ח"כ משה גפני  (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)
אאא

יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, הצליח אמש (שלישי) לזעזע את הקואליציה של נתניהו כאשר הצהיר בוועדת הכספים כי ראש הממשלה הצהיר בפניו כי הוא מתנגד לחוק מע"מ אפס של שר האוצר יאיר לפיד.

הבוקר, במהלך ראיון למרדכי לביא בתוכניתו "שמונה עד עשר" ברדיו "קול ברמה", נשאל ח"כ גפני האם הייתה אמירה ברורה של ראש הממשלה שהוא מתנגד לחוק.

"הייתה שיחה על כמה נושאים", משיב גפני, "אנחנו שאלנו אותו שאלה כזאת - האם זה נכון מה שסלומינסקי אומר שראש הממשלה לוחץ עליו להעביר את החוק במהירות ,ונתניהו הכחיש זאת מכל וכל, אמר 'בשום מקרה, בשום צורה לא דיברתי איתו'. הכחשה גורפת".

"אולם לגבי האם הוא תומך בחוק או לא, הוא לא אמר דבר חד משמעי, גם לא שאלנו אותו. אני אומר לך באופן ברור שההערכה שלי שהוא נגד החוק", מוסיף גפני.

לדבריו, "השאלה העיקרית זה שנתניהו לא שולט, יש 4 ראשי סיעות לידו וכל אחד מהם בא ואומר לו אם אתה לא תומך במה שאני דורש, אני פורש מהקואליציה ואז הוא מתקפל, לכן לא השאלה אם הוא תומך בחוק, אגב לפיד הוא היחיד שתומך בחוק, השאלה אם כשמאיימים עליו הוא אומר: 'לך לכל הרוחות' או שהוא מתקפל".

גפני, מיהר להבהיר כי הוא חוזר בו מהביטוי שאמר והמשיך: "אבל כל הכלכלנים אומרים שזה נזק למדינה, הצמיחה בשפל ולכן נתניהו צריך לומר לו אם אתה רוצה לפרוש - תפרוש".

"אמרתי לו", מספר גפני, "תגיד גם לליברמן שיורד במנדטים ולפיד שמתרסק וגם ללבני שאין להם מה לחפש בחוץ. תגיד להם לא. מה הם יעשו? אם הם ילכו לבחירות - נלך לבחירות. אתה רק עולה במנדטים. הבעיה שהוא כנראה פחדן בטבע".

בהמשך הראיון חשף גפני כי יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט מתנגד לחוק מע"מ אפס. "דרך אגב בנט מתנגד גם לחוק, הוא אמר לי אתמול בטלפון", סיפר גפני, "הוא לא דרבן את סלומינסקי הוא בסך הכל נתן מס שפתיים ללפיד".

ח"כ גפני נשאל האם אמר לנתניהו שהחרדים יצטרפו לקואליציה במידה ולפיד יפרוש וליברמן יסכים לכך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני חושב שכן", משיב גפני ומוסיף, "אמרתי לו את זה. כמובן שלא אני מחליט. נביא את זה בפני גדולי התורה. אנחנו עם לפיד לא יושבים. אם הוא פורש ההערכה שלי שגדולי התורה יסכימו שניכנס לקואליציה".

"אנחנו מנהלים כעת מאבק של כל האופוזיציה. אנחנו לא בטוחים שהחוק לא יעבור, אבל בנתיים אנחנו רוצים שלא יעבור בבליץ כמו שהוא רצה בקיץ. אנחנו מבזים אותו. החוק הזה הוא רע. הוא יעלה את מחירי הדירות והוא ייטיב אולי  רק עם אוכלוסייה מאוד קטנה", הוסיף גפני.

"עכשיו עומד על הפרק גם חוק הגיור וגם חוק מע"מ אפס", אומר גפני, "ראש הממשלה לא יכול גם לדבר איתי ועם ליצמן ודרעי יפה וגם לספק להם את הסחורה. איתנו הוא ידבר יפה ולליברמן, לבני ולפיד הוא ייתן את מה שדורשים".

"אם הוא אכן ייתן להם את הגיור ואת המע"מ אפס, איתנו הוא לא ידבר יפה. הוא יישמע מאיתנו דברים כדורבנות. אנחנו לא נולדנו אתמול", מבהיר גפני.

האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו "קול ברמה"