מחקר: אנשים חכמים לא זקוקים להרבה חבריםמחקר: אנשים חכמים אינם זקוקים להרבה חברים
ח' בטבת תשפ | 05.01.20
פסיכולוגים ערכו מחקר מסקרן שבו ביקשו לגלות כיצד חברות משפיעה על הסיפוק בחיים ועל תחושת האושר הכללית והם גילו אולי את הסיבה שבגינה אתם כאלה ביתיים: אתם פשוט אינטליגנטיים יותר (תרבות)
אילוסטרציהמחפשים פעילות מגבשת לחנוכה? הכינו משחק טריוויה משפחתי >>>כיכר בשיתוף מלחמת מוחות
חזקי רייך מ'מלחמת מוחות' בתשובות ל"איך מכינים משחק טריוויה סוחף?" (דיגיטל, מקודם)
מחקר: החברים הטובים ביותר הם אלה ה"מרושעים"מחקר: החברים הטובים ביותר הם אלה ה"מרושעים"תהילה אלטמן
חוקרים גילו שחברים שנחמדים פחות, על הנייר - כאלו שמטיחים בפניכם דברים שאתם לא מעוניינים לשמוע ודוחפים אתכם מחוץ לאזור הנוחות - נוהגים כך כי הם מאמינים שזה יעזור לכם להתקדם בחיים (משפחה)
מחקר: אנשים נדיבים מאושרים הרבה יותרמחקר: אנשים נדיבים מאושרים הרבה יותרתהילה אלטמן
זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל תוצאות של סקר רב משתתפים חושפות קשר חד משמעי בין חוסר אנוכיות לסיפוק מהחיים בכל ההיבטים: בחברויות, בחיי משפחה, בזוגיות, בקריירה ובכספים (תרבות)
אל תשלימו את הדיבור שלי // ישראל שטרןאל תשלימו את הדיבור שלי // ישראל שטרןישראל שטרן1
הגמגום השתלט על המילים שלי, כאילו היה שדון, שעמד לי בגרון ותפס אותן - ישראל שטרן, מנהל השלוחה החרדית של אמב"י - ארגון המגמגמים בישראל, מספר איך חיים עם גמגום (דעות)
שגיאות כתיב משגעות אתכם? הנה מה שזה אומר עליכםשגיאות כתיב משגעות אתכם? הנה מה שזה אומר עליכםתהילה אלטמן3
חוקרים גילו כי סוג האופי של אדם יכול לחזות כיצד הוא יגיב לטעויות כתיב: טיפוסים מוחצנים יתעלמו משגיאות דקדוקיות, בעוד טיפוסים מופנמים יתייחסו אליהן באופן אישי וישפטו את הכותב באופן שלילי (תרבות)
מחקר: החום בחוץ גורם לנו להיות אנשים פחות טוביםמחקר: החום בחוץ גורם לנו להיות אנשים פחות טוביםאביטל לוי2
חבר מתקשר ומבקש טובה. מוכנים ברצון לתת לו יד או לא? הכל תלוי בגורם אחד בלתי צפוי: החום. כן, ע"פ מחקר שבדק את הנושא, סביבות חמות ולא נוחות מפחיתות את הסיכויים שלנו לעזור לאחרים (תרבות)
קצת יותר ככה, הרבה יותר טוב.עונת החתונות - לא בהכרח סיוט // שרי ברינר-שיפמןשרי ברינר שיפמן9
זהו. אין מנוס. הגיעה התקופה הזו בשנה שבה אנו נאלצים מדי יום לפקוד חתונה אחר חתונה. הבה נהיה כנים עם עצמנו ומכרינו ונודה, זה סבל. אז מה עושים? הנה המשנה שלי (דעות)
חיים רק פעם אחתחסכנות - לא על חשבוני // שרי ברינר-שיפמןשרי ברינר שיפמן3
בואו נדבר רגע על כסף. אוקיי, 'כסף' זהו מושג רחב מדי ואנו עלולים להתפזר. במקום זאת, בואו נדסקס על קמצנות, בזבזנות ומה שביניהן ולמה הכסף שלכם חשוב לי יותר מהכסף שלי? (דעות)
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שליסיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלישרי ברינר שיפמן18
