אאא

הכי בבית בעולם? חברת אל על החליטה לנצל את המצב הביטחוני, ואת העובדה שעשרות טיסות בוטלו ביממה האחרונה. ובמקום לתמוך בנוסעים ובמדינת ישראל, על ידי הטסת הנוסעים שטיסותיהם בוטלו, החברה העלתה את מחירי הטיסות במאות דולרים לטיסה בודדת.

כך למשל טיסה בכיוון אחד בישראל ללונדון, אשר תעלה בימים כתיקונם מחיר מקסימלי של כ-600 דולרים, תעלה כעת סכום מדהים של החל מ-1600 דולרים, ועד 2230! דולרים לטיסה בכיוון אחד במחלקת תיירים.

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)
הגדלה

לשם השוואה, טיסה של חברות אחרות באותו זמן תעלה לכם כ-600 דולרים בלבד.

בשיחה עם סוכן נסיעות, הובהר לנו כי אין כל הצדקה לעליית המחירים השערורייתית, וכי מדובר בהתנהגות חזירית של ממש מצד חברת התעופה הלאומית של ישראל. שנמצאת עד היום בבעלות חלקית של מדינת ישראל.

"אין כל הצדקה למחירים השערורייתיים שגובה החברה בימים אלו, ומדובר נטו בניצול מחפיר וציני של המצב הביטחוני אליה נקלעה המדינה", אומר לנו הסוכן החושש לצטט את שמו. 

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)
הגדלה

אמש הודיעה החברה כי תמשיך את הטיסות כמתוכנן לכל היעדים, וכי ימשיכו לעשות הכל על מנת להטיס אתכם. אך כנראה שכחו לציין שעל הדרך הם ינצלו היטב את המחסור בטיסות של החברות האירופאיות והאמריקנית.

גם ברשתות החברתיות זועמים על המהלכים החזיריים, שמנצלים בלי בושה את מצב החירום בו נתונה המדינה, ועל כך שבמקום לסייע לנוסעים בהטסה חילופית, מנצלת אל על את הנוסעים ניצול ציני. ועמוד הפייסבוק וחשבון הטוויטר של החברה החלה להתמלא בתגובות מצד נוסעים ואזרחים זועמים.

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)
הגדלה

אל על בתגובה לכיכר השבת: "חברת 'אל על' לא העלתה מחירים בשל המצב הנתון, כמובן כאשר מזמינים כרטיסים בשיא העונה לנסיעה מידית מחיר הכרטיס עולה בהתאם. על פי כל החישובים לעומת שנה שעברה, כרטיסים בעונה הזו זולים יותר מאשר לפני שנה. המצב הנתון כאשר חברות התעופה הזרות ביטלו את הטיסות, זה רק מוכיח כמה חשוב שיש חברה לאומית כמו 'אל על'.