אאא

משחק הנוק-אאוט האנטישמי שנפוץ בחודשים האחרונים בשכונות החרדיות בניו יורק ובמסגרתו תוקפים צעירים עוברי אורח בעלי חזות יהודית, ממשיך לגרום לסערה בקהילה החרדית וגורף גינויים מקצה לקצה.

במקביל, בימים האחרונים הוגשה תלונה על ידי מעצב אופנה אפרו-אמריקני משכונת ויליאמסבורג, הטוען שהותקף באלימות על ידי צעירים בעלי מראה חסידי.

בעקבות גל התלונות, יוזמים מנהיגי קהילות יהודיות ושחורות עצרת אחדות מיוחדת שתתקיים מחר (ראשון) בשערי בית המשפט העליון בברוקלין, על מנת לגנות את האלימות תוך קריאה חד משמעית לשים קץ להתקפות הנוק אאוט.

תקיפת נוקאאוט (ארכיון: מתוך יוטיוב)

בעצרת הייחודית והתקדימית, ישתתפו לראשונה אלו לצד אלו - מנהיגי כל המיעוטים ברובע החל מראשי הקהילה היהודית ועסקנים חרדים לצד מנהיגי הקהילה האפרו אמריקאית וההיספנית, ואף ראשי הקהילה המייצגת את הזוגות החריגים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחד המארגנים, סיפר לכלי התקשורת כי ניו יורק הינה עיר של חופש וחירות ועליה ליצור אפס סובלנות למעשים של פשעי שנאה.

חבר המועצה סטיבן לוין הוסיף כי האחדות של כל המנהיגים מוכיחה כי החברה והקהילה אינה יכולה לסבול מעשים שכאלו ועל המשטרה לעשות להם סוף תוך מציאת האשמים.

גם הרב משה דוד נידרמן מקהילת סאטמר, הגיב ואמר כי יש להתנגד בחריפות למעשי תקיפה נגד כל אדם שהוא. "התנהגות אלימה ע"י אף אחד וכנגד כל אחד ולא משנה מוצאו או דתו אסורה בהחלט".