אאא

לאחר שהחינוך העצמאי הודיע כי יציית להוראות הבג"צ, הוא שיגר היום תקנון חדש - עליו יצטרכו לחתום הורים המעוניינים שבנותיהן ילמדו בבית-הספר "בית יעקב".

בבית-משפט העליון הציג משרד החינוך את הסיכומים בין הצדדים בפרשת בית-הספר בעמנואל, המואשם באפלייה.

משרד החינוך אף הציג את התקנון החדש, כשהוא מציין שהעותרים קיבלו את התקנון "למען השכנת השלום ובכפוף לכך שכל התלמידות, לרבות תלמידות המגמה החסידית, ישובו ללימודים בכיתות המאוחדות". תגובת הורי בית-הספר טרם התקבלה.

"מתוך הערכה כי התקנון בנוסח שצורף להודעה הנ"ל יענה למכנה המשותף הרחב ביותר של כלל התלמידות", כותב הרב צבי בוימל המשנה למנכ"ל "החינוך העצמאי" במכתב שהעביר למשרד החינוך, "החליטה הנהלת החינוך העצמאי להגיש תקנון זה ולקבעו, כתקנון שיחול על כלל התלמידות".

הורי התלמידות קיבלו בצהריים (שלישי) הודעה על חידוש הלימודים בבית-הספר - במגמה אחת - לצד דפי התקנון החדש.

"בית ספרנו שם לו מטרה להמשיך את מורשת אימותנו הקדושות", נכתב בפתח התקנון, "לכן הצבנו תמרורים שיסמנו לנו את הדרך אשר נלך בה". סעיפים מהתקנון חלים גם על ההורים (ראו תצלום).

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חינוך ילדים' ותישארו מעודכנים

ואלה עיקרי התקנון: אין להביא לבית-הספר ספרים, מכשירי כתיבה מצועצעים, מדבקות, מכתביות, תמונות משפחתיות, תיקים למניהם ("אלא שקית פשוטה"), חטיפים, ממתקים, מעדנים ושוקו.

לימי הולדת, נכתב בתקנון, אפשר לכבד את חברות הכיתה, רק בממתק פשוט בעלות של כחצי שקל לילדה. "יש לתאם עם המורה על ממתק אחיד לכיתה", נכתב.

"חשוב לזכור", מודגש בתקנון, "אנו מקפידות כי כל מוצרי המזון הניתנים בביה"ס יהיו בהכשר הבד"ץ העדה החרדית, היות וזהו ההכשר היחיד המקובל על כל ציבור הורי התלמידות. אי לכך אין לשלוח מאכלים שאינם תחת הכשרות הנ"ל".

את שאר הסעיפים, תוכלו לקרוא בתצלום התקנון שהגיע לידי "כיכר השבת".

כאמור, העותרים, השיבו בחיוב לתקנון. "העותרים מצפים, איפוא, שעם הסכמתם, לפנים משורת הדין ולמען דרכי שלום, לאמץ תקנון זה, שנשלח ע"י החינוך העצמאי, תשובנה התלמידות כבר היום לכיתות הרגילות, ואי"ה יבוא לציון ולעמנואל - גואל".