אלי ישי מתפלל  (צילום ארכיון: פלאש 90)
אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: ח"כ אלי ישי, שהיה אחד האנשים היותר קרובים למרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף בשנים האחרונות, התפרץ בבכי הבוקר (שלישי) בראיון למרדכי לביא ב'קול ברמה': "קשה לי לראות את הרב במצב הזה". 

"קשה מאד לדבר. אנחנו כולנו ממשיכים ואני רואה את התפילות של עם ישראל, אני ממש מתרגש", אמר ישי בקול חנוק, "הגעתי הביתה אתמול מאוחר וראיתי את כל הילדים הקטנים, הבנים והחתנים יושבים וקוראים את ספר התהילים בדמעות. ככה זה קורה בכל עם ישראל. אני שומע ורואה ומלא בהתרגשות. יחד עם זאת, אלה שעות קשות לכולנו, לי באופן אישי כי הוא כמו אבא...".

מרדכי לביא: "ממש עכשיו יצאת מחדרו של הרב".

אלי ישי: "קשה מאד לראות אותו כך, כפי שאמרת, אני אדם מאד קרוב אליו, גם בנושאים פרטיים בחיים האישיים, בכל דבר הוא היה לי מורה דרך ובעזרת השם ימשיך להיות מורה דרך... קשה להסביר מה זה 'הרב'. אנשים לא מכירים את אהבת ישראל, אהבת התורה, מסירות נפש, אהבת הכלל, את עוצמת המנהיגות שלו זה פשוט אפשר לחבר על זה ספרים עבי כרס. נמשיך להתפלל ואנחנו מאמינים שבעזרת השם הרב עוד יחזור וימשיך להנהיג אותנו, בעזרת השם".

מרדכי לביא: "מה אתה יודע להגיד לנו על מצבו של הרב?"

אלי ישי: "כרגע המצב הוא יציב אבל קשה. הוא מונשם והוא מונשם רק בגלל שהיה לו בעיות בריאות כתוצאה ממים והיו לו קשיי נשימה קשים וכל מה שיש לו מסביב, הכליה והקוצב לב - אי אפשר לקחת סיכון שיביא לסכנת חיים ולכן ההנשמה דרך הפה, הנשמה מלאכותית. הוא מונשם ומורדם על מנת לתת לו את הכוחות לנקות את הריאות בעזרת השם ותוך ימים ספורים אנחנו מקווים כולנו שהכל יתאזן וצריך להתפלל שלא תהיה שום התדרדרות כי כל דבר פה רגיש והתפילות האלה חשובות עד מאד על מנת שבעזרת השם יתנקו הריאות ונחזיר אותו למצב טוב כדי שינשום באופן עצמאי".

ישי המשיך ואמר: "אתה רואה אותו כמו מלך, מלך ממש, מלך של עם ישראל. מנהיג דגול. חיוך שלו, הפנים שלו, העוצמה שלו, פסקי ההלכה שלו, אני ממש מחכה לראות את הרגעים האלה, אני רואה אותו כרגע ואני נקרע..." ישי קטע את השיחה וביקש מלביא לעצור את הראיון בדמעות".

האזינו לדברים באדיבות רדיו 'קול ברמה'