אאא

השחיטה אסורה, הירי מותר: גן חיות בדנמרק, התעלם ממחאה המונית בקופנהגן, והחליט לירות למוות בג'ירף צעיר בגן, וזאת רק בשביל למנוע ממנו להתרבות ולהביא להולדת בעלי פגמים. דובר גן החיות המקומי עדכן כי בשרו של הג'ירף שימש כמזון לאריות. הירי, התבצע ימים ספורים קודם החלטת שר החקלאות לחתום על צו האוסר שחיטה יהודית במדינה.

הג'ירף, בן שנתיים במותו, הומת באמצעות אקדח הימום, כאשר מבקרים בגן חיות נעמדו מסביב לזירת הוצאתו של הג'ירף להורג. יצויין, כי בחלופה להמתתו של הג'ירף, יכל גן החיות להשתמש באמצעים שונים המונעים מבעל החיים להתרבות, כפי שנהוג במרבית גני החיות מסביב לעולם.    

קודם להמתתו, הציעו גני חיות אחרים לקלוט את בעל החיים, אולם נענו בדחייה. בנוסף, דחה בית החולים גם הצעה לתשלום סכום כספי בעבור ביטול הרג בעל החיים.

כחלק מצעדי המחאה, חתמו מעל 20 אלף בני אדם על עצומה אינטרנטית נגד המתתו של הג'ירף, אולם כאמור, גן החיות החליט שלא להתחשב בבקשתם. 

כזכור, שר החקלטות של דנמרק חתם היום (חמישי) על צו האוסר לשחוט בעלי חיים לפי כללי ההלכה. מה שאומר, שמעתה יהיה מותר להרוג בעלי חיים לצורך אכילה באמצעות הימום - דבר האסור על פי ההלכה היהודית.