותל' מדגישה, כי הקריאה לנשים לבוא ולהתפלל מגיעה בכל גדולי ישראל מכל החוגים והעדות ומיועדת גם לנשים הנשואות וגם לבנות הסמינרים.

"אני מבקשת מאוד להקפיד על תפילה מכובדת ולא להגיב לאלימות על מנת שנקדש שם שמיים ונוכיח שוב מי הן נשות הכותל האמיתיות הצדקניות שמגיעות להתפלל במשך כל השנה כולה, ומי אלו שמגיעות פעם בחודש ליצור מהומה ולפגוע בקדושת המקום". אומרת אהרוני.