אאא

לאחר הטבח הנורא בו נרצחו בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים, ארבעה מתפללים הי"ד, בשעת תפילת שחרית, במוסדות התורה והיכלי הישיבות מפיקים לקחים ומתגברים את השמירה והאבטחה הצמודה.

הבוקר (חמישי), בחצר המרכז העולמי של חסידות בעלזא בירושלים, הוצבו גדרות משטרה לצד מאבטחים חמורי סבר הבודקים את כל הנכנסים. גורמים בחסידות מבהירים כי לאחר התייעצות בדרגים העליונים הוחלט השאיר רק שתי כניסות פתוחות, שם הציבו את המאבטחים.

בשלטי הכניסה נכתב לציבור המתפללים והלומדים: "שימו לב, הכניסה כפופה לבדיקת מאבטח".

"אין ברירה", הם מסבירים, "השבוע נחצו כל הקווים האדומים והתברר כי גם  בית כנסת או כל מוסד תורני בירושלים צריך מיגון ואבטחה צמודה".

גם בישיבת מיר מדווחים הבוקר על הוספת מאבטחים זאת מלבד המאבטח הקבוע הניצב בכניסה הראשית במשך כל השנה.

אחד הבחורים מספר ל"כיכר השבת" על החשש הגדול של הורי התלמידים בעיקר אלו המגיעים מחו"ל ללמוד בישיבה, כשבעקבות כך החליטו ראשי הישיבה ומנהליה להציב מאבטחים בכל הכניסות לאולמות הלימוד והתפילה.

"אולי זה קצת מוזר שהישיבה שהיתה מקום חופשי ופתוח הפכה פתאום ליעד מבוצר, אבל אין ברירה, זה מה שצריך לעשות אחרי מה שקרה בשבוע האחרון", מסביר הבחור.

לדבריו, הצבת המאבטחים גורמת להגברת תחושת הביטחון בקרב תלמידי הישיבה החשים שיש מי שיעכב חלילה את המפגע הפוטנציאלי מלהיכנס ולבצע חלילה את זממו.