תקראו לי "חסרת טקט" או "דוגרית". יתכן שיש צדק קל בדבריכם, אך אני בוחרת לשמור מרחק בטוח מכל בדל של שקר. אלו פני הדברים ואני עומדת מאחוריהם בביטחון מלא (דעות)
סיפור חייו של מרן זצוק"ל עולה על הבמותסיפור חייו של מרן זצוק"ל עולה על הבמותנתנאל לייפר4
הצגה חדשה תעלה בקרוב עם סיפור חייו של מרן זצוק"ל. הבמאי ניר קפטן בראיון ל'כיכר השבת' על תהליך היצירה והבחירות שביצע, ומי ישחק את התפקיד הראשי (תרבות)
בתהליך: קוביות לגו לעיוורים ולקויי ראיהבתהליך: קוביות לגו לעיוורים ולקויי ראיהכיכר השבת
הפיתוח של המוצר נמצא בתהליך כבר זמן מה. הקוביות החדשות יהיו זהות לאלו הקיימות כבר, מה שיהפוך אותן לקלות לשימוש אצל ילדים ששיחקו עם הצעצוע במשך שנים. אז מתי נראה אותן בשוק? (תרבות)
חג שמח: איך לגרום לזה לקרות כשגרים בארץ זרהחג שמח: איך לגרום לזה לקרות כשגרים בארץ זרהכיכר השבת1
כשמתגוררים רחוק מבני המשפחה, הקושי הגדול צץ בחגים. אז הרגשות גואים וההכנות לחג מביאות בכנפיהן הרבה אתגרים. הנה כמה דרכים שיסייעו לכם לקיים את הציווי "ושמחת בחגך" בקלות (משפחה)
למה מסיבות יום הולדת מבלבלות ילדים קטניםלמה מסיבות יום הולדת מבלבלות ילדים קטניםכיכר השבת1
על פי מחקר מתוק למדי, ילדים בגילאי 3-5 מאמינים שמסיבות יום הולדת הן הסיבה לכך שאנו מזדקנים ובלעדיהן לא היינו מתבגרים כלל וכלל, וגם שהזדקנות זה עניין של בחירה. הנה כל הפרטים (משפחה)
הבגד עושה את האדם: הפסיכולוגיה שמאחורי הלבושהבגד עושה את האדם: הפסיכולוגיה שמאחורי הלבושכיכר השבת
בראיונות עבודה ובפגישות למיניהן, גברים ונשים כאחד, עושים מאמצים כדי להדהים את האדם עימו הם נפגשים. לבוש נכון אינו רלוונטי רק למועדים מיוחדים, אלא חשוב גם בחיי היום ובעל השפעה (תרבות)
חוברות הצביעה החדשות: לגו למבוגריםחוברות הצביעה החדשות: לגו למבוגריםכיכר השבת
הדגם החדש של המשחק הפופולרי מיועד למבוגרים שמחפשים דרך מהנה להתחבר לצד היצירתי שלהם. ניתן להתאים באופן אישי את החומרים ליצירה כדי ליצור פרשנויות אמנותיות של צמחים ובע"ח (משפחה)
בשורה: פארק המים "אקווטיקה" באורלנדו הותאם לאוטיסטיםבשורה: פארק המים "אקווטיקה" באורלנדו הותאם לאוטיסטיםכיכר השבת1
ילדים בעלי צרכים מיוחדים נתקלים בקשיים לפקוד מקומות ציבוריים מבלי לספוג מבטים לא נעימים וביקורת על רצונם להיות חלק מהחברה. פארק מים בפלורידה הרים את הכפפה ואושר כמותאם לאוטיסטים (משפחה)
בעקבות הלב השירים והנפלאות • ביקורתבעקבות הלב השירים והנפלאות • ביקורתנתנאל לייפר11
עשרות אלפי ילדים צפו במהלך שמונת ימי חנוכה בהצגות. מבקר התרבות של 'כיכר השבת' צפה בהצגות החנוכה שהותאמו לציבור החרדי וחזר עם ביקורת ותובנות (תרבות)
הנסיך ג'ורג'.6 כללים הזויים שילדי בית המלוכה חייבים לציית להםכיכר השבת4
