יאיר נתניהו עם הוריו  (צילום: פלאש 90)
אאא

בני משפחתם הקרובה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה קיבלו בתדהמה את הפרסומים לפיהם בנם יאיר נמצא בקשר עם סנדרה לייקאנגר בת 25 המתגוררת בסקנדינבית שבנורווגיה ולכאורה הינה גויה.

ד"ר חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו, תוקף בחריפות, בשיחה עם "כיכר השבת", את הקשר המדובר: "לא ידעתי שהדברים הגיעו עד כדי כך. ההורים שלי שמואל וחווה, יאיר הוא גם נכד שלהם, אם הם היו שומעים דבר כזה על הנכד שלהם הם היו מורידים את שיבתם ביגון שאולה, בדם שאולה".

בן ארצי רותח מזעם: "שיאיר ידע שאם הוא עושה דבר כזה - אם הוא לא מנתק את הקשר, אז המשמעות היא שהוא יורק על הקבר של הסבא והסבתא שלו, שהם כל כך אהבו וגידלו אותו, ושהוא כל כך אוהב אותם. לא תהיה לו מעכשיו ואילך הזכות לעמוד שם על יד הקברים שלהם ולהגיד אני כל-כך אוהב את סבא וסבתא".

"אם אתה אוהב אותם המשמעות המידית היא תנתק את הקשר, האם בבנות עמך אין אישה ראויה שאתה הולך לבנות הפלישתים, מה אתה השתגעת? זה מטריף את דעתי", מוסיף בן ארצי.

בן ארצי מוסיף ואומר: "אני אומר אישית ליאיר שאם הוא עושה את זה ולא מנתק את הקשר עם בת זוג גויה המשמעות היא שהוא יורק על הקבר של סבא וסבתא, מבחינתי אם הוא עושה דבר כזה אני אישית אתייצב גם באזכרה לאבי ואמי ואני לא אתן לו להתקרב אל הקבר, על גופתי הוא לא יתקרב לקבר שלהם, על גופתי, בלי נדר".

"זה נורא", אומר ארצי ומוסיף, "פשוט נורא, ועוד בן של ראש ממשלה זה הרי הדבר הנורא ביותר שמאיים ואיים לאורך כל ההיסטוריה של העם היהודי".

לדבריו, דעתו של אביו, שהוא גם אביה של שרה נתניהו, הייתה נחרצת באשר להתבוללות: "הדבר הנורא ביותר מהירידה לחוץ לארץ שהם עלולים להתחתן עם גויה ואם חלילה זה יקרה אני אקבור את עצמי, אני לא יודע איפה אני אשים את עצמי, אני אלך ברחובות ואני אתלוש את שער ראשי - והנה זה מתממש".

"הייתי מוסיף", אומר חגי בן ארצי, "טוב שאבא שלי לא בחיים כי אם הוא בחיים הוא היה עושה את זה - יוצא לרחובה של עיר, זועק ותלש את שערות ראשו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: פלאש 90)
ד"ר חגי בן ארצי (צילום: פלאש 90)

זה זמן רב שבין האחים שרה נתניהו וחגי בן ארצי שורר נתק מוחלט מסיבות שעד כה לא נחשפו, בן ארצי מנסה למצוא סיבה לנתק: "אין לי שום קשר איתם לצערי אבל אולי עכשיו אני מבין שלא היה קשר כי הם פחדו לספר לי את מה שמתפתח שם. דרך אגב אני לא מופתע וזאת משום שכשאין חינוך דתי אז התוצאה היא ירידה מן הארץ והתבוללות, לצערנו זה הולך ומתממש בתוך המשפחה שלנו אחד אחרי השני ואני לא אפרט".

"כששאלו אותי מה עם הילדים של שרה, אמרתי מי שהולך בכיוון יותר דתי יישאר בארץ וגם יבנה משפחה יהודית ומי שלא הולך בכיוון דתי סופו לצערי שירד מהארץ ויתבולל והנה לצערי, כמה שאני מדבר על זה, מדהים אותי איך זה מתממש", מוסיף בן ארצי.

אתמול (ראשון) פורסם בעיתון דאגן הנורווגי על הקשר בין יאיר נתניהו לאותה נערה ואף התפרסמו תצלומים משותפים של השניים בטיולים במדינה הצפונית. השניים הכירו במהלך לימודים משותפים במרכז הבינתחומי בהרצליה שם לומדת הצעירה תקשורת ויזואלית.

אלא שפרט קטן לכאורה אך גדול למי שחשובים לו הערכים היהודים מעיב על החגיגה. סנדרה מגיעה מהעיירה גרימסטאד השוכנת בדרום מערב נורווגיה ונחשבת למעוז של הבורגנות הנוצרית השמרנית מה שכלל לא הפריע לאביו של יאיר, ראש הממשלה בנימין נתניהו, להתגאות במהלך פגישה עם עמיתתו ארנה סולברג ראש ממשלת נורבגיה, על הקשר שמקיים בנו עם הצעירה תושבת מדינתה כאשר לדבריו אף טייל יאיר עם סנדרה בנורווגיה בקיץ האחרון.

ביקשנו את תגובת לשכת ראש הממשלה לדברים אך זו לא נתקבלה עד לשעת פרסום הידיעה.