aueh xkunui  gunr tso..  Sexpono  SexponoS..
הרבנית הראשונה בקיסריה: "הרגשתי בבית"הרבנית הראשונה בקיסריה: "הרגשתי בבית"מאמע
"השבוע כשעמדתי מול 4000 נשים בקיסריה" אומרת חדוה לוי "ידעתי שאני חייבת לשים שוטרים במחשבתי, שלא ייתנו לגאווה או להתנשאות להכנס ללבי. כמו פקודה שמקבלים משופט כל הארץ
'יתאים לדתיים': ברקן חוזר עם חגיגה בסנוקר 2'יתאים לדתיים': ברקן חוזר עם חגיגה בסנוקר 2אהרן רבינוביץ11
יהודה ברקן, מכוכבי הקולנוע החילוני לשעבר שחזר בתשובה ומככב כיום בסרטים לציבור החרדי והדתי, חוזר עם סרט המשך ל"חגיגה בסנוקר" המפורסם. ברקן ל"כיכר": "יתאים לחרדים". צפו (תרבות)
ברקן: במגזר החרדי אין מספיק צרכנים לסרטיםברקן: במגזר החרדי אין מספיק צרכנים לסרטיםאהרן רבינוביץ16
מה הסרט שהביא את השחקן יהודה ברקן לתודעת המגזר החרדי, המנטרה היידישאית שמלווה אותו, והאם יש עתיד לתעשיית הסרטים החרדית? יהודה ברקן בראיון מרתק לאתר "כיכר השבת" (תרבות)
עוד לא אהבתי די / הרבנית ימימה מזרחיעוד לא אהבתי די / הרבנית ימימה מזרחיהרבנית ימימה מזרחי
ממה היו גדולי המוסר מתעלפים כשהיו הוגים את המילה "אלול"? ההיתה זו בהלה מנזיפתם של "הימים הנוראים"? מהמאזן הלא מחמיא של העבירות לעומת מעשינו הטובים? (מאמע, טורים)
כתבת דיילי מייל חשפה: המראה תמיד משקרתכתבת דיילי מייל חשפה: המראה תמיד משקרתמאמע
יצאת להתחדש בבגד חדש, מזל טוב. בחנות הוא היה מושלם. עמדת מול המראה, בדקת מכל הצדדים האפשריים והיית ממש מרוצה, אבל אז הגעת לבית וגילית שהכל לא אותו דבר (אופנה)
50 מיליארד דולר הם כרטיס הכניסה לעולם הרוגע?50 מיליארד דולר הם כרטיס הכניסה לעולם הרוגע?מנחם מן6
גם אם נרמה את עצמינו ונאמין באמונה שלמה שכסף שווה רוגע. האם לא מוכרת לכם דרך אחרת להגיע לשלווה ונחת? האם חמישים מיליארד דולר הם כרטיס הכניסה היחיד לעולם הרוגע? (מאמרים)
מאיר ברכיל מציג: אומנות יהודית - לא ליהודים בלבדמאיר ברכיל מציג: אומנות יהודית - לא ליהודים בלבדMame
חזותו החרדית הלא קלאסית של מאיר ברכיל מסגירה את היותו בעל תשובה, די ותיק למען האמת. ראיון מרתק עם אומן וידאו ואנימציה. הכל על אומנות ואמונה (מאמע)
אילוסטרציה: למצולם אין קשר לנאמרלשם מצוות רייטינגמאמע
לא יעלה על הדעת שלכל נושא תינתן במה ציבורית. יש נושאים שהצניעות יפה להם. מה קורה כאשר מישהו מחליט לחשוף ציבור שלם כדי לעניין ציבור כללי אחר? טור (מאמע, דעות)
הדוגמנית החרדית: "שמנה וטוב לי"הדוגמנית החרדית: "שמנה וטוב לי"יערית אלבז, Mame
"מאז נעורי "בורכתי" בנטייה להשמנה, עברתי וניסיתי עשרות דיאטות, אפקט האקורדיון דבק בי, פעם שמנה פעם רזה" • אורית, דוגמנית למידות גדולות וטוב לה, בראיון אישי (תרבות)
המרק שיגרום לך להרגיש שבעההמרק שיגרום לך להרגיש שבעהכיכר השבת
מחקר חדש מראה כי פיתוח של מרק עמילני יכול לגרום לתחושת שובע למשך זמן ולירידה במשקל. 7 אוניברסיטאות מרחבי אירופה 11 חברות מזון ענק השתתפו במחקר (במשפחה)
באנו להילחם, לא לשמוע חיילות!באנו להילחם, לא לשמוע חיילות!נילי אלשיך גינגולד, Mame
שוב ושוב אנו נתקלים באטימות מול מערכת שקובעת איך לפרש נאורות, הפלייה והדרה. הגיע הזמן שנשים את הדברים על השולחן: צבא נועד להגנה ולא למופעי בידור (תרבות)
אפשר לארגן אלטרנטיבה. זמרת ודתיהמי אמר שביהדות אין מקום לזמרות?נחמה דינה שור
שירה, ריקוד, משחק ורישום - הכישרונות הללו כלואים במגזר שלנו, לא בגלל שאסור, פשוט משום שאין היכן לבטא אותם למה צריך לנטוש את הדת כדי לשחק בסרט איכותי? (תרבות)
אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לנאמרתתפלאו, גם פטמה משופעט אנושיתיערית אלבז
יעל מרמת שלמה פגשה את פטמה בכל שבוע, מעולם לא עלה בדעתה כי פטמה היא אישה עם רצונות, רגשות וחיים רגילים חופפים לשלה. פיצוץ בצינור ותובנה אחת גדולה (מאמע,טורים)
טור מרגש: העיוור שפקח את עינייטור מרגש: העיוור שפקח את עיניירבקה שורץ, עו"ד
