אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: יו"ר סיעת ש"ס ח"כ אריאל אטיאס עדכן הבוקר על מצבו של מרן פוסק הדור רבי חיים עובדיה יוסף ואמר בתדרוך לכתבים בבית החולים הדסה עין כרם, שם מאושפז הגר"ע יוסף: "אנחנו אחרי לילה של הושענה רבה של עם ישראל בבתי הכנסת התפללו ולמדו כל הלילה לרפואתו של מרן. כולם התפללו שתהיה לו רפואה שלמה".

"אנחנו מתפללים וצריכים להמשיך להתפלל. המצב שלו קשה אבל הוא עדיין במצב קשה ונשקפת סכנה לחייו, אפילו שחרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל להתייאש מן הרחמים".

אטיאס הוסיף ואמר: "היו דברים מעולם, אנשים יצאו מהמקרים הסבוכים האלה. אנחנו מצפים לרחמי שמיים".

המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, פרופ' יעקב נפרסטק, עדכן בשעה 11:00 בבוקר כי רופאיו של הרב החליטו שלא להשתיל בגופו קוצב לב קבוע, ואמר כי "הוחלפה רק אלקטרודה".

המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, פרופ' יעקב נפרסטק עדכן גם הוא על מצבו של מרן הגר"ע יוסף ואמר: "לפני מספר שעות התכנס צוות הרופאים שמטפל ברב ודנו בשאלה האם לשים קוצב לב קבוע".

"לאור העובדה שלא היה הכרח בכך הוחלט לא לבצע את השתלת הקוצב הקבוע והוחלפה רק אלקטרודה, אותו תיל של הקוצב הזמני, לאלקטרודה חדשה ויציבה יותר. הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה, הקוצב עובד היטב ומצבו מהבחינה הזאת יציב".