אאא

הבחירות לרבנות העיר ירושלים: מקורביו של הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר מכחישים כי בכוונתו לרוץ לתפקיד רבה הראשי של ירושלים למרות רצונו של ראש העיר ניר ברקת לראות אותו בתפקיד: "זה לא עומד על הפרק, הרב מסרב להצעה".

גורמים שונים העלו בימים האחרונים את שמו של הגר"ש עמאר כמועמד מוביל לתפקיד, חלקם - כדוגמת ברקת - אף פנו בצורה ישירה או עקיפה לרב עמאר בניסיון לבקש ממנו להתמודד לתפקיד. 

מקורביו ואנשי לשכתו של הרב שלמה משה עמאר, אומרים בשיחה עם "כיכר השבת" כי אין בכוונת הרב להתמודד על התפקיד: "יש הרבה פניות לרב, גם מצד ראש העיר, אבל הרב לא מוכן אפילו לשמוע".

המקורבים מוסיפים ואומרים: "אין שום משא ומתן, בוודאי שלא עם אריה דרעי. הרב לא מעוניין כעת בתפקיד, הרב רוצה להמשיך להרביץ תורה ברבים ולעסוק בחידושי תורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על דיווחים לפיהם לכאורה ח"כ דרעי הציב תנאים להתמודדות אפשרית של הרב אומרים המקורבים: "לא היו דברים מעולם, לא התנהל איתו משא ומתן. כך שבוודאי לא היו תנאים". 

בשבוע שעבר, פגש ברקת את יו"ר ש"ס אריה דרעי, וביקש ממנו לנסות ולדחוף לבחירת הגר"ש עמאר, דרעי ענה לו כי הם אינם נמצאים בקשר וכי הוא לא יוכל להביא את מועמדותו של הרב עמאר - בפני מועצת חכמי התורה של ש"ס.

בינתיים, נמשכת המתיחות בין הגר"ש עמאר לתנועת ש"ס. אמש (ראשון), במהלך האזכרה לגאון רבי יעקב יוסף זצוק"ל, הרב עמאר שהשתתף באירוע הבחין במקובל הרב בניהו שמואלי שנכנס לעצרת והזמינו לבימת הכבוד, הרב שמואלי ביקש לשבת במקום אחר, בכדי שלא למשוך תשומת לב מהקהל, הרב עמאר השיב לו: "שב לידי, שלא יגידו שכבודו לא מסכים לשבת לידי".