"מי שבירך" ועצרות תפילה. מרן הגרח"ע יוסף  (צילום ארכיון: פלאש 90)
אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: בעולם החסידי ממשיכים לשאת תפילות לרפואתו של מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה.

במהלך חג שמחת תורה והשבת האחרונה נערך בבית-המדרש הגדול של חסידות גור בירושלים בהוראת כ"ק מרן האדמו"ר "מי שברך" מיוחד בקריאת התורה ובו נשאו תפילה לרפואתו.

אמש (מוצאי שבת) במהלך תפילת המונים של חסידי ויז'ניץ ברחבת הכותל המערבי בירושלים לרגל אסרו-חג ביקש כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ לכוון באמירת התהילים לרפואתו השלימה של מרן הגרח"ע יוסף שליט"א וכמו כן ערך מי שברך מיוחד בעבורו.

במקביל, לאור קריאתו של כ"ק האדמו"ר מצאנז להרבות בתפילות ובחנונים על מצב בריאותו של גדול הדור תתקיים הערב בהיכל בית המדרש של החסידות בקריית צאנז בנתניה עצרת תפילה וזעקה לבריאותו השלימה של הגרח"ע יוסף.

יצויין כי בכולל "יחווה דעת" בשכונת הר נוף בירושלים, שבראשות הגאון רבי דוד יוסף, בנו של מרן הגרח"ע יוסף, הוחלט להקדים את 'זמן חורף' בשבוע לרפואת הרב.

בתוך כך, הערב, בשעה 20:00 תיערך עצרת תפילה ברחבת הכותל המערבי בהשתתפות אלפים ובראשות גדולי ישראל וגדולי האדמו"רים.

הרבנית עדינה בר שלום, בתו של הגרח"ע יוסף, התראיינה הבוקר ברדיו "קול ברמה" בתוכניתו של מוטי לביא ואמרה כי אביה פקח עיניים ולחץ את ידה.

"אנחנו הולכים כל יום. כולנו. כל האחים והאחיות. אנחנו רוצים לראות אותו ברגע שהוא מתעורר. לא מפסידים שום רגע. המגמה כרגע היא חיובית. המצב שלו משתפר לאט ואנחנו צריכים סבלנות וצריך להמשיך להתפלל ולהגיע לשבעת הרקיעים ולבקש מהקדוש ברוך הוא שהעם עדיין זקוק לו. אדם כמוהו מגיע פעם בכמה דורות. העם זקוק לו. אנחנו זקוקים לו, כולם", אמרה בר שלום.

"הוא לחץ לי טיפה את היד, האישונים שלו זזו", סיפרה הרבנית וביקשה "להמשיך ולהתפלל מפני שכל מה שעושה את השינוי הזה זה התפילות של עם ישראל, שאוהב אותו, שמתפלל בעדו, שזקוק לו. להמשיך ולהתפלל כדי שהמגמות החיובית שיש, השיפור הקל שבמצבו יהפוך לאמת גמורה והוא יתעורר, יפקח עיניים וידבר אלינו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד הוסיפה כי על אף שלרופאים לא ברור אם הוא מזהה את סביבתו, "זה עניין של רגש, זה עניין של לב, זה עניין של להכיר את אבא, אנחנו מכירים את אבא, זה לא עניין רק של דקירות, אם תדקור אותו אולי הוא יעצום את העיניים יותר חזק, זה לא בדיקה בשבילי".

הבוקר, עדכנה דוברת בית החולים 'הדסה' רחלי גולדבלט כי הרב עבר את הלילה ללא שינוי אך השינויים הקלים לטובה שנצפו אמש על-ידי צוות הרופאים המטפל ברב נשמרו במהלך הלילה.

עם זאת, הדגישה גולדבלט כי מצבו של הרב מוסיף להיות קשה עד קשה מאוד אך יציב. צוות הרופאים המטפל ברב התכנס הבוקר להתייעצות ויחליט על המשך הטיפול ברב.

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר בתפילה עבור מרן הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.