אאא

חברי הכנסת החרדים תקפו היום (שני) בחריפות במליאת הכנסת את חברות הכנסת מ"יש עתיד", זאת על רקע הצעת החוק למימון מפלגות ברשויות המקומיות. על פי ההצעה, רשימות ברשויות המקומיות שיצרפו נשים לרשימה יקבלו מימון גדול יותר.

אחד מחברי הכנסת החרדים שתקפו את הצעת החוק היה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה). אשר הגיש הסתייגות להצעה, עלה על דוכן הנואמים בכנסת והציג נאום מושחז ועוקצני במיוחד.

אשר פנה לח"כ החדש של ש"ס יואב בן צור ואמר "אני מאחל לך בהצלחה, אבל כבר היום אתה חווה מה זו צביעות במיטבה".

אשר פנה לח"כ עליזה לביא מ"יש עתיד בנוגע לבחירת נשיא המדינה, כאשר המתמודדות לתפקיד לא קיבלו את קולות חברות הכנסת: "איך קיבלתם החלטה שלא לתמוך באישה לתפקיד? היינו בטוחים שחברות הכנסת יצביעו לאישה. גם מאחורי הפרגוד אתן מפחדות מאותו גבר, אותו אכבר גבר המתאגרף ששולט על 19 המנדטים שלו, נשים וגברים כאחד. זה שוויון? זו דמוקרטיה? צבועים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"זו הצעת חוק פופוליסטית ממדרגה ראשונה - יבואו אנשים ו"יקשטו" את הרשימה שלהם בנשים בכדי לקבל יותר מימון. זה כבוד? זה בדיוק הפוך מזה".

"אם הייתם אומרים שיש מפלגה שאישה עומדת בראשה והייתם רוצים לעזור לה הייתי מבין, אבל לפי ההצעה שלכם, יישב גזבר המפלגה ויגידו 'איך נקבל עוד כסף?' ויחליטו לצרף אישה לרשימה. זה נקרא דאגה לנשים בישראל?".

"אתן לא יכולות לעשות כמעט שום דבר, אלא הכל החלטה על פיו של גבר. הוא פגע פה באישה ובייש אותה לעיני כול. זו הדמוקרטיה שלכם? זה הכבוד הנשי? רק כלכלן כמו יאיר לפיד יכל לחשוב על דבר כזה".