מבחני בגרות בציונות הדתיתלמה בחינוך הדתי אין אהבת תורה?סרוגים
למה להקים דור שלם של לימוד תורה בדיעבד? הפתרון פשוט, אבל דורש מהפך בחשיבה שלנו ובמה שהורגלנו עד כה ודורש את ביטולן של הבגרויות במקצועות הקודש (דעה, סרוגים)
מחול הספדים לאשכנזיה שבימחול הספדים לאשכנזיה שביאוריין רייס177
הזמרת וכוכבת הבלוג הפופולארי, התחרדה כשכתר אשכנזי לראשה. גם אירוחים אצל המיוחסים ביותר, לא הכינו אותה לשהתרחש למחרת חתונתה עם בן-עדות המזרח. טור אישי
למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהטיפים: כך תעברו את הנסיעה בשלוםמישאל לוי
עם בוא הקיץ יש מאפיינים המכבידים על הנהיגה. הכרת המאפיינים והדרכים להתמודדות איתם יסייעו לעבור את הקיץ בשלום. שורת טיפים שאסור לפספס (משפחה)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבהמחשבות שליליות גורמות לכם להיכשלבת-שבע ברטמן11
המציאות כשלעצמה אינה מונעת ממנו להיות מאושרים, אלו התפיסות השליליות שלנו את המציאות שגורמות לצער ולקושי. בת-שבע ממליצה: תחשבו חיובי (בבית)
מסתכלים במראה ומתעבים את עצמכם? כך תשנו זאתהדרך לשינוי: מספיק עם השנאה העצמיתחגית אמאייב22
אם אנו לא מסוגלים לאהוב את עצמנו, איך בכלל ניתן לצפות שמישהו אחר יאהב אותנו או להבחין כשהוא אכן עושה זאת? חגית אמאייב במאמר מאלף (תרבות, בית)
חוויות משבת: אל תחשבו רק על האוכלחוויות משבת: אל תחשבו רק על האוכלנוגה רוזן2
כאן הפנייה שלי לכל הנשים שסובלות מאותה תופעת מזוכיזם נפוצה. הקשבנה! היה מדהים! לא היה חסר מאום! התשבחות היו מכאן ועד לבר מצווה הבאה
כותב השורותאתם באמת יכולים לשנות את חייכםמנחם זיגלבוים3
כאשר יוצאים ל'עונה' חדשה, מקננת לא פעם תחושה של רצון לעשיה ולפעולה, אך לא יודעים מאיפה להתחיל, מה לעשות ומדוע. מנחם זיגלבוים מסביר איך עושים זאת
פסחלצאת לחירות, זה בידיים שלכםבת-שבע ברטמן6
איפה נמצאת החירות ביומיום? האם אנו אכן בני חורין? ה' נתן לנו את המתנה הגדולה מהכל, ברא אותנו בצלמו ונתן לנו את האפשרות ליצור, לתת ולבחור (במשפחה)
מנחם זיגלבויםאימון אישי: הדרך לגמישות מחשבתיתמנחם זיגלבוים4
וכשהבועה מתנפצת, עולה טעם מר במעלה הגרון. ואז מגיעה ובאה השיפוטיות: למה זה לא מצליח לי?‬ איפה נכשלתי? מנחם זיגלבוים בטור חובה (משפחה, בבית)
פוריםעשרת הדיברות לשנורר המתחילנוגה רוזן32
הקציבו גיל הולם לתפקיד, אל תקטלגו את כיסנו לפי שם המשפחה, תנו לילדים שלנו להירדם בשקט ללא צלצולי פעמון. נוגה רוזן כותבת לשנוררים המתחילים (משפחה)
שער הספר"שלישי באשמורת" - הספר של הרבניתכיכר השבת
"שלישי באשמורת" הוא ספר של הרבנית קנייבסקי ע"ה. "שלישי באשמורת" , זכה לתגובות נלהבות ביותר מכל חלקי הציבור. הנה לכם משלוח מנות איכותי (תרבות)
כותב השורותאימון אישי: למה קשה לנו לשמוחמנחם זיגלבוים6
למה באמת רוב האנשים אינם שמחים? מה תוקע אותם בעצבות ומונע מהם להיות שמחים אם זה הרצון האמתי שלהם? ובאמת, מי מאתנו kt רוצה להיות שמח? (טור)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהכיצד נגרום לביטחון העצמי שלנו לעלותבת-שבע ברטמן10
אתם יכולים לשנות את הגישה שלילית לחיים, תחושת מתמשכת של חוסר הערך, זלזול בעצמי, ביישנות וחוסר ההעזה. בת-שבע ברטמן למען חסרי הביטחון (משפחה)
ימימה מזרחי מסבירה: מי הבלעבוסטעכיכר השבת17
