אאא

שירות הביטחון הכללי התיר הערב (חמישי) לפרסום כי אירוע הדריסה לפני כשבועיים באזור גוש עציון הוא למעשה פיגוע דריסה, ולא כפי שחשבו בתחילה שמדובר בתאונה.

מהשב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי בסיוע צה"ל ומשטרת מחוז ש"י יחידת הפח"ע עצרו לפני כשבועיים את המאם ג'מאל בדוי מסאלמה, כבן 23, פעיל חמאס, תושב הכפר מבית עוא שבאזור חברון.

"מסאלמה נעצר בחשד למעורבות בפיגוע הדריסה בסמוך לאלערוב שכתוצאה ממנו נפצעו שלושה חיילי צה"ל בדרגות פציעה שונות".

עוד נאמר בהודעה כי "בחקירתו בשב"כ הודה מסאלמה כי דרס את החיילים כחלק מפיגוע אותו תכנן, לדבריו כתוצאה מהמצב בשטח, בהשראת פיגוע הדריסה בירושלים שהיה באותו היום, ותמונות ממבצע "צוק איתן".

"בנוסף, הודה בתכנון פיגועים נוספים טרם מעצרו. מסאלמה ביצע שחזור של הפיגוע. מסאלמה ניסה בתחילה להסוות את הפיגוע כתאונת דרכים אולם לאחר חקירה הודה כי מדובר בפיגוע. כמו כן הודה כי מזה תקופה גמלה החלטה בליבו לבצע פיגוע על חיילים. בימים הקרובים צפויה הגשת כתב אישום כנגד מסאלמה ע"ר העבירות המיוחסות לו".

קודם לכן אמרה אמו של אחד החיילים שנפגע באירוע הדריסה כי "גורמים בצה"ל עדכנו אותי כבר אתמול שככל הנראה מדובר בפיגוע דריסה – ולא בתאונת פגע וברח" אמרה האם. לדבריה, "לא הופתעתי. זה היה ברור מאליו". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, מוקדם יותר היום אמר גורם בצה"ל כי שלא כמו שחשבו בתחילה, אירוע הדריסה היה ככל הנראה פיגוע ולא תאונה כפי שחשבו מיד לאחר החקירה הראשונית".

רגע אירוע הדריסה בגוש עציון לפני כשבועיים

כזכור, מיד לאחר האירוע חשבו כולם כי מדובר בפיגוע, אך יומיים לאחר מכן, לאחר שהנהג הסגיר את עצמו לידי כוחות הביטחון, מסר גורם בצבא כי ככל הנראה מדובר בתאונת פגע וברח ולא בפיגוע.

כזכור, החשוד נהג ברכב מסחרי פלסטיני ופגע לפני כשבועיים בשלושה חיילי צה"ל בעמדת פילבוקס סמוך למחנה הפליטים אל-ערוב, באזור צומת גוש עציון. אחד מהם נפצע באורח בינוני-קשה ושניים באורח בינוני.

בקרב משפחות החיילים שנפצעו סירבו לקבל את הערכת הצבא. במשפחת אהרוני, שבנם נפצע בתקרית, אמרו היום: "חבל שהיינו צריכים לעבור את כל זה כדי לקבל אישור רשמי למה שידענו ואמרנו מהרגע הראשון".