אאא

ועדת הבחירות לרבנות ירושלים תתכנס שוב, בעקבות הפנייה למבקר המדינה והאפשרות שתוגש עתירה לבג"ץ, כפי שנחשף הבוקר בכיכר השבת. 

על פי הדיווח הבוקר, המכתבים שנשלחו אתמול (ראשון) על-ידי עו"ד רענן בר זוהר ועל ידי בית הכנסת הגדול באמצעות עו"ד אייל נון מעלים כי ההליך לבחירת רבנים לירושלים עודנו רחוק מסיום.

במכתבו של בר זוהר אשר העתקו נשלח למבקר המדינה, חושף עוה"ד כי קיימת התחייבות מפורשת של יו"ר הוועדה למבקר המדינה לפיה "לא יערך כל מחטף לפני בירורים נוספים ככל שיתבקשו". משמעות הדבר היא כי על פי התחייבות יו"ר הועדה הרב ניסים בן שמעון לא ניתן לסיים את הליך בחירת רבני העיר ירושלים כל עוד קיימות טענות שלא באו על פתרונן או לא נדונו.

במכתבו מוסיף עו"ד בר זוהר וחושף שורה ארוכה של ליקויים ואף מקרים בהם הוצגו לכאורה לוועדה נתונים שגויים, כך שתתקבל החלטה מסוג מסוים התואמת את כוונותיהם של חלק מחברי הועדה המעוניינים בבחירתו של רב מזרם מסוים, החלטות שהתקבלו תוך התעלמות מקריטריונים אשר נקבעו על ידי משרד המשפטים.

כעת, בעקבות הפרסום הבוקר, הוועדה ככל הנראה תחליט בימים הקרובים להתכנס שוב ולדון בעתירות של בתי כנסת שלא נכנסו לרשימת גוף הבוחר.

בין בתי הכנסת שיעלו בדיון: בתי הכנסת 'מוסיוף', בעלזא, בית הכנסת הגדול ו'חניכי הישיבות' בגבעת שאול.

במידה והוועדה תקבל את העתירות, ייתכן ובירושלים יכהנו שני רבנים חרדים, אשכנזי לצד ספרדי - בעקבות רוב שיווצר בגוף הבוחר.

לעת עתה עדיין לא ברור מי ישמש כרבה האשכנזי של ירושלים אולם זהותו של הרב הספרדי שצפוי להיבחר ידועה: הגאון הרב יצחק יוסף בעל ה'ילקוט יוסף'.