הרבנית ימימה מזרחי הפרישה חלה במהלך האירוע הגדול לנשים, בלעבוסטע, שנערך בבני-ברק. "כולן נראו כמו פטיפורים, ורק אני נראיתי כמו טבעול תירס", אמרה
בלעבוסטע ‫71 רגעים תשע"ב‬בלעבוסטע ‫71 רגעים תשע"ב‬צילומים: ישראל ברדוגו24
אלפי נשים גדשו אמש את אולמי כתר הרימון בבני ברק לרגל תערוכת "בלעבוסטע" - אירוע הבישול של השנה המתקיים זו השנה השנייה ברציפות. צפו בגלריה (ארץ)
אסור להרים ידייםמנחם זיגלבוים3
לא פעם המאמן צריך למצוא דרכים יצירתיות ומפתיעות כיצד לפרוץ את הדרך. לעתים זה צריך להיות יצירתי כמו קריעת ים סוף, לסלול דרך. טור אישי מיוחד (במשפחה)
עבודת מצרים תשע"במנחם זיגלבוים3
רוב מכריע של מתאמנים מגיע לתהליך של האימון האישי רק מתוך מצב של מצוקה ואין בררה, כאשר הקושי מגיע לשיאים. מנחם זיגלבוים טוען: אפשר גם אחרת (בבית)
(צילום: פלאש 90)בואו לגלות האם אתם נכנעים ללחץ חברתיבת-שבע ברטמן10
היועצת בת-שבע ברטמן מזמינה אתכם לבדיקה יוצאת דופן: האם אתם נכנעים ללחץ חברתי? האם תהיו מוכנים לשקר בגלל הסובבים אתכם? מאמר מרתק (במשפחה)
"שלישי באשמורת" שוב על המדפיםכיכר השבת
"שלישי באשמורת" הפך במהירות לספר מועדף בציבור וציטוטים נרחבים ממנו מובאים בהרצאות, בסמינרים ובשולחן שבת. כעת, הספר שוב על המדפים (בכיכר)
(צילום: פלאש 90)אימון אישי: אפשר להתרומם מתוך התהוםמנחם זיגלבוים8
הכירו את יוני, בעל עסק למוצרי בניה, שעסקיו הידרדרו. יום אחד מצא את עצמו בתחתית: ללא עסק, עם נושים כבדים, פרוד מרעייתו. רק שם החל השינוי (אימון אישי)
הפסיקו להתעסק עם החולשה החרדיתמנחם זיגלבוים12
העיסוק האובססיבי במתקפות נגד הציבוריות החרדית, כמוה להתעסק עם החולשות של עצמנו; ככה המשחק הוא במגרש הביתי שלנו ולא בצד השני (תרבות, טור אישי)
'המסתחבל' - ספר המתח של אהרן גרנותחנה בורט7
אהרן גרנות הוציא-לאור את ספרו השביעי 'המסתחבל'. הספר, שכולו עלילה מרתקת, משלב סיפור מתח דימיוני לחלוטין. רק ב'כיכר השבת': קטעים מהספר (תרבות)
אל תהרסו הכול!מנחם זיגלבוים9
כשדבר מה משתבש בחיינו, במגוון נושאים, אנו נוטים להשליך זאת על שורה ארוכה של תחומים, כמו קוביות דומינו. מי באמת אשם? אימון אישי, טור מיוחד (בבית)
תפסיקו עם הסגולות, תתחילו להשקיעמנחם זיגלבוים5
בעקבות תפילת 'השעה התשיעית', מנחם זילגבוים כותב על אנשי הסגולות שפשוט לא מוכנים להשקיע. וגם היום, קבלו שורת משימות. מיוחד ב'כיכר השבת' (דעה)
הספר שהרבנית קנייבסקי ביקשה להדפיסחנה בורט6
יצא לאור ספר מיוחד, אותו ביקשה הרבנית בת-שבע קנייבסקי ע"ה להדפיס עוד בחייה: סיפורים מכלי ראשון כפי שסופרו בלשונה. ומה הגיב מרן רבי חיים? (תרבות)
המפתח לחיים טובים: משא ומתןמנחם זיגלבוים3
צריך לפתוח ערוצים זורמים בין שני הצדדים. משא ומתן מוצלח עובד על נוסחת win-win. אני אצא מרוצה ומנצח וגם אתה. אם צד אחד ירוויח יותר, השני יפסיד (משפחה)

תרבות

בילויים, לייף סטייל ותרבות יהודית למשפחה החרדית אינם דבר של מה בכך, מדור תרבות בכיכר השבת עוקב אחר המתרחש ומביא לכם את הטרנדים החמים מעולם של תרבות חרדית

כיכר facebook
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
שרי ברינר שיפמן
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
י"א באייר תשעט18
משתתף בתכנית, באמירה ישירה וכנה
הרב נחמיה היילברון
חתונה ממבט ראשון או "עד שיראנה"? / טור
י"א בחשוון תשעח26
נועה ירון דיין
נועה ירון דיין
קולה של האמת המורכבת // נועה ירון דיין
ד' בתמוז תשעז92