אאא

אבל בבאר שבע: לפני זמן קצר, הלך לעולמו הגאון הרב בנימין בצרי זצ"ל והוא בן 57. השאיר אחריו 12 יתומים ואלפי תלמידים שנותרו ללא רועה ומנהיג רוחני.

בימים האחרונים סבל הרב מכאבים עזים ובמהלך הלילה האחרון איבד את הכרתו והרופאים נאלצו להנשימו, אך בשעה האחרונה לאחר מאבק ארוך על חייו נאלצו רופאי בית החולים 'סורוקה' לקבוע את פטירתו. 

הרב בצרי זצ"ל עמד בראש ישיבת "בית יוסף" וכיהן כרבה של הקריה החרדית "קרית האבות" בבאר שבע.

הרב בנימין בצרי הוא צאצא של ה"בן איש חי" וקרוב משפחה של המקובל הרב דוד בצרי מירושלים. 

ההלוויתו תצא בשעה 16:00 מהקריה החרדית לבית העלמין הישן בבאר שבע.

בצעירותו למד הרב זצ"ל בישיבת "קול תורה" ולימים הפך לגדול מחזירי התשובה בדרום אשר רבים נוהרים לשמוע את דברי קודשו והוא היה מקרבם לתורה ולמצוות בדרכו היחודית ולאחר מכן מכניסם שילמדו למוסדותיו. לרב זצ"ל היה גם מדרשה לבנות.

מידי שנה היה עורך הרב בצרי זצ"ל מעמד סליחות ענק באצטדיון המקומי בבאר שבע, כאשר אלפי תושבי העיר היו נוהרים למעמד, יצוין כי מעמד הסליחות היה עובר בשידור חי באתר "כיכר השבת".

רק לפני כחצי שנה נפטרה רעייתו הרבנית יוכבד נושא רחל בצרי ע"ה,שנפטרה לאחר מחלה קשה והיא בת נ"ד שנים. 

יום לפני פטירתה, כשהדיבור היה קשה לה מאד, הגיעה תלמידה מבנות המדרשה לבעלות תשובה לבקרה ורצתה להקריא לה קבלות שקיבלו לרפואתה. הרבנית עצרה אותה ואמרה: "לפני שאת מקריאה לי את הקבלות אני רוצה לומר לך משהו חשוב. אני לא מתייאשת ואני מאמינה שאפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים. אבל אם הקב"ה ירצה אחרת ואני לא אשאר איתכם, בבקשה תאמרי לכולם שלא ישברו ולא יחשבו שכל התפילות והקבלות לא עזרו, לכל תפילה יש את המקום והזמן שלה. ותמשיכו להתחזק ולחזק אחרות ותדעו ששום תפילה וקבלה לא הולכת לריק", וביקשה להתחזק באהבת ישראל.

צילום: רז זאב בליזובסקי
צילום: רז זאב בליזובסקי