אאא

סגן שר החינוך, הרב מאיר פרוש, נפגש אתמול בבוקר בלשכתו עם בכירי משרד האוצר, גב´ סייג, סגנית החשב הכללי באוצר, ועם נחמיה קינד, מרכז הנושאים החברתיים בחשב הכללי. הפגישה נערכה לשיפור הקשר בין המשרדים השונים בעיקר בנושא תקציב מוסדות החינוך החרדיים והישיבות.

במהלך הפגישה דיברו הנוכחים על שינוי ושיפור האוירה בין הדרגים המקצועיים במשרד החינוך מול משרד האוצר, בכל מה שנוגע לתקצובם של הכוללים וישיבות הגבוהות, ישיבות קטנות ותתי"ם במסגרת הפטור. סגן השר הרב פרוש העלה את נושא תקצוב הישיבות המתעורר מחדש בכל חודש, מכיון שתקציב המדינה לשנה זו לא אושר, ובשל כך נאלצים מוסדות התורה להילחם מידי חודש על התקציב המגיע להם.

במהלך הפגישה בישרו נציגי האוצר לסגן השר הרב פרוש, כי רוב רובו של תקציב הישיבות והכוללים של החודש האחרון, בסך כ־60 מליון ש"ח יועבר בקרוב, למרות שתקציב המדינה עדיין לא עבר. לדבריהם העברת התקציב תיעשה ב־5/6/09.

עוד הדגיש הרב פרוש בפני בכירי האוצר את החשיבות בשמירת העצמאות החינוכית במערכת החינוך החרדית. "החינוך החרדי מושתת על המסורת היהודית המסורה לנו מדור דור וחייבים לשמור על עצמאותו ללא התערבות גורמים חיצוניים", אמר. כמו כן, ביקש מנציגי האוצר להקל על הגזרות הבירוקרטיות המתחדשות מידי יום על מנהלי המוסדות ומקשות על קבלת התקציבים החיוניים להחזקת המוסדות.