אאא

קהילת "שובו בנים", בהנהגתו של הרב הצדיק אליעזר ברלנד, מתכוננים לקראת שהות במחיצתו של הרב בימי בין הזמנים הקרבים של חודש אב.

הרב ברלנד השוהה במרוקו בחודשים האחרונים, שומר על קשר רצוף עם חסידיו בישראל, זאת מלבד עשרות המקורבים השוהים לצדו במרוקו.

צפו: שמחת ברית מילה אצל הרב אליעזר ברלנד במרוקו 

מאז עזב את ישראל, נקלעו מוסדות הקהילה השונים, בהם גם מוסדות החינוך לילדי משפחות הקהילה, לקשיים גדולים אך כעת גוברת התקווה בקהילה לשינוי המצב.

לאחר התייעצות שנערכה בשבועות האחרונים במקביל לקשר הדוק עם הרב ברלנד, הוכנסו מספר אנשי מקצוע ידועים בתחומם כדי שיסייעו בשיקום המוסדות.

בנוסף, הוחלט לצרף אנשי חינוך חדשים נוספים למוסדות החינוך של הקהילה, ובכך לתרום לחיזוק נוסף למוסדות שנקלעו למשבר.

ל"כיכר השבת" נודע כי ארבע משפחות מישראל עברו לאחרונה להתגורר במרקש שבמרוקו. המשפחות שכרו דירות באזור בו נמצא הרב ברלנד ועברו להתגורר במקום.

בתוך כך, מקורבי הרב ברלנד מעריכים כי במהלך החודש הקרוב יגיעו למרוקו כ-400 מחסידיו של הרב, רובם יגיעו כבר במהלך השבוע הקרוב, כדי לשהות ליד הרב במהלך צום תשעה באב שיחול בשבוע הבא.

אחד הבדרנים הישראלים המוכרים, מימן שני כרטיסי טיסה למרוקו, וזאת בשל הקשר החם שהוא רוחש לרב ברלנד, כאשר כחודש בלבד לפני שהרב עזב את ישראל, הוא כובד בכתיבת אותיות בספר תורה שהכניס הבדרן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, לפני כשבועיים דווח ב"כיכר השבת" על משפחה ירושלמית, המשתייכת לחסידות ברסלב, שהגיעה למרוקו כדי לחגוג את שמחת ברית המילה לבנם הפעוט, במחיצת הרב הצדיק אליעזר ברלנד.

 (צילום בלעדי: זלמן חצקלוביץ, כיכר השבת)
הרב ברלנד עם תלמידיו בחו"ל (צילום בלעדי: זלמן חצקלוביץ, כיכר השבת)
הגדלה

הרך הנימול הוא נכדו של הרב החסיד נחמן רוזנטל, מזקני חשובי ברסלב. המשפחה שזכתה כי הרב ברלנד ישב כסנדק בברית המילה של כל בניהם ונכדיהם, החליטו כי גם הפעם לא יוותרו על כך, והחליטו לטוס עד למרוקו, כדי לכבד את הרב שישמש כסנדק.

ברית המילה נערכה בבית הכנסת המרכזי במרקש והועברה בשידור חי לחסידי הרב ברלנד בארץ.

מלבד זאת, הייתה משפחה נוספת מהארץ שנסעה עד למרוקו עם בנם, בן השלוש, כדי לחגוג את החלאקה עם הרב אליעזר ברלנד. השמחה התקיימה ביום שישי בקבר רבי דניאל השומר במרחק של כחצי שעת נסיעה ממרקש.