"אלוקים בירך אותי בכך שבחר בי להיות עיוור" אני שומעת ובוכה • להיות עיוור ולראות אחרת. עו"ד רבקה שורץ בסיפור מרגש במיוחד שישנה לכם את הראיה על החיים שלכם (משפחה)
הסופרת מנוחה פוקס"הילדים החילונים אינם עוכרי דת"כיכר השבת31
היא כותבת כבר 35 שנה ונחשבת לשיאנית הסופרים עם יותר מ-300 ספרים לכל שכבות הגיל. שוחחנו עם מנוחה פוקס כחלק מהפרויקט המיוחד ב"כיכר השבת" לשבוע הספר (תרבות)
הסופר שמואל ארגמןסופר חרדי, לא מיסיונר. ראיון מיוחדישראל כהן11
את "הילדה שברחה מהמנזר" הוא חיבר לפני כארבעים שנה וכיום אין כמעט נער חרדי אחד שלא התוודע אליו. שמואל ארגמן מחדיר אמונה בספריו אך לא כ"מיסיונר". ראיון מיוחד (תרבות)
הרב יעקב ב. פרידמן עם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל'הסופרות החרדיות עשו מהפכת ענק'ישראל כהן4
לרגל שבוע הספר, מארח כיכר השבת את מיטב הסופרים החרדים. והיום: הרב יעקב ב. פרידמן על תרומתן של סופרות חרדיות, הוגי ו"חסרי" הדעות החילונים וקריאה אינטרנטית (תרבות)
הסופר חיים ולדר ועמוס עוזמה ההבדל בין עמוס עוז לסופר חרדיישראל כהן28
שבוע הספר 2015 ב"כיכר השבת": הסופר חיים ולדר מספר על הספר הראשון שלו, מדבר על ההבדלים בין א.ב. יהושע לסופר חרדי ומפרגן לסופר החרדי עליו גדל בילדותו (תרבות, מיוחד)
האם את חרדית חדשה? בואי לבדוקהאם את חרדית חדשה? בואי לבדוקכיכר השבת
השאלון שיסייע לך לענות על השאלה - איזו חרדית את, ומהי בעינייך האישה החרדית החדשה?. השיבי על כל שאלות הסקר וגלי מי את. התשובות - בקרוב ב-Mame (משפחה)
מה בין עבדות חירות וגאולה?מה בין עבדות חירות וגאולה?תרצה אסתרזון
המושגים המשמשים לביטוי של חופש, גאולה והתחלה חדשה - די דומים אך כל אחד מהם מקבל משמעות שונה כאשר מבינים מהיכן צמחו מונחי יסוד חשובים אלו (משפחה, תרבות)
"חולצת האס.אס" של מנגוסערה: מנגו השיקה "חולצת אס.אס"שושי מילר6
חודשיים לאחר שרשת האופנה 'זארה' הסתבכה עם חולצה שהזכירה מדי אסיר בשואה, גם רשת 'מנגו' זוכה לסערה משלה: חולצה לנשים הכילה את תג יחידת האס.אס הגרמנית (אופנה,בעולם)
רבים חלמו לנאום כמותו: מנחם בגיןהסודות של הנואמים הגדוליםדינה פלר7
יש הטוענים שלא משנה מה אנחנו אומרים, העיקר איך אנחנו אומרים את זה. אז מה ניתן לעשות כדי להישמע הכי טוב שאפשר? הסודות הקטנים של הנואמים הגדולים (משפחה)
לקראת החגים: מדריך יינות מיוחדלקראת החגים: מדריך יינות מיוחדדינה פלר4
החגים בפתח ורבים כבר מתחילים לחשוב על הרכבת התפריט ובחירת היינות. כדי שהיין והאוכל ייצרו שילוב טעמים מושלם, חשוב לבחור את היין, לאחסן ולהגיש אותו נכון (תרבות)
שיא של בוגרות במכללת מבחרשיא של בוגרות במכללת מבחרכיכר השבת1
טקס סיום חגיגי התקיים ביום רביעי למספר שיא של בוגרות תארים במכללת מבחר. 251 בוגרות קיבלו את תעודת התואר. בוגרות מצטיינות קיבלו מלגות מיוחדות כהערכה (תברבות)
נשיא ארצות הברית ברק אובמהלא תאמינו מה גרמה חליפה לאובמהיאיר טוקר30
נשיא ארה"ב ברק אובמה נאם נאום חשוב בנוגע לארגון הטרור הרצחני דאע"ש, אלא שהחליפה בצבע בז' שלבש אובמה לקחה את כל תשומת הלב. ומה הייתה תגובת הבית הלבן? (אופנה)
החולצהזארה תשמיד חולצה שמזכירה שואהיוסי נכטיגל14
חברת "זארה", הציעה חולצה לפעוטות ועוררה סערה בקרב הלקוחות מאחר והחולצה מזכירה מדי אסיר יהודי בשואה. בעקבות הסערה החליטה החברה להשמיד את החולצה (תרבות)

תרבות

בילויים, לייף סטייל ותרבות יהודית למשפחה החרדית אינם דבר של מה בכך, מדור תרבות בכיכר השבת עוקב אחר המתרחש ומביא לכם את הטרנדים החמים מעולם של תרבות חרדית

עדכונים
כיכר facebook
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
שרי ברינר שיפמן
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
י"א באייר תשעט18
משתתף בתכנית, באמירה ישירה וכנה
הרב נחמיה היילברון
חתונה ממבט ראשון או "עד שיראנה"? / טור
י"א בחשוון תשעח26
נועה ירון דיין
נועה ירון דיין
קולה של האמת המורכבת // נועה ירון דיין
ד' בתמוז תשעז92