קרע בהנהגה הרוחנית. הגר"מ מזוז והגר"ש כהן  (צילום: מאיר אלפסי, פלאש 90)
אאא

הקרע בציבור הספרדי: לאחר המתקפה של נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלום כהן נגד הרדיו החרדי "קול ברמה" בה קרא לתלמידיו שלא להאזין לרדיו, רבנים בציבור הספרדי יוצאים להגנת התחנה ומביעים התנגדות לבכירי ש"ס שנמצאים במאבק עם התחנה וגררו אליו את הגר"ש כהן.

ראש ישיבת "כיסא רחמים" הגאון רבי מאיר מזוז, מרבניה של תנועת ש"ס, יצא הערב (ראשון) להגנת תחנת 'קול ברמה' ואמר: "מורי ורבותי, רדיו קול ברמה הוא מיוחד. מיוחד - כי אין בו לשון הרע, אין בוא פגיעה ישירה. הוא נקי מערוצים אחרים, לכל אחד יש חשבונות משלו".

הגר"מ מזוז התייחס לדבריו של הגר"ש כהן ותקף: "אסור להוציא לעז על רדיו כזה, שאחרי שנים רבות כל החרדים בישראל, גם כאלה שלא שומרים תורה ומצוות נהנים ממנו. כל אלה שיש להם תלונות - אפשר להסביר, אפשר להגיד דבר, אי אפשר ללחוץ על בן-אדם 'תגיד מה שאני אומר לך', אבל לחרוץ משפט על רדיו שרבבות אנשים נהנים ממנו? אסור לעשות את זה". 

"כיכר השבת" חושף לראשנה את ההקלטה מדבריו של הגר"מ מזוז. 

הרב מזוז התייחס במרומז ל"דרישות" של אנשי ש"ס בשם הגר"ש כהן להקים ועדה רוחנית לתחנה ואמר כי הוא זה שמשמש היועץ הרוחני של "קול ברמה" וכי בכל שאלה מנהלי התחנה באים להיוועץ עמו. 

יצוין, כי גם יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי בחר להביע את דעתו כנגד המאבק שמנהלים בכירי ש"ס ב"קול ברמה" והחליט להתראיין הערב במהדורה המרכזית של התחנה בהגשת משה גלסנר.  

מוקדם יותר, בחר גם המקובל הגאון רבי בניהו שמואלי, מבכירי הרבנים הספרדים, לצאת להגנת הרדיו ולהתראיין ב"קול ברמה" ולומר: "זה המכשיר (קול ברמה. י-כ), שמזכה הכי הרבה את הרבים, הרי מי ייסד אותו? מורינו ורבינו, קול ברמה זה יסודו של מורינו ורבינו, אני הייתי מעורב בזה, אני יודע. מורינו ורבינו עשה את הדבר הזה, הוא כל כך נלחם בשביל 'קול ברמה'".

"זו זכות גדולה לשמוע את הדברים ברדיו קול ברמה, זה זכות גדולה, אנשים טובים עם שיעורי תורה, לחזק את הדבר הזה" הוסיף הרב שמואלי.

בהתייחסות מרומזת לדברי הביקורת של הגר"ש כהן אמר המקובל רבי בניהו שמואלי: "אם יש איזה הערות, אפשר להעיר כל אדם יכול לעשות ביקרות, זה ביקורת בונה, אבל כללית זה יסודו של מרן, והכל מתנהל לפי מרן, זכות גדולה לעם ישראל".