אאא

ראש העיר היוצא של אלעד, צביקה כהן, חוזר היום לזירת העשייה הציבורית, עם מינויו לתפקיד יו"ר הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה – גליל מזרח.

לפני כשעה חתם מנהל המרחב במשרד הפנים על מינויו של כהן לתפקיד. המדובר במינוי מטעם שר הפנים אלי ישי, והוא עומד בתוקף לקדנציה מלאה בת חמש שנים.

תפקידה של הוועדה המרחבית, זהה בעצם לתפקיד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אלא שבמועצות קטנות בהן אין הצדקה לקיומה של וועדה מקומית, כפוף היישוב להחלטות וועדה המרחבית, המשמשת כוועדה מקומית עבור מספר רב של רשויות קטנות.

במקרה הזה מדובר בוועדה השולטת על כ-13 רשויות, חלקן רשויות אזוריות שכל אחת מהן מכילה מספר רב של ישובים. מיקומה של הוועדה הינו בכפר תבור – הממוקם בין עפולה לצומת גולני.

המינוי הזה, הינו ללא ספק ניסיון של יו"ר ש"ס ליישב את ההדורים עם צביקה כהן. השר ישי, שעד לבחירות האחרונות נחשב לתומך של כהן, הבהיר למקורביו במספר הזדמנויות בעבר, כי הוא כואב את החלפתו של צביקה כהן, וכי זו נכפתה עליו. לפי הפרסומים, הוא אף התקשר בעבר לבקש את סליחתו של כהן על כך.

ובתוך כך, בעיר אלעד סוערות הרוחות. בסוף השבוע האחרון נתלו בעיר מודעות ענק המבקשות את סליחתו של צביקה כהן בערב ראש השנה. "סליחה שלא הערכנו" זועקת הכותרת, ובהמשך יש פירוט ארוך - מה היה להעריך, "על פה נקי, עשייה אמיתית, דלת פתוחה, עזרה לכוללים, מסירות לעיר, ועל פתיחת שנת לימודים כסדרה..", כאשר על הקטע האחרון, מבינים היטב באלעד את המשמעות, שהרי גם כעת, כמה שבועות אחרי פתיחת השנה, עדיין ישנם בעיר תלמידים היושבים בביתם.