אאא

עיריית ביתר עילית אישרה סוף סוף את התקציב השנתי לשנת 2009, קצת יותר מ-95 מיליון שקל. ואם נדייק, 95.6 מיליון, עלייה של שש מיליון מתקציב השנה שעברה.

יחד עם אישור התקציב השוטף, אישרה העירייה גם תב"רים להקמת מרכז הפעלה למשק לשעת חירום, חדר מיון קדמי והקמת כיתות לימוד לשנה"ל הקרבה ובאה. התב"רים שהוגשו לאישור חברי המועצה עומדים על 4 מיליון שקל בס"ה.

אין ספק כי בתקופה של קיצוצים מרובים החלים על כל תקציבי העיריות ומשרדי הממשלה, מדובר כאן בהישג משמעותי שהושג הודות לרצף דיונים מרתוניים עם הפקידות הבכירה במשרד הפנים, שהצליחה להבין כי עיר כמו ביתר אינה עוד עיר וכי קצב הגידול של העיר מחייב השקעות גדולות יותר מעיר רגילה.

בכל תחום ניתן לראות את ההשפעה של עיר חרדית צעירה על התקציב העירוני. כך בחינוך, בצורך להקים עשרות כיתות חדשות, בתשתיות שאמורות להכיל את הריבוי הטבעי של התושבים, בתעסוקה שהולכת ומתרבה בעיר הזו ובעוד המון תחומים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין אומר כי "מדובר עדיין בתקציב מקוצץ שנכפה על ידי משרד הפנים בכל ערי הארץ. אך למרות המגבלות השתדלנו לא לפגוע בשירותים חיוניים כמו: חינוך. טיפול בנוער. בטחון וניקיון העיר".

יש לציין כי עיריית ביתר עדיין פועלת תחת 'נוהל הבראה' של משרד הפנים, מה שאומר שהפיקוח על הוצאות העירייה עדיין קיים והקיצוצים עדיין באים לידי ביטוי במרבית הסעיפים בתקציב.

על מנת שהעיר תוכל לקבל את מענקי האיזון וההבראה, עליה לעמוד בסדרה של מבחנים שהוצבו על ידי משרד הפנים, כך שברור מדוע בשנת 2008 עמד הגירעון העירוני על 1.4 מיליון שקל בלבד, כאשר שנה קודם לכן היה הגירעון 6.75 מיליון והעיר לא הצטמצמה בשנתיים האחרונות, אלא רק הלכה והתרחבה.

ביתר, עיר התורה בהרי יהודה
ביתר, עיר התורה בהרי יהודה
ביתר, מבט ממעוף הציפור
ביתר, מבט ממעוף הציפור