אאא

האחדות שבדרך: הפרשה שפילגה את הציבור החרדי בשנתיים האחרונות מתקרבת לקו הסיום. ככל הנראה, כבר בימים הקרובים יאוחדו השורות ב"חינוך העצמאי".

פריצת הדרך הייתה בסוף-השבוע (חמישי) בצהריים. במשרדו של סגן שר החינוך מאיר פרוש עמלו על הנוסח המשותף שיסתום את הגולל בפרשת הפירוד בגוף החינוכי.

מאחורי הקלעים, היה כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א. בשבועות האחרונים, השקיע האדמו"ר מאמץ עילאי כדי לפתור גם את "פרשת עמנואל" וגם את "פרשת החינוך העצמאי".

מרדכי בריסק, העסקן הנודע מבעלזא, נרתם למלאכת האחדות. למענה, האדמו"ר וויתר על משבצת החסידות בשורות "החינוך העצמאי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המטרה המרכזית היא - למנוע מהתככים להגיע ביום ראשון הקרוב לבית-המשפט. "אם לא נתאחד בתוכינו, מה נגיד לאחרים", אומר עסקן חרדי המעורב בפרשה. "אם כזה נושא פנימי מגיע לבג"צ, איך נוכל לעצור מנושאים פחות פנימיים בציבור החרדי להגיע לשם?".

וויכוחים רבים קיימים בשורות "החינוך העצמאי". שאלת מליון הדולר היא - מי ישלוט בחינוך העצמאי? מי יכתיב את הקו המרכזי, והאם סדר בארגון החשוב כל-כך יכול למנוע מבוכות נוספות, בדומה למה שהתרחש בפרשת עמנואל?

על סדר היום: דרישתו של יו"ר "החינוך העצמאי", הרב אברהם יוסף לייזרזון לשמש כחבר הנהלה. בנוסף, בית-המשפט היה אמור להכריע בשאלה האם כינוס מועצת "גדולי התורה" יכול לקבוע את הרכב חברי "החינוך העצמאי".