אאא

חטיפת תלמידי הישיבה: אמש בשעות הלילה (שלישי), הגיעו הוריו של הנער החטוף אייל יפרח למעונו של מרן האדמו"ר מצאנז בנתניה לשיחת חיזוק מרגשת. האדמו"ר ביקש מההורים לשבת לצדו ונשא בפניהם דברים. 

בתחילת השיחה, שוחח הרבי עם ההורים על צרות עם ישראל בכלל בתקופה האחרונה, כשבהמשך דבריו התמקד בחטיפת שלושת הנערים וביקש מההורים להתחזק באמונה.

הורי החטופים, אמש (צילום: עידו בקר - ynet)

במהלך שיחתם עם האדמו"ר, פרצה האם בבכי וביקשה שהאדמו"ר יבטיח לה שהבן הנעדר ישוב במהרה לביתו בשלום. האדמו"ר השיב כי בשל העובדה שמדובר בשלושה שנחטפו יחד, "הרי ששלושה זאת תחילת מניין הקדושה - וכך מופיע הדבר בגמרא ובהלכה שהרי שלושה מצטרפים לזימון ונחשבים לחטיבה אחת ועל כן יש לזה משמעות מיוחדת".

"אין ספק", הדגיש הרבי "שכל אחד מהחטופים לבדו זהו כאב עצום להורים, לבני המשפחה ולכל עם ישראל. אולם העובדה שמדובר בשלושה היא קשה במיוחד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרבי סיפר להורים כי עלה במהלך היום להשתטח בציונו של אביו מרן בעל השפע חיים זצ"ל וכן בכותל המערבי בירושלים, ונשא תפילות במיוחד לשלומם של שלושת הנערים החטופים.

 (צילום: שי יצחקי)
הפגישה המרגשת, הלילה (צילום: שי יצחקי)
הגדלה

במהלך השיחה, שב האדמו"ר על כך ש"כולנו חייבים להתחזק בביטחון ובאמונה בה', כי רק זה יכול לתת כוח להתמודדות אמתית ולסיוע רוחני".

לאחר השיחה שארכה 25 דקות, נפרדו ההורים לשלום מהאדמו"ר, כשהם מקבלים שוב את ברכת להצלתו של בנם אייל ושני הנערים הנוספים שנחטפו.