למשפחת המלוכה הבריטית יש מערכת חוקית משלהם. למרבה הצער עבור הילדים המלכותיים, רבים מן הכללים המוטלים עליהם עומדים בעינם גם כשהם מתבגרים וגם כאשר הם כבר לא תחת קורת גג אחת. הנה כמה מהם (משפחה)
משתתף בתכנית, באמירה ישירה וכנהחתונה ממבט ראשון או "עד שיראנה"? / טורהרב נחמיה היילברון26
באוזניים החרדיות מהדהדת השאלה הקנטרנית על הקמת הבית היהודי: "איך ניתן להתחיל חיים רק אחרי כמה פגישות?". אז זהו, שתוכנית ירודה אחת מוכיחה את הצביעות (טור דעה)
"חדר בריחה" אצלכם בסלון - ביקורת משחק"חדר בריחה" אצלכם בסלון - ביקורת משחקנתנאל לייפר1
הגעתם למעבדה אחרי שהתנדבתם להשתתף במחקר רפואי. אבל משהו קורה שם ואתם מאבדים את ההכרה וכשמתעוררים מבינים שננעלתם שם ואתם חייבים לברוח מהר (משפחה)
המדרחוב בירושליםמנה אחת יותר מידי // סיפור לשבתעמוס ביסמוט10
החיים הפרועים היו חלק מאורחות חייו. בלילות הוא היה משתכר עם חברים, שכטה פה, ושכטה שם, וחוזר לישיבה. לפעמים מסריח מאלכוהול, ולפעמים פצוע מתגרה (סיפור)
חידות והרכבות: כשהילדים משחקים לבדחידות והרכבות: כשהילדים משחקים לבדנתנאל לייפר2
חלק מהמשחקים נועדו לשיפור היכולות החברתיות חלקם נועדו לחזק דווקא את היכולות האישיות של השחקן. לקראת החג הפעם המלצות גם למשחקים ליחידים (תרבות, משפחה)
מדרון חלקלק / פרק 1: מותחן בהמשכים במאמעמדרון חלקלק / פרק 1: מותחן בהמשכים במאמעמאמע
הרשל' הניח את ידיו על אוזניו, ההמולה מאולם הייצור חדרה למשרד, עכשיו לא סבל זאת. היו לו שלושים וששה עובדים, חלקם יהודים חרדים מהקהילה שלו, פרנסתם מוטלת על כתפיו, ואם ייאלץ לפטר עובדים אלו, יהיו חבריו מהשטיבל מפוטרים, אנשים בעלי משפחות גדולות שהמפעל מטה לחמם, כיצד יביט בעיניהם * פרק ראשון מתוך מותחן רב המכר מדרון חלקלק
"מחשבי הקיצין" - המשחק בין מתח ליהדות"מחשבי הקיצין" - המשחק בין מתח ליהדותנתנאל לייפר
ספרו הרביעי והחדש של הסופר רן ובר מצליח להסתובב בשני צירים מקבילים בו זמנית וכך להיות גם ספר מתח וגם ספר עם ערכים יהודיים מעמיקים מבלי לפגוע בסיפורת (ביקורת ספרים)
נועה ירון דייןקולה של האמת המורכבת // נועה ירון דייןנועה ירון דיין92
את ספרי "מקימי" כתבתי מתוך תקוה שאף חרדי לא יקרא אותו. אם הספרות החרדית לא תצליח לענות על הצרכים של קוראיה היא תפסיד אותם לטובת כותבים שמביאים עומק (דעות)

תרבות

בילויים, לייף סטייל ותרבות יהודית למשפחה החרדית אינם דבר של מה בכך, מדור תרבות בכיכר השבת עוקב אחר המתרחש ומביא לכם את הטרנדים החמים מעולם של תרבות חרדית

כיכר facebook
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
שרי ברינר שיפמן
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
י"א באייר תשעט18
משתתף בתכנית, באמירה ישירה וכנה
הרב נחמיה היילברון
חתונה ממבט ראשון או "עד שיראנה"? / טור
י"א בחשוון תשעח26
נועה ירון דיין
נועה ירון דיין
קולה של האמת המורכבת // נועה ירון דיין
ד' בתמוז תשעז92